Чи справді кольори, які ви використовуєте у своєму домі, впливають на ваш настрій?

Психологія кольору зараз є актуальною темою у світі дизайну інтер’єру. Звичайно, завжди велися розмови та міркування про те, як кольори у вашому домі можуть вплинути на ваш настрій, але здається, що зараз, як ніколи, він знаходиться в авангарді багатьох дизайнерських тенденцій.

Декор дофаміну зростає, і при виборі кольору фарби здається, що те, як відтінок вплине на ваше самопочуття, так само важливо, як і естетика. Подумайте про це – що ви відчуваєте, коли вас оточує колір, який ви вважаєте заспокійливим? Білий, чи бежевий, чи синій? Ти почуваєшся спокійним, правда? А коли в просторі, пофарбованому в сміливий, енергійний колір, ви відчуваєте заряд енергії? 

Тож це має сенс навіть на дуже простому рівні, але фокус на кольорах, що змінюють настрій, може здатися, ніби ви проектуєте корпоративний офіс і хочете вплинути на почуття людей за допомогою помаранчевої стіни. Чи справді кольори, якими ви фарбуєте свій дім, довгостроково впливають на ваш настрій? Чи варто уважно стежити за психологією кольору, коли мова заходить про дизайн інтер’єру, чи це просто минуща тенденція дизайну інтер’єру? Ми запитали дизайнерів інтер’єру та експертів з кольору, що вони думають.

Що таке психологія кольору?

Психологія кольору — це уявлення про те, що ми підсвідомо асоціюємо кольори з почуттями та настроями. Вплив кольору дуже помітний у наших будинках. Шукаючи натхнення для дизайну, ми тонко керуємося у своєму виборі психологією кольору; усе, починаючи від важливих рішень, таких як фарбування та меблі, до завершальних штрихів.

Ми схиляємось до кольорів, щоб допомогти відобразити енергію кімнати; часто віддаємо перевагу спокійним кольорам для наших спалень і ванних кімнат і більш яскравим кольорам для наших кухонь і віталень. Наприклад, блакитний колір ми часто асоціюємо з такими атрибутами, як довіра та відповідальність, а також дарує відчуття спокою та безтурботності завдяки своєму зв’язку з природою. Саме ця універсальність і звичність роблять відтінок наріжним каменем колірної палітри стиліста.

Таким чином, психологія кольору зводиться до того, як колір викликає у вас почуття. Хоча є деякі очевидні, які, як правило, мають однаковий вплив на всіх, наприклад, оздоблення синім кольором, швидше за все, змусить вас почуватись спокійним, це також відрізняється від людини до людини залежно від вашого життєвого досвіду та настрою, який ви асоціюєте. певні кольори с. 

Чи варто прикрашати свої домівки відповідно до колірної психології?

Можливо, не дивно, що переважна більшість дизайнерів інтер’єрів вважають, що психологія кольору завжди має впливати на те, як ми прикрашаємо наші домівки.

Розуміння психології кольору допомагає нам відзначати силу кольору, яка дає людям можливість виразити себе так, як вони вирішують цього дня.

Я вважаю, що зв’язок між здатністю виражати себе та психічним здоров’ям не можна недооцінювати. Коли ми відчуваємо переконання щодо того, ким ми є, і відчуваємо впевненість у тому, що з’являємося в суспільстві як найсправжніші, ми знаходимо мир, радість і задоволення.

Це тепле вітання вдома та весна у ваших кроках, коли ви виходите з дверей — колір змінює наші почуття. Саме тому психологія кольору лежить в основі того, як я прикрашаю. Мені подобається знаходити кольори, які допомагають власникам будинків відчувати зв’язок із собою та навколишнім світом.

Психологія кольору є одним із тих ключових показників, на які ми можемо звернути увагу, коли намагаємося створити більше здоров’я в домі. Ми можемо бути більш свідомими щодо того, як ми вибираємо колір для певних просторів, щоб викликати бажані емоційні стани. Якщо я хочу створити надихаючу кімнату, я можу уникати таких кольорів, як блідо-блакитний і зелений, натомість обираючи щось більш сміливе та яскраве, тому що ми знаємо, що яскраві кольори можуть бути більш активними.

Як ви вирішуєте, які кольори використовувати?

Це багато в чому залежить від того, які кольори викликають у вас почуття. Тож, вибираючи колірну гамму для будь-якої кімнати, подумайте, який настрій ви хочете створити у кімнаті та які емоції ви хочете викликати.

Існують деякі загальні правила щодо кольору, і певні кольори вже асоціюються з певними настроями. Усі кольори мають психологічне значення, тому виберіть колір, який підходить для кімнати, яку ви збираєтеся прикрасити. Ми знаємо, що сині та зелені можуть допомогти створити відчуття спокою та розслаблення, тож розгляньте їх для своєї спальні чи вітальні. У той же час жовтий і помаранчевий – це кольори, що заряджають енергією, і їх найкраще використовувати для кухні чи ігрової кімнати.

Однак не дотримуйтеся цих припущень надто уважно, якщо вони вам не підходять. Можливо, синій — надто прохолодний відтінок для вашого дому, і він буде виглядати різко, а не заспокійливо, і, можливо, справді, прикрашаючи теплий насичений червоний колір, ви відчуєте себе розслабленим і комфортним.

Безумовно, є правда в тому, що певні колірні комбінації добре поєднуються і постійно викликають відчуття спокою, тепла та грайливості. Тим не менш, я завжди раджу своїм клієнтам і клієнтам-дизайнерам слідувати своїм інстинктам, коли справа доходить до кольорових палітр. Якщо вам подобається певний колір або палітра, дерзайте! Якщо ваші смаки зміняться, ви завжди можете переставити, оформити або перефарбувати, а почуття щастя та захоплення від вибору кольору має більше значення, ніж будь-що, передбачене «психологією кольору».

Колір абсолютно впливає на настрій і атмосферу простору, а також на те, як люди почуваються та взаємодіють у ньому. Цікаво, однак, що люди сприйматимуть один і той же колір по-різному. Для одних світлі світлі приміщення заспокоюють, відновлюють і розслабляють, тоді як для інших світлі світлі простори можуть здаватися холодними, бездушними та клінічними та зовсім не приємними.

Для одних темні похмурі кольори створюють відчуття спокою та умиротворення, тоді як інші можуть вважати це похмурим, гнітючим і навіть трохи депресивним. Деякі люди зарядяться енергією в  барвистих кімнатах, тоді як для інших велика кількість кольорів буде виснажливою та хаотичною. 

Також пам’ятайте, що пори року також впливатимуть на те, як люди бачать кольори: темні кольори взимку можуть бути приємними, тоді як у літні місяці це може мати зворотний ефект.

Психологія кольору повинна впливати на рішення, які ви приймаєте, коли справа доходить до вибору схем для вашого будинку. Навіть якщо ви цього не усвідомлюєте, ви, ймовірно, вже використовуєте психологію кольорів, природно, ви вибиратимете відтінки, які піднімають або заспокоюють ваш настрій. Але тепер, можливо, просто приділіть йому більше уваги під час декорування. 

Прокрутити вгору