10 рослин, які будуть найщасливішими у вашій ванній кімнаті

Ми знаємо, що кімнатним рослинам для розвитку потрібні світло та вода, але як щодо вологи в повітрі навколо них? Хоча ви, можливо, віддасте перевагу уникати зайвої вологості (і попрощатися з кучерявим волоссям), ваші рослини можуть вирости ще пишнішими в умовах найбільшої пари.

Вологість у вашому домі є одним із найскладніших умов для контролю, але є спосіб зберегти ваші рослини, які люблять джунглі, щасливими, не використовуючи зволожувач повітря цілий рік: поставте їх у ванній кімнаті, де пара з душу їх утримає. Це також допоможе регулярному поливу, коли ваші рослини знаходяться прямо біля раковини.

Читайте далі, щоб дізнатися про найкращі кімнатні рослини , щоб перетворити вашу ванну кімнату на мрійливий зелений куточок.

01з 10

Бегонії

 • Ботанічна назва: Semperflorens Cultorum
 • Вплив сонця: яскраве непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренований ґрунт для горщиків
 • pH ґрунту: від 5,2 до 6,0

Ця кімнатна рослина, яку легко вирощувати, може додати яскравого кольору вашій ванній кімнаті, щоб скрасити фон інших зелених кімнатних рослин. Бегонії — вологолюбні рослини, що походять із субтропічного клімату, тому ваша ванна кімната — ідеальне місце для їх демонстрації, щоб відтворити їх природне середовище існування.

Велика кількість пари з душу та вікно з яскравим непрямим освітленням забезпечать вашим бегоніям вологі умови, необхідні для здорового росту. Якщо влітку ваші бегонії знаходяться на вулиці в горщиках , ваша ванна кімната також є чудовим місцем, щоб принести їх на зиму.

Бегонії бувають кількох різновидів, тому знайдіть стиль, який найкраще підходить для вашого простору. Бегонії в горошок, варіант у формі крила ангела, мають насичено-зелені кольори та привабливі білі плями на своїх довгих загострених листках. Бегонії Ескарго, або бегонії рекс, мають форму спіральних біло-зелених смуг листя. Цей закручений і контрастний візерунок часто має рожеві краї завдяки червоним тонам на нижній стороні листя бегонії рекс.

02з 10

Лілія миру

 • Ботанічна назва: Spathiphyllum
 • Вплив сонця: яскраве непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренований ґрунт для горщиків
 • pH ґрунту: від 5,0 до 6,5

Ці витончені рослини тропічного лісу з блискучим зеленим листям і білими квітами будуть рости пишними навіть при слабкому освітленні або при чистому флуоресцентному світлі з потрібною вологістю. Завдяки тому, що вони розростаються, вони чудово підходять для підлоги: просто розмістіть їх на високій полиці чи іншій недоступній поверхні, оскільки мирні лілії токсичні для собак і котів. 1 

Виростаючи приблизно до трьох футів у кімнаті завдяки простим доглядам, стає зрозуміло, чому мирні лілії є фаворитами багатьох садівників та дизайнерів інтер’єрів, які починають працювати вперше.

03з 10

Орхідеї

 • Ботанічна назва: Orchidaceae
 • Вплив сонця: яскраве непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренований ґрунт для горщиків
 • РН грунту: від 5,5 до 6,5

Якщо ви коли-небудь бачили красиво оформлену ванну кімнату з барвистою квітучою орхідеєю в центрі уваги, не дивно, що ці рослини є звичайним вибором дизайнерів інтер’єру для кімнати. Завдяки красивим тропічним квітам орхідеї мають репутацію вибагливих, але пара та тепло від душу у вашій ванній кімнаті дуже допоможуть зробити їх щасливими.

Обов’язково визначте, який тип орхідеї у вас є, оскільки деякі варіанти мають різні потреби в ґрунті, ніж інші. На відміну від багатьох інших рослин, які віддають перевагу непрямому освітленню, орхідеї справді можуть переносити більш освітлені умови — тому, якщо ваша ванна кімната виходить на південь, цей вид буде процвітати на підвіконні, де інші не зможуть.

Якщо у вашої орхідеї є ознаки сонячних опіків, відсуньте її трохи далі від вікна, щоб залишити більше тіні. Поки його листя зелене, ця рослина отримує здорову кількість поживних речовин.

04з 10

Монстера

 • Ботанічна назва: Monstera deliciosa
 • Вплив сонця: яскраве непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренований ґрунт для горщиків
 • pH ґрунту: від 5,5 до 7,0

Шукаєте привід, щоб залучити цю модну красу у своє життя? Monstera deliciosa, яку іноді називають швейцарським сирним заводом, є чудовим вибором для вирощування у вашій ванній кімнаті.

Навіть за умов слабкого освітлення ця рослина може процвітати у ванній кімнаті завдяки доданій вологості. Ідеальним є яскраве непряме освітлення, але ваша монстера все ще може бути здоровою в тіні : вона просто може рости трохи повільніше та мати менше характерних щілин і перфорацій на листі.

05з 10

Бромелієві

 • Ботанічна назва: Bromeliaceae
 • Вплив сонця: непряме світло або напівтінь
 • Тип ґрунту: епіфітний
 • pH ґрунту: від 4,0 до 7,0

Щоб додати соковитої зелені та яскравого кольору вашій ванній кімнаті, знайдіть місце на підвіконні для вашої бромелії: рослини у формі квітки, яка росте на деревах та інших рослинах у тропічних лісах.

Бромелієві мають листя відтінків від суцільно-зеленого до строкато-рожевого, і ці рослини цвітуть яскравими тропічними відтінками. Вологість у вашій ванній кімнаті імітує його природне середовище існування, а промені непрямого світла в поєднанні з невеликою кількістю води – це все, що потрібно цій рослині для процвітання. Просто полийте свою бромелію так, щоб вона заповнила центральну, розеткоподібну чашечку листя, і використовуйте стандартний грунт для горщиків або безґрунтову суміш для кактусів як середовище для посадки.

Окрім свого барвистого вигляду, бромелієві очищають повітря у вашому домі. Ця рослина також популярна серед дизайнерів завдяки своїй здатності рости на шматках кори без ґрунту (як це відбувається в умовах тропічного лісу).

06з 10

Потос

 • Ботанічна назва: Epipremnum aureum
 • Вплив сонця: помірне, непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренована суміш для горщиків
 • РН грунту: 6,1-6,5

У більшості ванних кімнат додатковий простір на раковинах, полицях і підвіконнях може бути обмежено, але є рішення. Витяжні рослини, як-от потос, можуть озеленити вашу кімнату в підвісних кашпо, не займаючи жодного цінного місця для зберігання.

Щоб повісити квітку, просто закріпіть гачок для рослин у стелі біля вікна, що виходить на схід, північ або південь. Повісьте цей філодендрон у кошик із кокосової койри або вішалку для макраме, щоб мати привабливий вигляд і заощадити місце у вашій ванній кімнаті .

07з 10

Молитовні рослини

 • Ботанічна назва: Maranta leuconeura
 • Вплив сонця: яскраве непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренована суміш для горщиків
 • РН грунту: 5,5-6,0

Молитовна рослина — це загальна назва великого сімейства вологолюбних, слабко освітлених рослин із візерунчастим листям. Такі варіанти, як маранти та калатеї , отримали назву за те, що їх листя вночі згинаються вгору до сонця, як руки, що моляться.

Ви знайдете кілька дизайнів листя та звичок росту в різних типах молитовних рослин, але сорти маранти чудово підходять для нових садівників. Рослина зебра, вид калатеї , має контрастний малюнок листя, схожий на відмітини тварини.

Оскільки надлишок прямого сонця може призвести до того, що плями на листках вашої молитовної рослини зів’януть, виберіть для її розміщення місце, яке отримує багато непрямого світла. Ці вологолюбні рослини можуть принести прекрасні кольори та візерунки вашій ванній кімнаті, потребуючи лише щотижневого поливання взимку та щоразу, коли краї їхнього листя ламкі.

08з 10

Повітряні рослини

 • Ботанічна назва: Tillandsia
 • Вплив сонця: яскраве непряме світло
 • Тип ґрунту: епіфітний
 • pH ґрунту: від 5,5 до 6,0 (pH води)

З мінімальними потребами в догляді та десятками різновидів із власним унікальним виглядом, повітряні рослини — також за їх ботанічної назвою, tillandsia — є одними з найпривабливіших, надійних рослин для ванної кімнати.

Оскільки вони поглинають вологу та поживні речовини з навколишнього повітря, місце поруч із парним душем є ідеальним місцем для демонстрації повітряної рослини. Для росту цих видів не потрібен ґрунт, тому ви можете демонструвати їх багатьма креативними способами: згрупуйте їх у рамку на стіні, підвісьте до стелі у скляних кулях або розмістіть на підвіконні з черепашками чи корчами. для пляжного дизайну.

Щоб доглядати за повітряними рослинами, просто збризкуйте їх водою раз на тиждень або коли листя стане занадто сухим. Під час весняного та літнього вегетаційного періоду, коли повітря має більшу природну вологість, вашим рослинам, ймовірно, буде потрібно менше води, ніж узимку (просто стежте за їх вологістю в сухі місяці року).

09з 10

Салонна пальма

 • Ботанічна назва: Chamaedorea elegans
 • Вплив сонця: середнє непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренований ґрунт для горщиків
 • РН грунту: від 5,1 до 7,5

Ця вологолюбна, адаптивна рослина може додати тропічну атмосферу вашій ванній кімнаті з мінімальним доглядом. Салонні пальми є одними з найбільш універсальних тропічних рослин з точки зору освітлення: вони можуть адаптуватися до росту в умовах слабкого освітлення на додаток до яскравого непрямого світла.

Хоча ваша пальма все ще може бути здоровою при меншій вологості, ідеально розміщувати цю рослину в таких місцях, як ванна кімната, щоб забезпечити їй достатньо вологи для процвітання. Подібно до мирних лілій, цей вид підкаже вам, коли настане час полити — його листя почне буріти або засихати на кінчиках.

Салонні пальми будуть процвітати в більшості ванних кімнат краще, ніж в інших приміщеннях будинку, через додаткову вологість повітря. Взимку вашій пальмі може знадобитися трохи більше поливу, ніж у вегетаційний період, тому слідкуйте за її листям, щоб знати, коли настане час полити. З мінімальними потребами в догляді кімнатні пальми – це дуже прості кімнатні рослини, які створюють відчуття тропіків і зелені у вашому просторі.

10з 10

Папороті

 • Ботанічна назва: Polypodiophyta
 • Вплив сонця: яскраве непряме світло
 • Тип ґрунту: добре дренований ґрунт для горщиків
 • pH ґрунту: від 4,0 до 7,0

Існують тисячі видів папороті, що належать до родини Tracheophyta (судинні рослини), але більшість варіантів віддають перевагу вологим умовам: це робить їх чудовими кандидатами для того, щоб висаджувати на кутовій підставці у ванній кімнаті або як підвішувані рослини біля сонячного вікна.

Елегантні папороті, від класичної бостонської папороті до витонченої папороті пташиного гнізда, насолоджуються вологим середовищем із середнім освітленням. Північне або східне вікно є ідеальним місцем для здорового росту папороті, але він також може процвітати у ванних кімнатах, що виходять на південь або захід, якщо його розташувати трохи далі від вікна. Виберіть ділянку з яскравим, непрямим або відфільтрованим світлом і забезпечте його регулярний полив.

Зберігання папороті у вашій ванній кімнаті, ймовірно, зменшить потребу в обприскуванні їх листя або створенні піддона для зволоження. Ці прекрасні рослини принесуть яскраву зелень будь-якій кімнаті, і їх легко виростити за допомогою простих кроків догляду.

Прокрутити вгору