Парящі натяжні стелі: особливості конструкції та варіанти дизайну

Чимало людей, збираючись оформлювати стелю у помешканні, вирішує зробити її цікавим акцентом інтер’єру. Серед дизайнів, які зараз актуальні, варто виділити парящі натяжні стелі. Ці конструкції створюються на основі звичайних натяжних покриттів, у які по контуру перекриття встановлюється LED-підсвічування. Завдяки алюмінієвим або пластиковим профілям спеціальної форми утворюються щілини між стіною та площиною стелі, й між ярусами, якщо стеля має декілька рівнів. А за допомогою розсіяного світла маскуються кріплення натяжної стелі до стін або чорнового перекриття. При увімкненні світла воно розсіюється таким чином, що видається, ніби стеля «парує» у повітрі.

Для монтажу першою чергою потрібне полотно – текстиль з поліестеру чи ПВХ-плівка. Кріплення здійснюється відповідними профілями до стін чи направних деталей. Для підсвічування використовують світлодіодну стрічку – білу чи кольорову, можливе застосування стрічки з функцією перемикання кольорів. Щоб розсіювати світло і приховувати кріплення, в конструкцію входять елементи, які закривають світлодіоди. Блоки живлення встановлюються у непомітних місцях, але так, щоб при потребі їх можна було легко відремонтувати чи встановити новий. Деякими модифікаціями стрічок можна керувати пультом, змінюючи барви підсвічування та його яскравість. Це не тільки красиво, але й зручно: у вечірній час яскраве світло можна за бажанням змінити на приглушене або м’яке кольорове. В результаті, виходить вдала заміна нічника.

Використовуються профілі кріплення різних видів: гарпунні, кліпсові, штапикові. Вибір серед них залежить від того, яку конструкцію стелі заплановано встановлювати, а також від нюансів конфігурації приміщення.

Який дизайн можуть мати парящі натяжні стелі?

Такі системи можуть бути одноярусними чи багаторівневими. Для їх створення використовуються різні види полотен за кольорами та фактурами. Класичний підхід – світла чи темна однотонна матова стеля, проте можуть застосовуватися і поєднання різних тонів, глянцева чи сатинова плівка на різних рівнях. До найпопулярніших дизайнерських рішень відносяться:

  • Один ярус. У такому разі вся поверхня стелі знаходиться в єдиній площині, й підсвічена за периметром.
  • Два рівні. Тут комбінуються дві площини та різні матеріали. Часто в центрі кімнати розміщується полотно з фотодруком або більш насиченого відтінку, а з країв – однотонне, іноді – контрастне, покриття. Така натяжна конструкція має дві межі, що розділяють простір, й обидві вони підсвічуються.
  • Складні системи, сформовані з трьох та більше ярусів. Вони дають змогу справити дивовижне враження: стеля набуває візуальних об’ємів, та сприймається як композиція з різнорідних елементів, які неначе повисли у невагомості, незалежно від стін та одне одного.

Чим більше за площею приміщення, чим вищі у ньому стелі, тим видовищніший вигляд має оздоблення. У невеликих кімнатах не рекомендується встановлення натяжних стель з багатьма рівнями, оскільки вони відбиратимуть цінні сантиметри простору зверху. Якщо ж перекриття високі й в приміщенні достатньо місця, наприклад, у залі приватного будинку, конструкції з кількома ярусами та/чи різними барвами й фактурами будуть дуже доречними.

Плануючи монтаж такої стелі, треба пам’ятати, що потужність світлодіодної стрічки зазвичай невелика. Тому варто передбачити проєктом додаткові джерела освітлення – люстру або точкові світильники.

Прокрутити вгору