6 кольорів, якими ні в якому разі не варто фарбувати стелю

Історично склалося так, що стелі часто фарбували в білий колір, зберігаючи більш авантюрні кольори для стін кімнати. Однак це не обов’язково так, і експерти кажуть, що білий, можливо, не найкращий колір для прикраси стелі.

З великою кількістю варіантів на вибір, кожен з яких може змінити загальний вигляд і відчуття кімнати, може бути важко зрозуміти, з чого почати фарбування стелі. Як відправну точку, експерти попереджають, що справді існують кольори, яких у більшості випадків слід уникати в ідеях стелі. Однак кольори, які ви обираєте, здебільшого індивідуальні для вас, тому важливо дотримуватися того, що вам подобається, незалежно від правил. 

Найкраща особливість фарби полягає в тому, що ви встановлюєте правила на основі того, що найкраще підходить вам і вашій родині.

Яких кольорів слід уникати при фарбуванні стелі?

На думку експертів, ми зібрали шість ідей щодо кольорів, якими, як правило, варто відмовитися, щоб уникнути помилок у фарбуванні стелі. Але пам’ятайте, що колір, яким ви фарбуєте стелю, залежить від ваших особистих уподобань і загальної атмосфери, яку ви хочете створити.

1. Темні відтінки

На стелі, безперечно, є місце для використання темних відтінків, і це хороший варіант, якщо ви хочете створити затишну та настроєву атмосферу, забарвивши всю кімнату в один насичений колір.

Однак експерти попереджають, що темні кольори на стелі можуть зробити кімнату набагато меншою. Темна стеля може зробити кімнату меншою та опустити стелю. 

Тому краще добре подумати, перш ніж вибрати темний колір стелі, особливо якщо ви намагаєтеся зробити кімнату більшою.

2. Пастель

Якщо вас приваблюють пастельні ідеї кімнат, вам слід уникати цього кольору стелі, на думку експертів. Взагалі вам слід уникати світлих пастельних кольорів. Вони часто мають відношення до лікарень, житлових приміщень для людей похилого віку та інших надзвичайно клінічних приміщень.

3. Яскравий білий

Хоча це, мабуть, найпоширеніший колір на стелі, є багато причин, чому ви ніколи не повинні фарбувати стелю в білий колір . Це може призвести до загального м’якого вигляду, якому не вистачає інтересу, тому краще вибрати витончену теплоту нейтральних кольорів замість абсолютно білого. 

Спробуйте уникати фарбування стелі в яскравий білий колір. Ви відчуєте себе в орендованій квартирі чи комерційному приміщенні без тепла чи глибини. Якщо немає цікавих столярних виробів або ліпнини, ви можете захотіти, щоб стеля відступила, а не вискочила як недекорована поверхня. 

4. Неон

Для тих, хто хоче створити сміливий образ у домі за допомогою ідей неонового фарбування, краще не продовжувати цей вигляд на стелях. Я б сказав, що жодних неонових стель. Більшість кольорів, якщо їх приглушено, добре працюють на стелях, тому, якщо ви хочете створити відчуття тепла та енергії за допомогою неону, просто переконайтеся, що ви зменшили інтенсивність відтінку для стелі. 

5. Зелений

Незважаючи на те , що декорування зеленими стінами може бути популярною ідеєю фарби через її заспокійливий ефект і тісний зв’язок із природою, експерти кажуть, що краще не використовувати цей колір на стелі, оскільки він може створювати неприємні відтінки по всій кімнаті при певному освітленні.

Будьте обережні із зеленим кольором на стелі, тому що він неприємний для шкіри ввечері, коли теплі світильники освітлюють кімнату зеленим світлом. 

5. Червоний

Нарешті, вам слід бути обережними при декоруванні стелі основними кольорами, оскільки вони дуже насичені і можуть бути дуже різкими для очей. Дизайнер радить уникати червоного, якщо у вас низька стеля, і основних кольорів загалом, якщо у вас немає дуже стислого плану.

Ти також хочеш уникати надмірно насичених і сміливих тонів, таких як червоний. Червоний — це колір влади, але він також може викликати тривогу. Останнє, чого ви хочете, коли сидите в кімнаті, це відчувати гнітюче повітря, яке тисне на вас.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

В ЯКИЙ КОЛІР ПОФАРБУВАТИ СТЕЛЮ?

Хоча цих відтінків краще уникати на стелі, все ще є широкий вибір інших кольорів, які виглядатимуть чудово. Все залежить від стилю вашого інтер’єру та загального настрою, який ви намагаєтеся створити, але у експертів також є багато ідей щодо кольорів, які добре підходять для стелі.

Ви точно не помилитесь із м’якими теплими відтінками на стелі. Мої переваги для стелі — кремово-білий, світло-блакитний або світло-рожевий. Витонченість на стелі — ось мій девіз, якщо тільки ви не створюєте лігво, де вам потрібні темніші та примхливіші настрої.

Для драматичного вигляду ви можете обрати темні відтінки, просто переконайтеся, що ваш простір достатньо великий, щоб з цим впоратися. Хоч це і лякає, не бійтеся вибрати темний колір, який буде імітувати основний. Поєднуйте з чистим і класичним білим для високого рівня контрасту. Це створює драматичне відчуття і добре працює в кімнаті з надзвичайно високими стелями.

Загалом, найкраще вибрати колір, який доповнює розмір вашого простору. Яскраві та світлі кольори допомагають створити відчуття більшого простору, тоді як темні кольори використовуються, щоб зробити кімнату затишнішою, а сміливі та несподівані кольори можуть виглядати весело.

ЧИ ВАРТО ФАРБУВАТИ СТЕЛЮ В ТОЙ ЖЕ КОЛІР, ЩО І СТІНИ?

Рішення про те, чи фарбувати стелю в той самий колір, що й стіни , залежить від ваших уподобань, але в будь-якому випадку це важливий аспект, який слід враховувати. 

Вибір фарбування стелі в той самий колір, що й стіни, є більш актуальною ідеєю. Ми спостерігаємо зростаючу тенденцію фарбування стін і стелі в один колір або навіть збереження нейтральних стін і додавання колір на стелі замість акцентної стіни. Ми бачили, як це добре зроблено в багатьох кімнатах будинку, але наше улюблене місце для цієї тенденції – офіс чи ігрова кімната.

Краще обирати різні кольори на стінах і стелі. Я б рекомендував триматися подалі від фарбування стелі в той самий колір, що й стіни навколо неї. Якщо ви плануєте пофарбувати стелю, найкраще використовувати колір, який доповнить решту простору та приверне погляди.

Прокрутка до верху