Це 20 найкращих стилів дизайну інтер’єру, які варто знати

Деякі стилі дизайну інтер’єру можуть не пояснюватись. Але багато з найбільш затребуваних і впливових стилів дизайну за останні кілька років вимагають трохи більш детального пояснення… і коли новий образ запозичує інші більш усталені стилі або надає свіже значення улюбленій класиці, речі лише звідти ускладнюйтеся.

Якщо вам важко відрізнити мінімалістичний інтер’єр від інтер’єру середини століття, ми тут, щоб допомогти. Хоча лінії не завжди такі чіткі, є кілька основних принципів кожного стилю дизайну інтер’єру, які допоможуть вам визначити навіть найбільш еклектичний будинок.

Можливість легко визначити кожен стиль дизайну інтер’єру — це більше, ніж просто хитрий прийом для вечірки — це також може допомогти вам визначити свій особистий стиль і шукати більше того, до чого ви тяжієте. Це також може дати вам дозвіл змішувати та поєднувати залежно від вашої інтуїції та чуттєвості, і викидати ці ярлики на вітер, якщо цього вимагає ваш особистий стиль. Звичайно, ці стилі та тенденції швидко змінюються з місяця в місяць, тому завжди є чому навчитися. І якщо ви повністю визначите новий стиль, дайте йому назву — можливо, ми напишемо про це наступного тижня.

Читайте далі, щоб побачити найважливіші стилі дизайну, які варто знати, з їхніми ключовими характеристиками та думками дизайнерів, яких ми любимо.

1. Традиційний

Незважаючи на те, що протягом останніх кількох років традиційний дизайн значною мірою відійшов на другий план до більш повсякденних стилів, традиційний дизайн переживає свого роду ренесанс, і ми знову захоплюємося величними кімнатами та красивим антикваріатом.

Неважко зробити висновок, що традиційний дизайн натхненний — як ви здогадалися — традицією. Зокрема, традиції європейських інтер’єрів 18-19 століть, хоча й у більш позачасовому підході. Симетрія, гармонія та стримана елегантність є визначальними рисами.

Класичні меблі, вигадливі деталі та насичені кольори рясніють традиційним інтер’єром, створюючи виразно формальні, але функціональні простори. Архітектура є ще одним важливим компонентом, де значну роль відіграють деталізовані столярні вироби, такі як ліпнина та обшивка.

2. Максималізм

Одне з головних правил дизайну інтер’єру – завжди «редагувати, редагувати, редагувати», але це має бути із застереженням. «Редагувати, редагувати, редагувати» — якщо ви не максималіст у душі. Більше — це завжди більше. «Шарові текстури та візерунки створюють хвилювання в домі — більше килимів, більше мистецтва, більше предметів».

Цей безперешкодний стиль полягає в поєднанні сміливих візерунків, яскравих кольорів, несподіваних текстур тощо в техніко-кольоровому вихорі, який радує почуття та завжди залишає нову деталь, яку слід помітити. Існує дуже мало правил, коли мова заходить про максималізм, але ми завжди вважаємо, що шпалери є хорошою відправною точкою, оскільки вони відразу підвищують ставку інтер’єру, не скупчуючи його просторово.

Звичайно, є різниця між «максималізмом» і «приголомшливим». Певне редагування, звичайно, все ще потрібне, хоча воно значно більше покладається на інтуїцію та імпульс. Час від часу відходьте назад і огляньте кімнату в цілому. Або, ще краще, зробіть фото, щоб надати собі неупередженості та дистанції, щоб побачити, чи працює максималістський стиль у вашому домі.

Не впевнені, чи зможете ви створити такий образ? Спробуйте розпочати з невеликого простору, як-от кімната для гостей або ванна кімната, щоб обмежити кількість квадратних метрів, які вам потрібно обшити.

3. Мінімалізм

На протилежному кінці спектру ми маємо мінімалізм — справжня філософія дизайну «менше — це більше» справляє значний вплив завдяки яскравим, чистим просторам, які зводять до мінімуму безлад і часто мають гіперстриману палітру кольорів із приглушеними нейтральними або чистими відтінками. чорний і білий.

У той час як мінімалістичні стилі часто містять натяки на модерн середнього століття або скандинавські стилі, цей образ більше стосується того, чого немає . Підказка: якщо ви сподіваєтесь отримати такий вигляд, сподівайтеся на те, що у вашому домі буде чудова Марі Кондо. Те, що він залишає відкритим для інтерпретації, робить його таким універсальним, тому навіть традиціоналісти можуть долучитися до цієї тенденції.

4. Сучасний

Не плутати з іншими сучасними стилями дизайну, сучасні інтер’єри – це виключно момент, тоді як модерн може стосуватися будь-чого, що дбає про перспективу з останніх кількох десятиліть, наприклад, модерн середини століття або сучасний фермерський будинок.

Ключові елементи сучасного дизайну можна звести до простоти, чистих ліній, тонкої витонченості та навмисного використання текстури. У ньому гармонійно поєднуються класичні позачасові елементи з актуальними сучасними виробами. Це також природний мінімальний стиль, який ніколи не повинен здаватися метушливим, задушливим або застарілим. Більшість сучасних приміщень дотримуватимуться загальної палітри чорного, білого та нейтральних кольорів, іноді використовуючи яскраві акцентні кольори для створення сильного контрасту. Також помітна наявність чітких візуальних ліній, будь то прямі чи вигнуті.

5. Новий Традиційний

Цей стиль, також відомий як сучасний традиційний, дає свіжий відтінок старовинному стилю. Ми бачимо, як будинки справді вшановують історію свіжими та надихаючими способами. Хоча «традиційний» сам по собі може здатися застарілим і набридлим, те, як дизайнери та власники будинків відновлюють цей термін, справді говорить про любов до минулого та погляд на майбутнє.

Поєднання чистих ліній із красивими предметами антикваріату, ошатною ліпниною та старовинними творами мистецтва… Все, що було у наших дідусів і бабусь, знову стає новим, і ця багата культура бездоганно вплетена в наше оточення.

6. Перехідний

Як суміш стилів, перехідний дизайн є тим, про який ви навіть не підозрюєте, що використовуєте у своєму домі. За своєю суттю, перехідний – це суміш як традиційного, так і сучасного стилів дизайну. Іншими словами, він поєднує старе з новим для досягнення елегантного, але комфортного інтер’єру, що не підлягає часу.

Отже, як саме досягається ця суміш? Як правило, перехідні кімнати обставлені вишуканими меблями, які поєднують класичні, м’які лінії з комфортом сучасних предметів. Кольорові палітри є більш сучасними, з чистими, нейтральними кольорами, які створюють базовий шар, і м’якими пастельними або насиченими акцентами землистих тонів, включеними помірно. Контрастність досягається за рахунок використання різних фактур або тонів.

7. Модерн середини століття

Тенденція, яка залишиться тут, MCM має наші серця зараз і назавжди, але також цікаво спостерігати, як цей образ змінюється та адаптується з часом.

«Я бачу, що все більше і більше людей запитують Midcentury Modern. Але це не модерн середини століття вашої бабусі, пояснює він. Часто вони хочуть поєднати цей стиль із богемною чи гламурною атмосферою, щоб відобразити їх індивідуальність. Це може бути сміливим і веселим або легким і повітряним.

Частина того, що нам подобається в цьому образі, який характеризується геометричними та хвилястими формами, такими як ніжки-шпильки, стилі меблів «амеба» або «квасоля» та теплі тони деревини, полягає в тому, наскільки він адаптивний. Цей стиль ідеально підходить для старих будинків або тих, хто цінує меблі та аксесуари в стилі ретро.

8. Арт-деко

Стиль деко, який зазвичай характеризується округлими формами, пишними тканинами та насиченими відтінками дорогоцінних каменів, підкресленими латунню, за останні роки зазнав трансформації, знову з’явившись у більш сучасному вигляді, а не в стилі 90-х.

Використання вигнутих форм є явним поверненням до більш сучасного вигляду. У меблях ми бачимо предмети оббивки, такі як дивани, шезлонги та навіть лавки, розроблені з асиметрією та вигинами, а не прямими лініями. Це створює більш спокійну енергію, імітуючи хвилі та вигини, і створює відчуття затишніше та інтимніше». Хвилясті клубні стільці, подібні до тих, що ми бачили тут, є відмінною рисою стилю ар-деко.

9. Скандинавський

Глибоко вкорінена — зокрема, в Данії, Швеції та Норвегії, хоча іноді Фінляндію та навіть Ісландію щедро об’єднують, якщо говорити ширше — ця естетика віддає перевагу чистим лініям, гнутому дереву та іншим природним матеріалам, а також гладкій, витонченій стриманості над показним дисплеї.

Приміщення «Scandi», ймовірно, мають деякі з імен нордичних ікон дизайну, про які ви чули, від столиків-тюльпанів Еено Саарінена до плавно вигнутих крісел Ганса Вегнера, і так, навіть кілька добре розміщених предметів IKEA (не соромно). —нам подобається шведський мегамагазин).

10. Сучасний фермерський будинок

Звинувачуйте в цьому Джоанну Гейнс — жоден список найпопулярніших стилів декору не є повним без посилання на сучасний фермерський будинок. Свіжий і просторий образ, що поєднує в собі елементи сільського стилю, став модним завдяки своїй домашній, гостинній атмосфері… і своєму нахилу до більш простого способу життя.

Швидка метушня в реальному часі, до якої ми звикли, спонукає наше покоління до повільнішого та цілеспрямованішого способу життя. Стиль фермерського будинку дозволяє спокійній природі текти в приміщенні з м’якими нейтральними землистими тонами, натуральними матеріалами та невимушеною архітектурою, повною текстури.

11. Богемний

Мандрівники світом і мами рослин, це для вас. Богемний стиль віддає перевагу шарам пишного текстилю з далеких країн, як-от марокканські килими ручної роботи з японськими принтами та навіть малийські подушки з глини. Очікуйте побачити багато натуральних матеріалів, гобеленів, горщиків для макраме, що переливаються пишною зеленню — тенденція одержимості рослинами, схожою на джунглі, дуже вдома в бохо-простірах — і метали, такі як латунь і мідь з улюбленою патиною.

Автентичність — це назва гри тут, тому все, що виглядає так, ніби його підібрали на блошиному ринку у віддаленому місці, є грою для цього комфортного, творчого стилю.

12. Скандифорнійський

Що відбувається, коли об’єднуються два затребувані стилі? Чиста магія. Портманто скандинавського та каліфорнійського, цей стиль дизайну інтер’єру сьогодні швидко піднімається вгору.

У цьому стилі змішано трохи прибережного, індустріального, богемного та модерну середнього століття з деякими скандинавськими елементами, з акцентом на створення легкого та заспокійливого простору. Звичайні оздоблення цього конкретного стилю — це світлі тони деревини, чорний метал, латунь і племінні/текстуровані подушки на тлі м’яких меблів світліших тонів — це багато елементів, які нам уже подобаються у відповідних стилях. Це ідеально для тих, хто любить нейтральні відтінки, але також хоче спокійного та безтурботного простору без нудності.

13. Пустельний модерн

Сучасний образ пустелі запозичений у бохо та еклектичних стилів, але включає текстури землі, такі як штукатурка, глина та камінь, а також геометричні та органічні форми, щоб створити атмосферу, яка нагадує пустелю.

Дизайнер Лорен Нельсон вважає деякі з цих елементів непереборними прямо зараз: «Мені подобається використання органічних форм в аксесуарах», — каже вона. Вони справді можуть вдихнути життя в інакше м’яку книжкову полицю чи камінну полицю — я особливо люблю керамічні вази ручної роботи та наповнення їх гілками, які створюють певний візуальний інтерес.

Тут вона поєднує ідеально недосконалу кераміку з геометричним принтом, який трохи нагадує середину століття, трохи Мемфіс — ще одна поширена тема в цьому естетичному стилі.

14. Еклектика

Мистецький, креативний і вільний, еклектичний стиль часом важко охарактеризувати, оскільки він використовує все потроху, але саме в цьому його магія. Поєднуючи та зіставляючи меблі з різних періодів і традицій, а також поєднуючи колір і багато індивідуальності, будинки в еклектичному стилі просто нагадують миттєве уявлення про історію дому та його власника.

Збереження та підкреслення історичної архітектури та елементів у домі, одночасно зіставляючи чіткі, чисті лінії, створює прекрасний баланс форми та деталей. Продумана ін’єкція кольору додає шарів і створює інтригуючий простір, який визнає як минуле, так і сьогодення.

Найкращий спосіб отримати цей стиль вдома? Забудьте про книгу правил і просто збирайте те, що впадає в очі — не потрібно приписувати щось підходяще. 

15. Англійський сільський шик

Більш піднесений і витончений, ніж тенденція минулого «пошарпаний шик», цей образ черпає натхнення з подібних джерел, але вливає нове життя в класичні тканини, візерунки та силуети, поєднуючи їх унікальним чином. Очікуйте побачити дивовижні квіти поряд із античними речами та пишними матеріалами в букеті жіночих відтінків.

Мене все ще приваблює (і я люблю) класику, як-от пухнаста оббивка з каналом та історичні, але змінені кольори або змінені масштаби квітів. Зараз є щось втішне в минулому — воно відоме і знайоме, тому я в захваті від оновлених ситців, які я можу стьобати, гламурного ворсу, натуральних матеріалів, таких як тростина та ротанг, які, можливо, зараз є модними, витримали випробування. час і вимагають навичок плетіння та маніпулювання, а також шпалери, розписані вручну, і тканина, заснована на історичних зразках.

Хоча цей образ виразно жіночний, він набагато менш делікатний, ніж його прабатьки, завдяки еклектичному набору принтів і яскравих кольорів.

16. Сучасний Приморський

Прибережний дизайн пройшов довгий шлях від житла вашої молодості, зосередженого на морських черепашках, на пляжній відпустці. Натомість сучасні інтер’єри, натхненні пляжем, зосереджені на передачі повітряної та заспокійливої ​​атмосфери морського узбережжя.

Не варто дивуватися тому, що сучасні прибережні інтер’єри часто покладаються на чітку білу основу з шарами морських і небесних синіх, землистих коричневих і зелених відтінків. Загальне відчуття повинно бути чистим і легким — втіленням ковтка свіжого солоного повітря.

Подібно до того, як кольори натхненні природою, текстиль і меблі в прибережному дизайні також мають природне різноманіття. Такі матеріали, як дерево, джут, льон, бавовна та скло, є поширеними. Але чи не найважливіший елемент сучасного прибережного інтер’єру? світло. Багато-багато чудового природного світла.

17. Нове Середземномор’я

 

Прибережний, але з виразною родзинкою, цей образ пов’язаний із текстурою — часто у формі штукатурки стін і органічних природних оздоблень.

Одна з тенденцій, яка мене найбільше в захваті, — це оздоблення стін вапняною штукатуркою. Землясті стіни з м’якою обробкою створюють приємну ілюзію перебування десь на березі Середземного моря. Додайте меблі з натуральних матеріалів, таких як ротанг, камінь, перероблена деревина, живе дерево та випрана білизна, щоб завершити образ». Це як відпочинок на далекому пляжі, який ви можете взяти з собою додому.

18. Натуралізм

Натуралізм — це те, до чого ми помітили, що тяжіють наші клієнти». Органічна корчова основа коктейльного столика є одним із найбільш очевидних елементів, але використання натуральних і органічних тканин, таких як бавовна ручного плетення та вовна ручного ткацтва, дещо сприяють розслабленості та «руки-і– земної атмосфери, яку ми хотіли досягти для цього будинку на березі моря.

Незважаючи на зростання інтересу до природних і ручних текстур у кількох найпопулярніших стилях дизайну на даний момент, цей вплив робить ще один крок далі, підкреслюючи контраст і недосконалість кожного елемента. Навіть ідея переробки в моді представлена ​​завдяки вінтажним кріслам, які ми знайшли в Кліньянкурі та переоббили пофарбованою натуральною шкірою.

19. Південно-Західний

Якщо вам потрібні додаткові докази того, що американський південний захід має важливий проектний момент, не шукайте далі. Браун зазначає, що стиль, який вона називає «південно-західний соул», є останньою тенденцією, на яку варто звернути увагу.

Ми виходимо з фази «50 відтінків сірого» в дизайні інтер’єру та використовуємо колір і текстуру авангардними способами. Візерунки та палітри південного заходу проходять у дизайні та моді, і результатом є грайливий та сексуальний інтер’єр, який безперечно зберігає цікавість. Візерунки та текстиль, натхненні південним заходом, поєднуються з необробленою деревиною та штрихами середнього століття, створюючи еклектичну атмосферу з безліччю індивідуальності.

20. Промисловий

Індустріальний стиль — це стиль, з яким ви, мабуть, вже добре знайомі. Натхненний величними фабриками кінця 19-го та початку 20-го століть, це естетика дизайну, яка в першу чергу розглядає функції, а потім форму.

Елементи, які зазвичай асоціюються з промисловим дизайном, це, звичайно, грубі будівельні матеріали, такі як незавершена цегла, відкриті труби та метал, зношена деревина та полірований бетон. Архітектурно ці приміщення часто мають високі стелі, масивні вікна та відкриті плани поверхів. Кольори, як правило, нейтральні, зі світлими стінами та темнішими, більш чоловічими меблями.

Цікаво зауважити про промисловий дизайн, що він непомітно проник майже в будь-який інший стиль. Коли нашим інтер’єрам неминуче «чогось не вистачає», часто рішенням є додавання гострого індустріального елементу.

Прокрутити вгору