5 правил поєднання кольорів, яких слід завжди дотримуватися

Правильні комбінації кольорів можуть бути одним із найефективніших способів надати дизайну кімнати привабливості, будь то багатошарові нейтральні або дуже контрастні відтінки.

Однак вдале поєднання кольорів полягає в тому, щоб збалансувати кольори, щоб забезпечити гармонію в кімнаті. Якщо цього не зробити, простір може бути або переповненим конкуруючими кольорами, або, з іншого боку, плоским і нецікавим.

Отже, які найкращі способи створення комбінацій кольорів для кімнат, які добре поєднуються? Ми запитали дизайнерів інтер’єру про їхні секрети та склали п’ять головних правил кольору, яких слід завжди дотримуватися для кожної кімнати в домі.

Як ви незабаром побачите, ми тут багато посилаємося на теорію кольорів, оскільки, як правило, дизайнери обґрунтовують свій вибір кольорів. Перш ніж повністю зрозуміти, як успішно поєднувати кольори, варто ознайомитися з колірним колом, щоб зрозуміти основи.

Створення згуртованих колірних комбінацій і пар передбачає розуміння базової теорії кольорів, балансу та гармонії. Щоб ознайомитися з кольорами, я завжди раджу починати з колірного кола, яке є корисним інструментом, якщо ви хочете дізнатися, як поділяються кольори.

Ознайомившись із ним, ви зможете навчитися створювати комплементарні, аналогічні та роздільно-комплементарні кольорові схеми.

1. Використовуйте аналогічні кольори для тональної схеми

Під час поєднання кольорів зазвичай є два шляхи. Перший – це створити аналогічну схему, групуючи кольори, які розташовані поруч один з одним на колірному колі (наприклад, зелений і синій), а другий – створити комплементарну схему, яка використовує кольори, розташовані один навпроти одного на кольоровому колі. колірне коло (наприклад, червоний і зелений), що забезпечує висококонтрастний вигляд.

2. Або створіть враження за допомогою додаткових кольорів

З іншого боку, компліментарні колірні схеми є ефективним способом створення колірних комбінацій, які виглядають більш драматично. Це особливо добре підходить для ідей максималістського декору та зазвичай використовується дизайнером.

Ділені комплементарні колірні схеми передбачають вибір одного базового кольору, а потім використання двох кольорів, суміжних з його прямою протилежністю. Цей підхід пропонує менш інтенсивний баланс, ніж пряма додаткова схема, зберігаючи візуальний інтерес і гармонію.

Наприклад, якщо ви працюєте з таким основним кольором, як зелений, вам слід звернути увагу на кольори по обидві сторони від його додаткового кольору (червоного), яким можуть бути червоно-помаранчевий і червоно-фіолетовий, щоб включити їх у ваш дизайн.

3. Використовуйте нейтральний колір для основи вашої схеми

Хоча комплементарні та аналогічні колірні схеми є корисними посиланнями для створення ефективних комбінацій кольорів, це не завжди має бути так структуровано. Це особливо вірно, якщо ви прикрашаєте нейтральні кольори, які, як правило, є більш поблажливими, ніж дуже насичені відтінки, як зображено в цій спокійній спальні.

Загалом я б порадив вибрати нейтральний колір, який може слугувати вашою основною основою, а потім ви можете додати додаткові відтінки, а також яскравий контраст, як вам подобається, і в кінцевому результаті отримати дійсно збалансовану колірну схему.

Якщо ви вирішите використовувати нейтральні кольори як основу для вашої колірної гами, обов’язково зверніть увагу на їхні відтінки. Нейтральні відтінки з теплими відтінками, такі як бежевий, найкраще поєднуватимуться з більш теплими акцентними кольорами, такими як рожевий, тоді як змішування холодних і теплих тонів може порушити баланс колірної схеми.

4. Зберігайте баланс за допомогою яскравих кольорів

Коли ви визначитеся з кольорами, які слід включити у свою колірну схему, важливо знайти правильний баланс між домінуючим кольором і акцентними кольорами. Як правило, ви можете використовувати менш інтенсивні кольори на стінах, тоді як більш насичені кольори можна використовувати в менших дозах, як показано в цій їдальні.

Пропонуємо відобразити ваші більш яскраві кольори через менші декоративні елементи. Виберіть додаткові кольори або розділіть додаткові кольори для акцентів, таких як декоративні подушки, предмети мистецтва або декоративні елементи. Головне – підтримувати баланс. Занадто великий контраст може стати приголомшливим, а занадто малий може зробити простір плоским.

Ми любимо використовувати всі кольори в кімнаті певною мірою, навіть якщо основні кольори є більш шокуючими. просто знайдіть їхні домівки за дрібними деталями, як-от оздоблення абажура або аксесуара.

5. Дотримуйтеся кольорів однакового відтянку

Відповідність відтінків — це ще одне колірне правило, якого часто дотримуються дизайнери, щоб забезпечити гармонію під час створення колірних комбінацій, чи то яскравих кольорів, чи суміші м’яких нейтральних кольорів.

Коли ми говоримо про відтінок, ми маємо на увазі основне сімейство кольорів, до якого належить певний відтінок, наприклад червоний, синій або зелений, щоб назвати декілька. Хоча кольори з однаковим відтінком можуть сильно відрізнятися, дотримання відповідних відтінків у всіх колірних схемах загалом створює згуртованість і дозволяє уникнути невідповідності.

Я рекомендую використовувати кольори одного відтінку, такі як пастельні, середні або основні відтінки, щоб створити гармонійний дизайн.

У цій вітальні на стінах і стелі використано два різні кольори фарби , і хоча один набагато темніший за інший, вони обидва мають однаковий відтінок, що створює згуртованість.

Колір суб’єктивний, і у вашому власному домі ви повинні прийняти ті кольори, які приносять вам найбільше радості. Зважаючи на це, ці корисні правила кольору, безумовно, забезпечать рівень балансу, допомагаючи вам прикрашати яскраві кольори, зберігаючи спокійний вигляд і відчуття.

Прокрутка до верху