6 кольорів, які ніколи не поєднуються з синім

У світі дизайну інтер’єру синій є одним із найбільш універсальних відтінків. До нього ставляться майже як до нейтрального, що має сенс, оскільки подумайте також про світ моди – денім є одним із найбільш використовуваних матеріалів, оскільки він поєднується практично з будь-яким кольором і стилем. Але коли справа доходить до кольорових схем нашого дому, чи існують кольори, яких слід уникати поєднання з синім?

Ми поспілкувалися з дизайнерами інтер’єру та експертами з кольору, щоб дізнатися, до яких кольорів варто підходити з обережністю, оформляючи приміщення синім кольором.

Дозвольте мені трохи попередити це: з усіх дизайнерів, з якими я спілкувався на цю тему, усі вони дуже старалися вибрати колір, який не поєднується з синім. Отже, хоча цей список містить кольори, які, можливо, варто уникати поєднання з синім, завжди знайдеться відтінок синього, який буде підходити до будь-якого кольору на колірному колі – це просто пошук правильного тону.

Після тривалих роздумів і досліджень я дійшла висновку, що немає кольору під сонцем, який не мав би блакитного відтінку, з яким він чудово б поєднувався. Це цілком логічно, якщо подумати про те, що ми проводимо дні під згаданим сонцем і постійно мінливою блакиттю неба, якому вдається виглядати ідеально з кожним пейзажем під ним.

Однак будьте обережні, поєднуючи ваші блакитні з іншими відтінками, оскільки блакитне небо карибського літнього вечора не те саме, що шотландського зимового ранку, так само як і кольори, які їх доповнюють. Відтінок, яскравість, текстура та матеріал – усе має значення під час вибору колірних поєднань в інтер’єрі, і неправильний крок може залишити у вас відчуття «блакитного».

1. Апельсин

Синій — один із моїх улюблених кольорів, і, на мою думку, він здебільшого підходить до всього, але поєднання помаранчевого з синім може бути складним поєднанням кольорів. Хоча ці кольори доповнюють один одного, тобто вони розташовані один проти одного на колірному колі, у своїй найбільш насиченій формі вони можуть бути надто контрастними та візуально дратуючими.

Яскрава природа обох кольорів може створити відчуття напруги та дисбалансу, а не гармонії, і виглядати занадто схожим на колірну схему командних видів спорту. Цей різкий контраст вимагає уваги та може легко приголомшити глядача, ускладнюючи зосередження на інших елементах. Тому часто доцільно використовувати ці кольори більш продумано, переконавшись, що їх поєднання не погіршує загальну естетику дизайну.

2. Коричневий

Коричневі та тепліші жовті тони часто згадувалися під час розмов з дизайнерами про кольори, які не можна поєднувати з синім. Оздоблення коричневим кольором зараз є величезною тенденцією, і хоча він може працювати з синім, якщо ви підберете правильний відтінок, більш холодні тони яскраво-синього в поєднанні з мутними тонами коричневого справді можуть створити різкий конфлікт.

Розглядаючи поєднання кольорів із синім, важливо зазначити, що, на мій погляд, майже будь-який колір може добре поєднуватися з синім, але успішність поєднання часто залежить від залучених тонів і світлового значення. Наприклад, поєднання синього з неоновим або надто яскравими відтінками жовтого може створити різкий контраст, який може бути бажаним з огляду на простір, тоді як приглушений гірчичний жовтий може створити гармонійний баланс.

Так само поєднання синього з певними відтінками коричневого іноді може здатися нудним, якщо тільки коричневий не є насиченим теплим тоном. Зрештою, ключ до вдалого поєднання кольорів із синім полягає у виборі додаткових тонів і врахуванні загального освітлення та атмосфери простору.

Це складно, тому що коли ви думаєте про синій, я думаю про пару синіх джинсів, і, чесно кажучи, усе має поєднуватися з джинсами. Однак, коли мова йде про інтер’єри, для світло-блакитних. Я б уникав поєднання їх із гострими золотистими тонами або глибоким брудно-коричневим із зеленим відтінком.

3. Червоний

Ми знаємо, що червоний і синій мали свій час, але якщо ми можемо розділити кольори прапора під час декорування, щоб уникнути занадто сильного вигляду Америки, ми повинні! Легкі бордові та більш глибокі тони підходять, але звичайний червоний і синій можуть виглядати занадто застарілими.

Синій — надзвичайно універсальний колір, який часто функціонує майже як нейтральний, тому що його так легко поєднувати. Тим не менш, безумовно, є комбінації кольорів, з якими варто бути обережними, поєднуючи синій колір. Наприклад, поєднання червоного, білого та синього кольорів або поєднання синього та жовтого не обов’язково є «ні», але вони безумовно роблять дійсно сильні колірні заяви, які ви можете просто захотіти подумати з усіх боків, перш ніж ти зобов’язуєшся їм.

4. Жовтий

Іншим відтінком, який часто використовувався, щоб не поєднувати з синім, був жовтий. Це сміливе поєднання, і, як і у випадку з усіма доповнювальними колірними схемами (схемами, які базуються на кольорах з протилежних сторін колірного кола), ви повинні отримати точкові кольори, щоб це спрацювало.

Незважаючи на логіку, що жовтий добре поєднується з синім, я вважаю, що це поєднання може вказувати на поганий смак 80-х. Якби клієнт сказав, що йому потрібна синьо-жовта схема, замість того, щоб дивитися на надто сонячні тони, я б, швидше за все, переклав синій у більш сірий, більш пудровий спектр і досліджував жовті кольори, які є більш насиченими або більше імбирними.

Я також був би обережний щодо того, як поєднувати синій і зелений, я знаю, що вони сидять пліч-о-пліч у колірному колі Ньютона, але є потенціал для жахливих потрясінь. На відміну від підходу, який я прийняв би для синьо-жовтої схеми, якщо синій і зелений розглядатимуться як потенційне поєднання кольорів, я б звернув увагу на сильніші, більш схожі на дорогоцінні тони.

5. Чорний

Вирішуючи, які кольори поєднати з синім у вашій схемі дизайну інтер’єру, важливо спочатку визначити конкретний відтінок синього, з яким ви працюєте. Кожен із різних тонів синього, як-от темно-синій, кобальтовий і небесно-блакитний, має унікальні характеристики, які впливають на їхню сумісність з іншими кольорами.

Кобальтовий блакитний за своєю природою є холодним кольором, тому поєднання його з іншими холодними тонами, такими як сріблястий або сірий, може зробити простір непривабливим. Саме тут теплі нейтральні відтінки стануть вашим найкращим другом. Теплі білі, ніжно-жовті кольори, ніжні персикові тони або навіть яскравий помаранчевий можуть створити вражаючий баланс і додати яскравості простору.

Але я б сказав, що темно-синій і чорний — це комбінація кольорів, якої слід уникати, оскільки вони, по суті, змагаються за виконання тієї самої роботи у вашому просторі. Як правило, вам слід уникати поєднання темних і інтенсивних кольорів із синім, які не мають контрасту, і тому можуть зробити кімнату надто важкою та похмурою.

6. Сірий

Коли справа доходить до найрізноманітніших кольорів, сірий потенційно зрівняється з синім, але, незважаючи на те, що обидва дуже прості у використанні, популярні кольори, дизайнери кажуть, що уникають їх спільного використання.

Оскільки сірого кольору стає все рідше, ми також радимо не поєднувати його з синім. Синій є неймовірно нейтральним і чудово поєднується з жовтим, помаранчевим і білим. Сірий, як правило, холодніший у світліших тонах і дуже примхливий у темних тонах. Блакитний часто може конкурувати з тональністю сірого і складно поєднуватися.

Хоча може бути кілька відтінків, які не варто поєднувати з синім, дослідження цього виробу довели мені, що ви можете змусити будь-який відтінок працювати з синім. Це більше про вибір правильного відтінку синього та правильного відтінку для його поєднання. Тому, експериментуючи з поєднанням синього кольору, просто не забудьте замовити багато зразків, щоб побачити, як кольори виглядають і змінюються у вашому просторі, і завжди звертайте пильну увагу на відтінки.

Прокрутка до верху