13 стилів інтер’єру, про які варто знати кожному

Останні тенденції дизайну інтер’єру завжди надихають нас, і так само, як мода змінюється, а дорогоцінний час рухається вперед, те, як ми любимо прикрашати свої домівки, постійно змінюється. Наш палець добре і справді тримає пульс. Це яскравий і захоплюючий світ, щоб не відставати, м’яко кажучи. І хоча ми завжди кажемо, що тенденції мають впливати на наші будинки, шукати натхнення в культових стилях дизайну інтер’єру – це спосіб переконатися, що ви створите дім, який ніколи не старіє.

Протягом років у дизайні інтер’єру з’явилися численні культові стилі, кожен зі своїм особливим шармом і впливом. Але з такої кількості стилів дизайну інтер’єру, які є найбільш знаковими в очах сучасних дизайнерів інтер’єрів?

Незважаючи на те, що ми можемо пересуватися між різними дизайнами та тенденціями, найвідоміші стилі дизайну інтер’єру зазвичай поділяються на дві різні естетичні категорії: сучасні та традиційні. У межах цих конкретних тем є більш дистильовані підстилі, усі з яких представляють настрій і відчуття певної епохи. Серед дизайнерів рідко вибирають єдиний улюблений стиль і що змішувати образи – це цілком норма. Ви знайдете це навіть у найкращих будинках світу.

Наші улюблені стилі: скандинавський, японський, вабі-сабі, бохо, середземноморський, середній, індустріальний, сільський, модерн, сучасний, еклектичний і традиційний. Кожен із цих стилів має унікальні характеристики та підкатегорії, що додає кожному простору нотку індивідуальності.

У сучасному ландшафті дизайну інтер’єру існує величезна кількість стилів і підстилів на вибір, і стає все більш популярним змішувати та поєднувати елементи з різних областей для створення унікальних та персоналізованих просторів. 

Давайте зануримося в деталі за допомогою експертів. Починаючи з класики, яку ми знаємо і любимо, переходимо до більш нішевих і нових тенденцій:

1. Традиційні та спадкові стилі

Традиційні стилі дизайну інтер’єру заслуговують місця в кожному домі. Доповнити більш сучасну схему унікальними вінтажними знахідками легко, або навпаки, залежно від ваших уподобань і оригінального стилю вашого будинку. 

Традиційний, з його різноманітними підстилями, такими як вікторіанський, георгіанський і колоніальний, є свідченням позачасового дизайну.

У вікторіанському стилі каміни, вибрані рифлені панелі, такі як вагонка, гарні стулки вікон і чарівні двері, створять особливий вигляд простору. Стиль виник у Великобританії, як випливає з назви, за часів правління королеви Вікторії, і він пропонує ідеальну можливість поєднати старе з новим. Цей будинок у середньому вікторіанському стилі є чудовим прикладом того, як покращити традиційні особливості будинку сучасними доповненнями.

Є багато креативних способів привнести традиційний стиль у ваш дім. Змішування та поєднання вінтажних і сучасних предметів, створення оригінальних елементів, таких як каміни або стінові панелі, фокусні точки, додавання стіни галереї чи старовинного освітлення як поп-музика та реставрація ваших улюблених предметів меблів — все це може додати характеру та індивідуальності вашому простору.

Георгіанський дизайн інтер’єру 18-го століття є більш розкішним, з високими стелями та декоративними деталями як визначальними елементами дизайну. Колоніальний стиль може похвалитися насиченими тонами деревини, природними текстурами та вишуканими тропічними деталями, щоб випромінювати відчуття подорожі та пригод. 

Ці стилі можуть перетинатися та вносити сучасні акценти для сучасного традиційного стилю: поєднання британського та колоніального. Оздоблення антикваріатом – це справжнє мистецтво, не забудьте знайти натхнення в найпоказовіших будинках і скористайтеся нашими експертними порадами щодо дизайну інтер’єру.

2. Фермерський, сільський, французький декор

У певному сенсі, незалежно від того, наскільки великим чи малим може бути стиль дизайну інтер’єру, кожен із них може бути культовим, оскільки прокладає шлях до нових модерністських еволюцій. В останні роки відбулося зростання Cottagecore, що поєднує коріння котеджного будинку з сучасною елегантністю та чистими лініями. Тим не менш, сільський шарм декору фермерського будинку завжди знайде місце в домі.

Скромний, проте стильний, як у стилі шейкер, де все має невід’ємну мету, але не надто ефектно. Інтер’єри в рустикальному стилі все ще викликають захоплення за їхню теплоту та гостинність, подібно до того, як невідповідні барвисті апартаменти у французькому сільському декорі можуть зачарувати домочадців і гостей.

3. Модернізм

Багато найкращих сучасних дизайнерів інтер’єру пишаються тим, що черпають натхнення у великих дизайнерів минулого та епох, у які вони внесли свій внесок. Важко вибрати один, але я б сказав, що модернізм, безумовно, наш головний фаворит. Незалежно від того, проектуєте ви житловий простір чи комерційне середовище. Модернізм адаптивний, що робить його улюбленим стилем для нас. Дизайн, який витримує випробування часом, чиста та сучасна естетика, нейтральна колірна палітра та відкриті простори є ключовими елементами, чому ми любимо цю позачасову епоху.

У сучасному дизайні ми беремо аспекти минулих стилів, щоб заново винайти й удосконалити їх у більш «мікро» трендах. Мінімалізм підігрівається в «тихому розкішному домашньому декорі», а модерн середини століття можна виразити різницею через його рідний стиль: наприклад, естетику Відродження ретро.

Сучасний та сучасний стилі створюють чисту та модну атмосферу, а індустріальний випромінює чарівність сировини та складського приміщення. Скандинавський стиль охоплює тепло та комфорт « hygge », а модерн середини століття додає нотки органічного та культового. Rustic прославляє природу та відпочинок на природі, а еклектика — це яскраве поєднання стилів.

4. Баухаус

У модернізмі ви знайдете схиляння до вишуканої розкоші ар-деко, тоді як, здається, рух Баухауз 19-го століття є особливо улюбленим серед дизайнерів: Баугауз — це не просто естетика, якою слід захоплюватися, це дух дизайну, який продовжує кидати виклик і надихають нашу роботу, нагадуючи нам, що краса полягає в сутності функціональності.

Баухауз, який бере свій початок у німецькій художній школі, яка мала на меті сприяти витонченому дизайну, мистецтву та майстерності. Також було сказано, що він був натхненний такими людьми, як Вільям Морріс у британському русі мистецтв і ремесел кілька років тому.

5. Модерн середини століття

Розвиваючись з 1945 року до 1960-х років, сучасні інтер’єри середини століття відрізняються простотою, наповненою характерною майстерністю, архітектурними меблями та теплими кольорами. Він особливий і затребуваний, і ми багато в чому завдячуємо його сучасною та чистою естетикою таким архітекторам, як Ле Корбюзьє та Рішар Нойтра.

6. Каліфорнійська прохолода

Ця невимушена, невимушена естетика західного узбережжя, без зусиль створена такими дизайнерами інтер’єру, із особливими каліфорнійськими тенденціями декору. 

Подумайте про берегові нотки та розмиті тони з елементами корчі та текстурованих тканин, щоб створити California Casual у вашому домі. Це створює значний контраст із інтер’єрами в стилі східного узбережжя, які не менш вражаючі, але трохи сміливіші в обробці.

7. Середземноморський стиль

Середземноморський декор невимушений, але наповнений різнокольоровою візерунковою плиткою, кольорами моря та неба, які люб’язно поєднуються з м’якими тонами штукатурки та світлою обробкою.

Захоплююча плитка, яскраві фарби та виготовлені на замовлення меблі можуть привнести в простір унікальний відтінок цього стилю дизайну інтер’єру. Візьміть для натхнення вітальню. У дотриманні яскравих тонів і скульптурних деталей мексиканський декор, який перетинає багато різних епох дизайну: від доколумбової до сучасної, є не менш впливовим стилем, який можна запросити в наші домівки. 

8. Богемний дизайн

Трохи пошарпаний, у всіх правильних способах, богемний декор привабливий і невигадливий, але не виглядає незавершеним. Кольори землисті, тональні, яскраві та насичені, текстури багатошарові, трохи пухкі, і їх можна інтерпретувати різними способами та в більшості домашніх приміщень.

Богемний декор походить прямо з Парижа 19 століття під великим впливом митців, які вели більш вільний спосіб життя. Він водночас еклектичний і романтичний; в той час як він може бути сміливим і тонким. Чіткі візерунки та потужне використання кольорів добре визначають цей стиль.

9. Максималістичний та еклектичний стилі

Максималізм гучний, але не зарозумілий, і якщо його добре зробити, він не буде приголомшливим, а гармонійним виплеском енергії та захоплення. Для створення цих культових стилів інтер’єру ми можемо черпати натхнення з драматичного та розкішного підходу до просторів, що спирається на природу, архітектуру та моду. Ним можна захоплюватися, редагувати та любити ще більше з часом.

10. Мінімалізм

Хоча мінімалізм має погану репутацію холодного та непривабливого, ми все одно можемо віддати належне його корінням, оскільки останнім часом він надихнув багато інших сучасних мікротрендів. Мінімалізм можна просто застосувати до багатьох різних стилів і інтерпретувати так, як вам хочеться. 

11. Вабі-сабі

Недосконалий шарм домашнього дизайну Wabi-Sabi з’являється в наших домівках. Це не нове, але останнім часом стає все більше в центрі уваги. Всесвітньо відомий архітектор інтер’єрів, дизайнер сказав, що Wabi Sabi – це найвідоміший стиль дизайну інтер’єру, про який варто знати кожному, ось чому:

Wabi Sabi — це не просто стиль дизайну; це особиста філософія, глибоко вкорінена в японській культурі. Для мене використання Wabi Sabi в інтер’єрі – це не лише естетика, а створення простору, який надихає, медитує та надихає у повсякденному житті. Wabi Sabi черпає натхнення з буддистських вчень, заохочуючи цінувати недосконалості життя. У дизайні інтер’єру це свято «недосконалого, незавершеного та швидкоплинного», створюючи простори, які відображають красу життя, яка постійно змінюється.

12. Джапанді

Заспокійлива естетика Japandi ідеально підходить як для сучасних, так і для більш традиційних будинків. Поєднуючи нотки скандинавського дизайну зі стриманими елементами японського інтер’єру, цей культовий стиль дизайну інтер’єру був особливо популярним після пандемії завдяки своєму спокійному та впорядкованому оздобленню, яке вшановує майстерність і спонукає до повільного життя.

13. Скандинавський дизайн

Скандинавський дизайн за своєю суттю архітектурний, продуманий і сучасний, водночас затишний і надихаючий, тому не дивно, що це, мабуть, один із найвпливовіших і найвідоміших стилів дизайну інтер’єру. Багато будинків із задоволенням сприймають концепцію Hygge, особливо на початку осені.

Скандинавський дизайн є набагато більшим, ніж може здатися на перший погляд.

Скандинавський дизайн — це функціональність, світло та краса. Швеція та Скандинавія були бідними країнами з дуже обмеженим денним світлом протягом певних частин року, і нам доводилося максимально використовувати все. Ми повинні були зробити наш простір теплим, функціональним і легким водночас. Я думаю, що таке поєднання підходить для багатьох людей, особливо у великих містах, де простір і світло обмежені, а функціональність стоїть на першому місці. 

Я думаю, що скандіанський стиль продовжить розвиватися, оскільки ми стаємо все більш усвідомленими щодо навколишнього середовища завдяки свідомому використанню простору та світла, а також високоякісним довговічним меблям.

ЩО ВПЛИВАЄ НА ТЕНДЕНЦІЇ ДИЗАЙНУ ІНТЕР’ЄРУ?

Суспільство та світові події можуть впливати на напрямки дизайну інтер’єру та наш власний вибір домашнього декору. Розвиток соціальних медіа відкриває нові способи розкриття тенденцій і надихає як професійних дизайнерів інтер’єру, так і аматорів. 

Я вважаю, що мода так сильно вплинула на світ дизайну інтер’єрів. На світанку соціальних медіа люди вперше дійсно почали демонструвати свої будинки людям, окрім родини та найближчих друзів. Раптом люди почали дбати про дизайн своїх будинків так само, як вони думають про те, як вони щодня одягаються та як представляють себе світові. Домівки людей повинні бути продовженням самих себе і належати майже до тієї ж категорії, що й їх гардероб і мода.

ЧИ ГАРНА ІДЕЯ ПОЄДНУВАТИ СТИЛІ ДИЗАЙНУ ІНТЕР’ЄРУ?

Завжди. Поєднання стилів дизайну інтер’єру – це мистецтво саме по собі, і воно зробить кожен простір унікальнішим.

Запрошення елементів із різних напрямків дизайну в простір — це все одно, що курувати колекцію історій, кожна з яких є наративом, який прив’язує епоху, технологію чи культурний зсув.

Незалежно від того, збираєте ви дрібнички під час подорожей чи пробуєте свої сили в дизайні меблів, є багато різних способів, за допомогою яких великі дизайнери минулого можуть допомогти розвинути ваш теперішній домашній простір.

Вшанування епох традиційного дизайну схоже на оповідання космічної історії, де кожен вигин і карниз є персонажем, а поєднання з сучасними елементами є поворотом сюжету, який зберігає свіжість розповіді. Вплести мову історичних епох дизайну в сьогоднішню.

ЯК ЗНАЙТИ ВЛАСНИЙ СТИЛЬ ДИЗАЙНУ ІНТЕР’ЄРУ?

Подивіться на минулі тенденції та віддайте належне просторам, які надихають вас. Дизайнери заохочують нас знайти своє власне унікальне почуття стилю, зазначивши, що наш теперішній час є ідеальним моментом, щоб дослідити, як ви прикрашаєте свій простір. Нинішня епоха є моєю улюбленою, тому що люди стають набагато сміливішими та особистішими у дизайні інтер’єру. . Пройшли ті часи (на мій погляд), коли у ваш дім залучали останні тенденції або копіювали те, що робили ваші сусіди, а на їхнє місце прийшли освіжаючі зміни, коли люди насправді вставляють у простір свій особистий бренд та естетику. Подібно до того, як люди збирають одяг, який відображає їхній стиль та індивідуальність, їхній дім також стає вираженням їх самих. Мені подобається, наскільки унікальним є кожен із наших проектів, оскільки кожен розповідає історію своїх унікальних власників.

Якщо вам потрібен м’який вплив на знакові сучасні стилі останнього десятиліття або близько того, рекомендуємо скандинавські тенденції та вабі-сабі.

Скандинавський дизайн відомий своїми чистими лініями, функціональністю, натуральними матеріалами та акцентом на створенні світлих, просторих просторів. Він універсальний і підходить для різноманітних інтер’єрів. З іншого боку, дизайн Wabi-Sabi глибоко вкорінений у японській філософії, підкреслюючи недосконалість і красу патини. Він має більш органічне відчуття, з землистою палітрою кольорів і фокусом на охопленні недосконалого. Дизайн вабі-сабі часто створює атмосферу дзен.

Дизайн інтер’єру постійно розвивається і навіть може виглядати по-різному від однієї країни до іншої, надаючи йому унікальний оберт між кордонами, але також поєднуючи нас. 

Найвідоміші стилі дизайну інтер’єру приносять радість і життя в приміщення, позитивно впливаючи на оточення та нескінченну надію на ще більш захоплюючі дизайнерські перспективи. Хоча ми віримо, що ваш дім майже досконалий, завдяки вашому притаманному гарному смаку та кільком вказівкам щодо дизайну інтер’єру від вас, не зашкодить побачити, чи є якісь знакові стилі, які могли пройти повз вас.

Прокрутити вгору