3 поширені звички шкідливі для ваших нігтів

Коли мова заходить про здоров’я тіла, наші нігті зазвичай не займають перше місце в списку. Натомість більшість із нас набагато більше стурбовані тим, як вони виглядають. Але ви можете не усвідомлювати, наскільки часто люди мають шкідливі звички, які серйозно шкодять здоров’ю їхніх нігтів — і організму в цілому. 

Читайте далі, щоб дізнатися про три речі, які ніколи б не зробив жоден дерматолог.

1. Гризти нігті

Мало того, що гризти нігті супер антигігієнічно, наші нігті є дуже поширеним місцем для появи бактерій, а бактерії заразні. Тож щоразу, коли ми гриземо нігті, ми можемо перенести ці бактерії собі в рот.

2. Колупання в заусенці

Якщо ви вважаєте, що колупатися в заусениці нешкідливо, подумайте ще раз.

Якщо ви це зробите, це може призвести до рани або відкритої шкіри на пальці чи нігті, що може перенести бактерії на шкіру.

За словами дерматолога, колупання нігтів може спричинити інфекцію під назвою пароніхія, яка є запаленням шкіри навколо пальця або нігтя.

Це досить болісно, ​​і для лікування іноді потрібні пероральні антибіотики.

3. Зробити манікюр гелем

Хоча ваші гелеві нігті можуть виглядати добре, вони можуть не підійти вам. Оскільки дослідження 2023 року показало, що ультрафіолетові сушарки, які використовуються для цього типу манікюру, можуть призвести до пошкодження ДНК і мутацій у клітинах людини, що є одним із перших кроків до виникнення раку.

Потрібні додаткові дослідження, щоб визначити, наскільки великий це ризик для здоров’я, але вирішувати вам.

Багато людей визнають, що брали участь у цих поганих практиках.

Якщо ви, як відомо, гризете нігті, колупаєте заусенці або робите гелевий манікюр, ви не самотні. 

Але те, що це звичайна практика, не означає, що вона не шкідлива для ваших нігтів. Ніколи не пізно почати користуватися порадами, щоб уникнути цих помилок.

Прокрутка до верху