деревянная кружка

Дерев’яний кухоль своїми руками

У Стародавній Русі дерев’яний посуд був звичайною справою серед небагатих жителів. Через високу вартість металу у звичайних селян була можливість використовувати тільки дерево як матеріал для виготовлення ложок, виделок, тарілок та келихів.

Незважаючи на це люди вже тоді намагалися робити її не тільки практичною, а й красивою. Ця майстерність передавалася з покоління до покоління.

У наші дні дерев’яний посуд знову набуває популярності. Незважаючи на те, що іноді її вартість перевищує вартість залізних, фарфорових або скляних виробів, багато людей віддають перевагу цьому матеріалу. І це не просто. Адже дерево не тільки є екологічно чистим матеріалом, але й приносить величезне задоволення своєю оригінальністю та теплом.

Для виготовлення відер і більших ємностей зазвичай використовують навички бондарного мистецтва.

Це дуже складно і ретельно, адже потрібно ретельно дотриматися всіх вимірів і ретельно вирізати всі деталі. У домашніх умовах зробити це дуже непросто.

Але для тих, хто хоче зробити собі дерев’яний кухоль, це завдання можна здійснити.

Для початку потрібно вибрати породу дерева. Це дуже суб’єктивне поняття. Адже смак дерева частково передаватиметься напою, який буде налитий у цей кухоль. Але варто звернути увагу, що хвойні породи дерева найбільш стійкі до вогкості та перепадів температур.

Після того, як сорт деревини обраний, необхідно знайти потрібний шматок цієї деревини. Він повинен відповідати розмірам майбутнього гуртка. В ідеалі краще знайти пеньок, який буде легше обробляти.

Для початку необхідно надати форму кружки зовнішньої строні заготовки.

Якщо вона не у формі пенька, то доведеться добряче попрацювати. Хоча за наявності токарного верстата це буде дуже просто. Після цього знадобиться пуховий свердло відповідної ширини для того, щоб вирізати порожнину майбутньої кружки.

Після того як всі ці роботи виконані, необхідно виготовити ручку. Адже кухоль не може бути без ручки. Її можна або випиляти електро-лобзиком з товстої дошки, або, якщо є бажання зрадити келих креативної декор, пристосувати гілку потрібної форми.

Прикріпити ручку можна за допомогою металевих обручів, які не лише триматимуть ручку келиха, але й виконуватимуть декоративну функцію. Зафіксувати обручі можна декоративними гвоздиками.

Прокрутити вгору