Що таке будинок у скандинавському стилі?

Що спадає вам на думку, коли ви думаєте про скандинавський дизайн? Якщо ви уявляєте яскраві, просторі інтер’єри, наповнені мінімалістськими меблями і предметами декору середини минулого століття, ви, звичайно, не помилитеся. 

Цей простий, вишуканий стиль інтер’єру безперечно відображає скандинавську чуттєвість, але важливо відзначити, що скандинавський стиль також може бути відображений у загальному дизайні будинку.

Не всі будинки, натхненні скандинавськими країнами, такими як Швеція, Норвегія та Данія, виглядають однаково, але коли дизайнери говорять про «будинки в скандинавському стилі», на думку спадають певні риси. Сучасні будинки, побудовані у світі, зберігають деякі оригінальні риси цих будинків, але важливо відзначити, що вони також включають деякі інші характеристики.

Бажаєте дізнатися більше про те, які риси визначають ці будинки? Ось що вам потрібно знати про будинки в скандинавському стилі, їх особливості та їх багату історію, за словами архітектора.

Що робить будинок скандинавським?

Якщо ви коли-небудь були у Швеції, Норвегії чи Данії або бачили фотографії цих країн, ви, ймовірно, бачили мальовничі дерев’яні будинки, пофарбовані в чарівні відтінки червоного, жовтого чи білого кольорів. Типовий традиційний шведський фермерський будинок — двоповерховий, часто червоного або синього кольору, з крутим дахом для скидання снігу. Часто є прекрасний маленький ганок або вестибюль, що ідеально підходять для того, щоб одягнути або зняти теплий одяг.

Всередині ці будинки часто мали низькі дерев’яні стелі та необроблені дерев’яні підлоги, які добре зберігають тепло в холодному кліматі. Зазвичай і в сучасних шведських будинках багато світлого необробленого дерева, час від часу на всіх поверхнях. Це будинки, з яких виходить чудовий запах свіжозрубаного дерева.

Щоб зігріти мешканців у потенційно суворі зимові місяці, у будинках у скандинавському стилі зазвичай є каміни з гарної глазурованої керамічної плитки, а також дров’яні печі для обігріву окремих кімнат. Часто другий поверх нагадував горище з необробленими дерев’яними балками та низькими похилими стелями.

Звичайно, не всі скандинавські будинки мають однакові риси, певні риси інтер’єру та інтер’єру визначають загальний стиль дизайну:

Зовнішній вигляд

 • Дерев’яне будівництво
 • Дерев’яний сайдинг традиційно пофарбований у червоний, жовтий, синій чи чорний колір
 • Два поверхи
 • Створчасті вікна у великій кількості
 • Черепичний дах із крутим ухилом для скидання снігу
 • Ганок або тамбур, де можна вдягнути або зняти теплий одяг

Інтер’єр

 • Низькі дерев’яні стелі
 • Необроблена дерев’яна підлога, яка добре зберігає тепло
 • Каміни з глазурованою керамічною плиткою
 • Дров’яні печі
 • Камінь, дерево та металеві матеріали
 • Відкриті дерев’яні балки та низькі похилі стелі в кімнатах другого поверху
 • Багато з’єднань з вулицею через вікна
 • Мансардні вікна, щоб дати більше світла

Історія будинків у скандинавському стилі

Як і в багатьох стилях будинку, будинки в скандинавському стилі базуються на функціональності. Скандинавські будинки сягають своїм корінням у довгі будинки вікінгів, які потім перетворилися на фермерські будинки, часто прибудовані до комор і надвірних споруд з внутрішніми дворами. Багато пізніших скандинавських будинків повторюють цей первісний дизайн фермерського будинку.

Чи любите прикрашати свій будинок кімнатними рослинами? Подумайте про будинок у скандинавському стилі з великою кількістю вікон та мансардних вікон, щоб ваша зелень була щасливою та здоровою.

Сучасні скандинавські будинки можуть мати деякі відмінні риси. Наприклад, вони зазвичай пов’язані із зовнішнім світом через вікна. Світло у великій пошані взимку та удосталь влітку. У багатьох будинках є мансардні вікна, щоб денне світло проникало в будинок глибше.

Сьогоднішній інтерес до сучасного скандинавського дизайну, ймовірно, почався в 1950-х роках, коли був високий інтерес до шведських та датських дизайнерів. З того часу спостерігається стійкий інтерес до скандинавського житлового дизайну.

У той час як багато сучасних скандинавських будинків пофарбовані в чорний колір, цей стиль обмежувався низькими прибережними будинками, побудованими в середині століття і пізніше, оскільки вони, як правило, зливалися зі скелями та деревами і «зникали». Ви не знайдете двоповерховий чорний будинок у передмісті Швеції.

Прокрутити вгору