Що таке вабі-сабі? І як цей стиль дизайну можна скерувати в домашній простір

Ви, можливо, чули про те, що вабі-сабі нещодавно з’явився у світі дизайну інтер’єру. Вабі-сабі, безумовно, не є чимось новим і бере початок від традиційного японського світогляду. Принцип, який полягає в оспівуванні краси недосконалості та природного світу, він відомий своїм спрощеним підходом не лише до дизайну, але й як ширший стиль. 

У перекладі на тренд дизайну інтер’єру, вабі-сабі — це наближення до дизайну з далеко не ідеальним виглядом, охоплення унікальних якостей природних матеріалів, які створюють тактильне й органічне відчуття в домашньому декорі. 

Тенденція вабі-сабі зосереджена навколо ідеї відкриття краси в простоті й недосконалості. Уся справа в тому, щоб прийняти природний цикл росту та занепаду та плекати скромні та необроблені елементи життя. На відміну від західних принципів дизайну інтер’єру, які зазвичай зосереджуються на створенні балансу, вабі-сабі відзначає красу асиметрії та дисбалансу.

Вабі-сабі обіймає те, що має сенс, а не те, що ідеальне. Вабі означає жити зі смиренням і простотою, перебуваючи в єдності з природою; Сабі — це здатність приймати життєвий цикл будь-чого, як воно є.

Як створити домашній декор у стилі Вабі-Сабі

Декор, натхненний вабі-сабі, останнім часом стає трендом у світі інтер’єрів, а більше – більш широким підходом до дизайну, і дизайнери прогнозують, що це стиль, який ми побачимо більше у 2024 році. Хоча інші інтер’єрні тренди, такі як оскільки в цьому році надзвичайно популярна тиха розкіш або відродження ретро надають перевагу вишуканому та гладкому стилю дизайну. 

На відміну від модернізму середини століття, який ми відновили півтора десятиліття тому, ці рухи прославляють недосконалість. Інтер’єр, де все вимагає машинної точності, холодний і відчужуючий, незалежно від того, наскільки красиво він виконаний. Навчання знаходити красу в недосконалості та непостійності зрештою веде до набагато кращого сприйняття реальності – якщо наші кімнати можуть допомогти нам досягти цього, чудово.

Нижче ми зібрали п’ять типових особливостей дизайну інтер’єру вабі-сабі, які разом створюють спокійний і невимушений дім, завдяки чому органічні матеріали та текстури виділяються. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про ці ідеї, які допоможуть вам створити цей образ на 2024 рік. 

1. Виберіть приглушену колірну палітру

Оскільки декор, натхненний вабі-сабі, багато посилається на світ природи, тенденції м’яких кольорів, які здаються органічними та зрештою «природними», є ключовими для створення відчуття вабі-сабі в домашньому декорі. Під час проектування простору, натхненного вабі-сабі, важливо використовувати палітру кольорів задньої частини, натхненну природою. Наголос робиться на використанні натуральних і сировинних матеріалів для створення теплого та автентичного відчуття.

Нейтральні тони створюють спокійну та гармонійну атмосферу, дозволяючи природній красі матеріалів і форм посісти центральне місце.

Немає жорстких правил щодо того, які приглушені та м’які кольори використовувати, але дизайнер пояснює: Салфетно-зелений, іржаво-помаранчевий і кам’яно-сірий — це деякі базові кольорові палітри, щоб почати включати цей стиль у свій простір. Вибір нейтральних кольорів також є хорошим вибором, щоб відтворити образ вабі-сабі, починаючи з брудно-білих і теплих кремових тонів. 

2. Вибирайте натуральні матеріали

Вибір натуральних матеріалів є центральним елементом образу, натхненного вабі-сабі, що підкреслює основну важливість краси світу природи. Існує багато різноманітних натуральних тканин, таких як льон, бавовна та дерево, які принесуть у ваш дім відчуття природи, а їхня висока якість і довговічність покращать загальний вигляд дому. 

В подушках, шторах і меблевих тканинах використовуйте такі матеріали, як натуральне дерево, плетені вироби та вироби ручної роботи, натуральний льон і вовна. 

З такими матеріалами, як дерево, камінь і глина, простори оживають з органічними текстурами та недоліками, які може подарувати лише час. Щоб створити на кухні відчуття вабі-сабі, дизайнер рекомендує: Стільниці з вивітреною патиною минулих років і дерев’яні поверхні, на яких є сліди використання.

3. Віддавайте перевагу відкритому зберіганню

Підхід вабі-сабі до дизайну інтер’єру пов’язаний з мінімалізмом, у тому сенсі, що мова йде про те, щоб мати кілька важливих і значущих предметів і підтримувати загальний простір чистим і не захаращеним, щоб сприяти відчуттю спокою. Коли справа доходить до ідей зберігання для цієї дизайнерської тенденції, експерти кажуть, що відкрите сховище є більш прихильним через його прозорий характер демонстрації значущих предметів. 

Відкриті стелажі замінюють закриті шафи, створюючи відчуття простоти та демонструючи повсякденні предмети з характером. Як приклад використання цього вигляду Ніко пояснює, що цей підхід, спрямований на ідею кухонного зберігання, дозволяє «невідповідному посуду, зістареному посуду та цінним реліквіям знайти місце, щоб сяяти», тоді як «кухня перетворюється на галерею, де функціональність і естетика бездоганно співіснують».

4. Включіть елементи декору ручної роботи

У той час як вабі-сабі переважно дотримується мінімалістичного підходу, додавання декоративних елементів ручної роботи є способом відобразити унікальні та сентиментальні речі, які допомагають створити загальний вигляд. Легкий спосіб втілити ці ідеї в інтер’єр вашого дому – це вироби ручної роботи. Кераміка ручної роботи чи різьблені дрібнички розповідають історію та відзначають красу недоліків так, як це ніколи не могло бути зроблено на фабриці.

Будьте обережні з декоративними предметами, такими як неглазурована необроблена кераміка, патиновані метали та велике листя гілок. Просто переконайтеся, що ви уникаєте захаращеного вигляду, не додаючи надмірних декоративних деталей; йдеться про створення збалансованого погляду через значущі об’єкти, які розповідають історію. 

5. Поєднання з природою

Центральним елементом спрощеного духу вабі-сабі є спокій, пов’язаний з природою, і ви часто побачите, що будинки, які дотримуються цього стилю, мають міцний зв’язок із природним світом у приміщенні. 

Вабі-сабі підкреслює глибокий зв’язок із природним світом. Щоб створити такий образ, ви можете використати багато різних ідей, як продовжує пропонувати дизайнер: «Включіть такі елементи, як кімнатні рослини, великі вікна або краєвиди природи, щоб покращити загальну атмосферу. Мета полягає в тому, щоб створити простір, який не тільки охоплює естетику природи, але й створює відчуття спокою».

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Вабі-сабі – популярний тренд у дизайні 2024 року?

У той час як такі тенденції, як спокійна розкіш і стриманий люкс, домінували в інтер’єрах протягом 2023 року, дизайнери припускають, що вабі-сабі може стати ключовим трендом у світі дизайну в 2024 році. Завдяки своїй здатності створювати заспокійливу атмосферу, яка забезпечує тишу від зовнішнього світу. , ця тенденція приваблює своєю реставраційною привабливістю.

Це концепція дизайну, яка цінує органічні форми та матеріали та розглядає недосконалість як інтригуючу та особливу. Я вважаю, що образ вабі-сабі стане наступним рівнем спокійної розкоші – постійне сприйняття якості, а також органічні силуети та ідея про те, що чудовий дизайн має елемент еволюції та непостійності.

Це тенденція, на яку варто звернути увагу на наступний рік. Ми думаємо, що ми побачимо набагато більше цього у 2024 році – з такою кількістю викликів, які зараз постають перед світом, це поєднання створює дуже комфортне середовище, з якого можна опрацьовувати новини та розуміти, що ніщо не є ідеальним, ніщо не триває вічно і ніщо ніколи не закінчено. Це матиме великий резонанс.

Якщо вас заінтригував тренд вабі-сабі, ви також можете бути прихильником органічного сучасного тренду, який має схожість завдяки нейтральним кольорам і натуральним матеріалам, але з більш гладким і вишуканим відчуттям. Як і в будь-якій іншій тенденції, важливо дотримуватися того стилю дизайну, який найбільше резонує з вами, щоб створити будинок, який буде автентичним і особистим. 

Прокрутка до верху