Які поєднання кольорів найбільш заспокійливі? Ділимося 6 парами для спокійної схеми

Більшість із нас прагне створити спокійну атмосферу вдома, і використання кольору відіграє в цьому ключову роль. Кольори, якими ми прикрашаємо, і те, як ці кольори поєднуються один з одним, створять настрій кімнати, тому ретельне обмірковування поєднань кольорів є важливим кроком у процесі декорування.

Але які поєднання кольорів для кімнат є найбільш заспокійливими? Ми заручилися допомогою експертів із кольору від провідних брендів інтер’єрних фарб, щоб знайти найбільш заспокійливі колірні комбінації, які ми зібрали нижче.

Від поєднання ніжних нейтральних тонів із природним зеленим до класичного морського синього з чітким білим, багато ретельно збалансованих колірних комбінацій створять відчуття відпочинку в усьому домі. Якщо ви шукаєте колірне натхнення для свого наступного проекту домашнього декору, який покращить релаксацію, читайте далі.

1. Зелений і м’які нейтральні тони

Для заспокійливої ​​схеми інтер’єру зелений — чудовий вибір. Як справжній колір природи, зелений дозволяє нам почуватися комфортно вдома. Це відтінок, який ми асоціюємо зі спокоєм на природі.

Від землистих, приглушених тонів, таких як Sage Green, який є м’яким, але витонченим, до більш глибоких відтінків, таких як Dark Brunswick Green, або більш світлого відтінку ніжного Book Room Green – зелений колір приносить відчуття спокою та заспокоює душу.

При оформленні зеленим як основним кольором найкраще поєднуються з ним м’які нейтральні відтінки. Рут попереджає, що білі можуть створити занадто сильний контраст у поєднанні із зеленим, перериваючи його заспокійливу привабливість.

Уникайте поєднання зеленого з різкими яскраво-білими, які можуть здаватися холодними та різкими. Вибирайте натомість більш теплі нейтральні кольори або кольори натурального каменю, такі як Portland Stone Light або Travertine , які ідеально підходять для створення спокійного та затишного інтер’єру.

2. Шоколадно-коричневі і глиняні тони

Також рекомендуємо прикрасити коричневим кольором для більш темної кольорової гами, яка однаково заспокоює. Вона каже, що шоколадно-коричневі – це більш спокійний вибір, ніж інші більш суворі темні кольори.

Не бійтеся використовувати темніші відтінки, оскільки насичені шоколадно-коричневі також ідеально підходять для створення спокійних просторів, які створюють затишок у домі та огортають простір. Вони чудово працюють як альтернатива там, де раніше ви могли розглянути чорний, темно-вугільний або темно-синій, створюючи спокійну та теплу атмосферу в інтер’єрі.

Вибираючи найкращі кольори для поєднання з шоколадно-коричневим, рекомендуємо більш світлі глиняні тони для створення тональної схеми. Чудово поєднуючись із нейтральними відтінками та природними тонами, такими як глина та лютня, сильніші коричневі додають тональний елемент, який додасть тепла іншим прохолодніший салон.

3. Світло-блакитний і білий

Оздоблення синьо-білим кольором є класичним заспокійливим поєднанням кольорів, що нагадує про прибережний декор.

Блакитні тони добре працюють у спальні, оскільки вони забезпечують відчуття спокою та ясності думок, дозволяючи вам заспокоїти свій розум перед сном. Чим світліший блакитний, тим більше душевно заспокійлива кімната.

Поєднання цього холодного відтінку з білим створює свіжий і позачасовий вигляд; посилюючи його заспокійливу привабливість і відтворюючи його холодні тони. Нейтральні відтінки білих кольорів доповнюють ці натхненні природою відтінки.

Вона додає, що це класичне поєднання кольорів може однаково добре працювати на кухні. Покриття кухонних стін порожнім полотном і використання Offshore Mist на кухонних шафах створює спокійне середовище.

4. Рожевий і зелений

Для більш яскравого заспокійливого поєднання кольорів розгляньте рожевий і зелений.

М’яка пастель запропонує ідеальну ін’єкцію кольору, а рожевий і зелений йдуть рука об руку. Будучи додатковими кольорами, вони підкреслюють один одного, але є набагато менш контрастними та різкими, ніж, наприклад, зелений і червоний. Їхні заспокійливі тони не будуть надто стимулюючими, оскільки вони вимагають від наших очей практично ніякого пристосування.

Спальня є однією з найкращих кімнат для цього розслаблюючого поєднання. Рожевий — один із найкращих кольорів для спальні, оскільки це неймовірно дбайливий, турботливий і зігріваючий колір, саме так і має виглядати спальня. Коли ви входите в спальню, пофарбовану в ніжно-рожевий колір, ваші плечі миттєво розслабляються, і ви осідаєте в спокійному місці.

5. Бордові та деревні тони

Земляні кольори, такі як бордо, і натуральні тони деревини створюють ще одне заспокійливе поєднання. Насичений бордовий колір у поєднанні з темно-коричневим деревом або акцентами привнесе сільське тепло в будь-яку кімнату. Землясті кольори відбивають менше світла, роблячи кімнату менш активною та, отже, більш спокійною.

Це поєднання є очевидним вибором для кухні завдяки використанню бордового кольору на стінах або шафах і доданню деревних тонів через кухонну стільницю; але це також працює в інших кімнатах, якщо вони мають відповідну кількість природного освітлення.

Це особливо добре працює у великих, добре освітлених приміщеннях, де є багато природного світла, щоб уникнути закриття та обмеження. Доповніть зовнішній вигляд натуральними матеріалами, такими як керамічні глиняні вази та текстуровані тканини та оздоблення, щоб заспокоїти почуття та створити м’якше оточення.

6. Бежево-білий

Ви не помилитеся, вибравши повністю нейтральну схему, щоб досягти заспокійливого відчуття. Додавання теплих нейтральних тонів створює стриманий і просторий вигляд, який заспокоює очі. 

Поєднання теплих нейтральних кольорів, таких як кремовий, бежевий і білий, створить витончений і легкий комфорт. Покращіть цей непідвладний часу стильний вигляд за допомогою шарів текстур, таких як темне дерево, тактильний текстиль букле та гладкі кам’яні поверхні, такі як мармур і кварц.

Вибираючи найкращі кольори для вашої нейтральної схеми, рекомендуємо такі ідеї фарбування, які добре підійдуть у нейтральній ванній кімнаті. Такі кольори, як бежевий, є нейтральними заземлюючими, які створюють відчуття комфорту та дарують вам відчуття майже як у спа-центрі.

Незалежно від того, чи вас приваблюють світлі нейтральні відтінки, чи ви віддаєте перевагу більш насиченій кольоровій гамі, ці пари гармонійно поєднуються. Використовуйте ці комбінації кольорів, від спальні до кухні, щоб забезпечити відчуття розслабленості у вашому домі. 

Прокрутити вгору