домашняя библиотека

Домашня бібліотека – як правильно облаштувати

Власна домашня бібліотека – це заповітна мрія багатьох людей. Без цієї складової важко собі уявити гармонійний інтелектуальний та духовний розвиток будь-якої людини.

Крім того, бібліотека може стати чудовою окрасою міської квартири. Як не крути, а куточок, у якому затишно розташувалися б цінні раритетні видання та сучасні томики книг, має бути присутнім у кожному будинку.

Велике значення займає правильне розміщення бібліотеки у приміщенні.

Мабуть, найзручнішим місцем для цих цілей може бути робочий кабінет. Але, зрозуміло, такий варіант можливий тільки якщо така кімната в будинку є. Інакше для того, щоб влаштувати бібліотеку, можна використовувати частину вітальні.

домашня бібліотека4

Щоб все грамотно облаштувати, необхідно розбити потрібну кімнату на зони для домашньої бібліотеки.

домашня бібліотека2

Для цього можна використовувати акуратні пересувні перегородки або наскрізні стелажі. Для того, щоб розставити книги, слід придбати одну або кілька містких шаф. Розмір таких меблів потрібно вибирати, орієнтуючись на площу простору, виділеного під обладнання бібліотеки. Також потрібно подбати і про створення так званої зони відпочинку, яка стане місцем для читання. Зробити це досить просто, розмістивши в кімнаті затишний диван або кушетку поруч із джерелом освітлення. Оформити такий куточок найкраще з використанням класичних кольорів, уникаючи різких відтінків та будь-яких яскравих принтів. Це може відволікати увагу та заважати зосередженості. Тільки так можна створити неперевершену атмосферу затишку у будинку.

домашня бібліотека1

Сама по собі домашня бібліотека – універсальне місце для комфортного проведення всієї сім’ї та ефективної роботи. Якщо габарити приміщення дозволяють, тут можна помістити акуратний столик для гри в шахи або тематичні декоративні елементи.

домашня бібліотека3
Прокрутити вгору