10 корисних порад як оформити стіну за диваном

Ви вибрали палітру кольорів, ваші меблі саме там, де ви хотіли, але чогось все ще не вистачає – і часто саме те, що відобразити на стінах вітальні, може змусити нас задуматися. Ось чому ми підготували 10 порад щодо декорування стіни за диваном, щоб ви могли переконатися, що велика стіна за вашим сидінням буде такою ж привабливою, як і решта ідей вашої вітальні.

Незалежно від того, чи бажаєте ви оновити існуючу схему чи хочете змінити всю кімнату, місце за диваном стане чудовим простором для демонстрації, який ви дійсно можете використовувати у своїх інтересах. Від ідей шпалер для вітальні та ефектів фарб до творів мистецтва та стелажів, є багато способів надати цій порожній стіні трохи шику – і ми знайшли 10 найкращих способів перетворити ваш простір.

Якщо ви гадаєте, що повісити або як високо це повісити, тоді ви прийшли в потрібне місце, оскільки ми маємо багато ідей для натхнення та порад щодо стилю, щоб гарантувати, що ви не припуститеся дорогої помилки.

Для початку ви захочете зважити декор у решті вашої кімнати – якщо у вас особливо насичений інтер’єр, то, можливо, трохи простору – це те, що потрібно? Як варіант, можливо, вам потрібне освітлення в цьому місці, місце для рослин чи сімейних фотографій?

Також варто взяти до уваги планування вашої вітальні – ваш диван стоїть впритул до стіни чи є позаду місце для тумби чи консолі? Отримавши уявлення про те, що вам потрібно, можна приступати до найцікавішої частини: вибору декору та аксесуарів.

1. Повісьте на стіну галерею

Стіни галереї стали надзвичайно популярними з поєднанням принтів у рамках та інших об’єктів, які використовуються для створення привабливих експозицій. Те, що робить стіни у вітальні особливо ідеальними для стіни за диваном, так це те, що ви можете додати скільки завгодно багато або мало предметів, тобто ви можете пристосувати їх до кількості простору, який хочете заповнити.

Подобається акуратна сучасна обробка? Використовуйте рамки однакового розміру та розвішуйте їх симетрично. Віддаєте перевагу більш еклектичному вигляду? Змініть рамки для колекції віял, плетених кошиків, тарілок або їх комбінації. Щоб стіна вашої галереї залишалася цілісною, використовуйте схожі кольори або однорідний матеріал. Наприклад, виберіть рамки різних розмірів і кольорів із чорно-білими фотографіями або різноманітні об’єкти, які мають «природне» відчуття й нейтральні кольори (наприклад, дерево, шпагат, мотузка та шкіра).

Порада стиліста: перш ніж повісити свою галерею, розкладіть елементи на підлозі відповідно до візерунка, за яким ви хочете його розташувати, і переконайтеся, що вони достатньо великі, щоб додати ефекту.

2. Стелажі на замовлення

Немає жорсткого правила, згідно з яким ваш диван повинен стояти впритул до стіни, тож чому б не витягнути його та не побудувати – або повісити – стелаж за ним? Таким чином ви можете заповнити полиці декоративними предметами, які стануть зірками вітальні.

Наявність полиць за диваном також дозволяє легко дотягнутися до спини, щоб взяти книгу або розмістити пульт дистанційного керування, і якщо полиці не виступають на висоті голови, вам не доведеться турбуватися про те, щоб збити речі. Тут полиці пофарбовані в той самий колір, що й стіна, двері та дверна рама, у красивий блакитно-сірий колір, а диван рожевого кольору додає ефектного контрасту.

3. Розташуйте на підлозі великі твори мистецтва чи полотна

Розвішування творів мистецтва — не єдиний спосіб їх виставити… купіть досить великі малюнки та покладіть їх на підлогу за диваном або на тонкий консольний столик. Ідеально підходить для орендованих приміщень або якщо ви не хочете розмічати стіни. Крім того, можна обклеїти шпалерами або пофарбувати високі полотна чи МДФ-панелі, які легко вимкнути, коли вони набриднуть, без косметичного ремонту.

4. Створіть тему

Використовуйте порожню стіну за диваном, щоб оживити свій план і продемонструвати будь-яку тему, яка у вас може бути. Тут квітковий дизайн був перенесений на витвори мистецтва, з маленьким столиком, який використовувався для демонстрації живих квітів тих самих кольорів. Клітка для птахів поєднується з птахами на картині та на подушках.

Порада стиліста: якщо ви використовуєте стіл або консоль за диваном, переконайтеся, що він досягає верхньої частини дивана, щоб ви могли чітко бачити нижню частину будь-яких предметів, що демонструються.

5. Створіть ілюзію висоти за допомогою полички

Якщо у вас немає розкоші високих стель, один із способів обдурити це – повісити високо полицю, оскільки вона привертає погляди та створює ілюзію висоти.

Тут замість різноманітних полиць за диваном, які можуть зробити маленьку кімнату ще більш замкнутою, одна довга плаваюча полиця проходить через верхню частину стіни, створюючи акуратне місце для розміщення аксесуарів у порядку.

6. Практикуйте правило трьох

Розвішування об’єктів у непарній кількості часто є ключовим для створення привабливої композиції, особливо коли ви використовуєте ряд аксесуарів різних розмірів, як-от ці дзеркала. Усі мають круглу форму, різноманітні дизайни додають інтересу, і для найкращих результатів їх розміщено на стіні у трикутній формі.

Вирішіть, чи потрібен вам простір між кожним об’єктом, чи ви хочете, щоб вони стикалися один з одним, створюючи ілюзію одного гігантського дзеркала чи твору мистецтва.

7. Експериментуйте з текстурою

Ми бачили, як ідеї облицювання стін штурмом захоплюють світ інтер’єрів, і використання тонкого дизайну з рейками, як цей, справляє великий вплив завдяки своїй гарно текстурованій обробці. Якщо ви хочете досягти драматичного ефекту, тоді темний колір, як-от вугільно-чорний, ідеально підійде – або виберіть більш натуральну дерев’яну обробку, щоб додати тепло вашій схемі чи підійти до кольору меблів.

8. Використовуйте декоративне освітлення

Ми знаємо, що тут ви побачите ефект фарби «половина на половину», але насправді ми хочемо звернути вашу увагу на настінний світильник. Часи дизайнів у вигляді півмісяців, які ви радше ховали, ніж виставляли напоказ, минули – тепер є мільйони стилізованих варіантів, якими ви можете прикрасити свою стіну, від бра до світильників для картин, дизайнів у формі кулі та багато іншого світильники будь-яких кольорів і матеріалів.

Розташувавши ідею настінного світильника для вітальні в центрі панелей, як показано на зображенні вище, ви приділите світлу увагу, якого воно заслуговує, і створить навколо нього ефект рамки. Без панелей? Чому б замість цього не використати старовинну раму – просто переконайтеся, що вона достатньо велика, щоб не закривати ваш настінний світильник.

9. Грайте з візерунком

Шпалери з ефектним візерунком за диваном відразу ж роблять простір цікавішим, і, незважаючи на те, що це велика стіна, ви можете дозволити дизайну говорити за нього, не потребуючи нічого іншого вішати на нього. Очевидно, що існує безліч доступних візерунків, тож вирішіть, чи хочете ви щось, що «вибиває» на вашому дивані, чи створіть схему «тон-в-тон» з тим самим кольором у темнішому чи світлішому відтінку.

Тут на цих зелених шпалерах із квітковим малюнком собаки зображені красиві добермани, які яскраво стоять один проти одного, з’єднані ланцюжком і ключем. Оберніть нею всю свою кімнату або використовуйте її лише для стінки дивана – у будь-якому випадку ви додасте центральну точку у своїй кімнаті, яка буде нічим не м’якою.

10. Зіткнення кольорів на одній стіні

Нарешті, і, мабуть, найпростіший спосіб прикрасити задній диван – ми пропонуємо вам фарбу. Хоча тут ми говоримо не лише про один колір… натомість потіштеся ним і оберіть дизайн, будь то смуги чи плями, фреска чи геометричні фігури, щоб створити фон, який закликає вас – як вправно робити це в цій вітальні.

Це також чудовий спосіб включити додаткові кольори у вашу схему або оновити стіну, не змінюючи її повністю. Тут яскраво-рожева та електрично-жовта фарби розміщені за ніжно-рожевим оксамитовим диваном, а смуги на стіні стали менш різкими завдяки вигинам дивана.

Прокрутити вгору