цвета в современном интерьере

Кольори у сучасному інтер’єрі

Запорукою цілісного, гармонійного та стильного інтер’єру є правильне поєднання колірних відтінків.

Одним подібні комбінації можуть «різати око», інші навпаки будуть отримувати величезне задоволення від споглядання на них. Тому вибір способу фарбування стелі, стін та підлоги є дуже важливим та відповідальним завданням, від результату якого безпосередньо залежить рівень комфортності та затишку проживання в будинку.

Колір в сучасному інтер’єрі є одним з найважливіших складових компонентів будь-якого оздоблювального матеріалу, предмета або речі.

Його вибір безпосередньо впливає на те, буде будинок комфортним і затишним для проживання або навпаки дратівливим і холодним. Гама можливих колірних відтінків сьогодні дуже широка та налічує понад 250 різних варіантів. Крім того, від правильності вибору фарби для приміщення залежить стан здоров’я людини та її настрій. Далі розповідь піде про найбільш популярні кольори та їх застосування при облаштуванні інтер’єру кімнати.

Червоний – це найбільш активний колір, що створює приємне відчуття тепла.

Він уособлює багатство, життєву силу, красу і розкіш. Кімната, виконана у червоному кольорі, візуально виглядає значно менше та нижче. Такий відтінок добре гармоніюватиме з меблевим комплектом у вітальні. Фахівці настійно не рекомендують застосовувати червоний колір у спальній кімнаті. Насичення її цим відтінком може викликати у людей роздратування і навіть агресію, а також позбавляє приміщення відчуття затишку.

Жовтий колір у сучасному інтер’єрі уособлює собою сонце.

Багато культур він є символом багатства. Жовтий колір сприяє концентрації уваги, дисциплінованості та ясності думок, стимулює розум та товариськість, а також вселяє оптимізм та забезпечує духовне піднесення. Такий відтінок ідеальний для кухні, домашнього робочого кабінету, спальні та дитячої. Занадто багато жовтого може спричинити перевтому очей.

Помаранчевий завжди символізує радість, теплоту, добрий настрій, викликає у людей приємне збудження, веселощі, формує відчуття повного благополуччя.

Такий відтінок добре стимулює працездатність та загострює почуття. Помаранчевий колір підходить для приміщення, в якому часто збирається багато людей для спілкування та веселощів, а також де проводяться ділові зустрічі.

Зелений колір – це весна, природа та саме життя.

Він містить у собі невидиму потенційну енергію, відображає в собі вольову напругу, випромінює умиротворення та спокій. Зелені кольори в сучасному інтер’єрі уособлюють стабільність, міцність, сталість і завзятість. Він не дратує очі і сприяє занадто високої активності.

Блакитний та синій відтінки символізують фізіологічну та психологічну потребу, а точніше безтурботність та повний спокій.

Синій колір асоціюється з космосом, божественною мудрістю та вірністю, створює враження чистоти та свіжості, тоді як блакитний – це символ неба, освіжувальної прохолоди та спокою. Ці два кольори є ідеальними для кімнат з достатком сонячного світла та ванних, надаючи їм додаткову глибину та стерильність.

Фіолетовий колір викликає у людей розбіжності та протилежні думки.

Його слід застосовувати в інтер’єрі тільки в комбінації з теплими відтінками – жовтим, помаранчевим та золотистим, або у вигляді світлого відтінку. Фіолетовий колір значно впливає на стан душі людини і здатний візуально зменшувати вільний простір приміщення.

Сірий колір добре гармонує з переважною більшістю відтінків.

Він здатний викликати в людини ні почуття заспокоювання, ні збудження. Одночасно він сприяє стабілізації внутрішнього стану людини. Саме сірий колір є ідеальним для створення тла.

Білий та протилежний йому чорний кольори в інтер’єрі символізують дві крайності людського буття.

Перший за всіх часів вважався класичним вибором. Білий колір свідчить про людське прагнення розпочати своє життя наново.

Що стосується чорного, то він асоціюється з елегантністю, вишуканістю та сексуальністю.

Монохромна комбінація чорного та білого відтінків формує вишукану класику та чудово підходить для шанувальників особливих стильних інтер’єрів.

Важливо пам’ятати, що при визначенні палітри кольорів для того чи іншого приміщення необхідно враховувати загальне розфарбування інтер’єру житла. Адже тільки так можна досягти повної гармонії кольорів та єднання в інтер’єрі кімнати.

Коментарі