Як зробити ґрунт більш кислим – 7 простих способів змінити рН

Якщо ви вже обдумуєте, як підкислити ґрунт у саду, можливо, це тому, що певні рослини на ваших клумбах почуваються не так добре, як мали б. Крім того, може бути, що ви хочете спробувати виростити нові рослини, які, як ви знаєте, потребують більш кислого ґрунту, ніж ви можете запропонувати їм зараз.

Усі рослини потребують живлення, щоб процвітати, тому розуміння ґрунту є життєво важливим для нас, садівників. Частину цього вони беруть із ґрунту, тому знання складу ґрунту (кислий, нейтральний чи лужний) має вирішальне значення для розуміння того, які рослини будуть добре рости. Якщо рослини погано розвиваються і їх листя жовтіє, вам може знадобитися внести зміни в грунт, щоб заповнити їхню потребу в кислоті.

Це може здатися технічним, але перевірити здоров’я ґрунту досить просто, якщо ви знаєте основи. Є кілька способів зробити ґрунт кислішим, і це легко зробити за допомогою нашого експертного посібника. 

Як дізнатися, чи потрібно підкислити ґрунт?

Аналізувати типи ґрунтів набагато легше, ніж здається. Дізнавшись, як перевірити рН ґрунту, ви зможете визначити, кислий він чи лужний, і це можна зробити за допомогою простого набору для тестування ґрунту. Рівень pH ґрунту коливається приблизно від 3,5 (дуже кислий) до 8,5 (лужний). Показник 7,0 є нейтральним. Показник менше 7,0 вважається кислотним.

Якщо під час тесту ви виявите більш нейтральний або злегка кислий результат, це хороша новина, оскільки змінити ґрунт, щоб зробити його більш кислим, набагато легше, ніж якщо у вас дуже лужний ґрунт.

Ви також можете розглянути можливість вирощування кислотолюбивих рослин у горщиках, контейнерах або піднятих грядках як простіше рішення. Змінити таку невелику площу набагато легше, ніж змінити рН у більшій площі. Крім того, ви можете створити окрему ділянку кислого ґрунту у вашому саду, щоб розмістити кислотолюбиві рослини.

7 простих способів підкислити ґрунт

Якщо ви хочете вирощувати рослини, яким подобається кислий ґрунт, або ваші існуючі рослини не цвітуть так, як вам би хотілося, ось основні поради, які вам знадобляться, щоб зробити ґрунт більш кислим і допомогти їм процвітати.

1. Додайте сірку в ґрунт

Це найкращий метод, коли мова заходить про те, як зробити ґрунт більш кислим, особливо тому, що зазвичай це найшвидший спосіб отримати результати. Це хороший варіант, оскільки він роками зберігається в ґрунті, де організми перетворюють його на сірчану кислоту, підкислюючи ґрунт. 

Сірку можна знайти у вигляді елементарної сірки, жовтого порошку, який можна наносити безпосередньо на ґрунт. Важливо дотримуватися рекомендованої норми внесення сірки, оскільки надлишок може завдати шкоди рослинам. Інший спосіб використання сірки полягає в додаванні в ґрунт органічних речовин з високим вмістом сірки, таких як торф’яний мох або соснова солома.

Сірка не миттєво знизить pH ґрунту, тому в ідеалі її слід додавати влітку або восени перед наступним весняним сезоном посіву. Це найкраще працює, якщо ви закопаєте його глибоко в ґрунт, але не спрацює, якщо ви спробуєте закопати його навколо існуючих рослин.

2. Використовуйте сульфат алюмінію

Якщо результати вашого тесту на рН показують, що ваш ґрунт більш лужний, ніж це подобається вашим рослинам, іншим способом знизити рН є сульфат алюмінію. Це також те, що вам потрібно використовувати, якщо ви хочете підкислити ґрунт, щоб рожеві гортензії стали синіми. Він широко доступний у будь-якому садовому центрі. 

Змішайте 7 грамів сульфату алюмінію з 4 літрами води та просочіть ґрунт навколо ваших гортензій навесні, як тільки рослина почне рости. Підтримуйте кислотність протягом вегетаційного періоду, тому повторно застосовуйте через чотири тижні, потім знову через вісім тижнів.

3. Спробуйте сульфат заліза

Подібно до сульфату алюмінію, сульфат заліза має подібну підкислюючу здатність і використовується як доповнення до ґрунту для зниження pH високолужного ґрунту, щоб рослини могли легше отримувати поживні речовини ґрунту. Зазвичай він усуває пожовтіння листя рослин, спричинене дефіцитом заліза.

Якщо ваші камелії, рододендрони або азалії виглядають трохи жовтими та втомленими, застосування залізного купоросу має підбадьорити їх. У більшості садових центрів є залізний купорос, але оскільки вам потрібно у вісім разів більше, ніж сірки, він може коштувати дорожче.

4. Експериментуйте з оцтом або лимоном при поливі рослин

Якщо вам подобається ідея природних рішень, це просте рішення можна використовувати для м’якого підкислення ґрунту навколо рослин. Спробуйте поливати кислотолюбиві рослини в горщиках, контейнерах або піднятих грядках рідким кормом, що підкислює. Особливо підходить для рододендронів і азалій.

Оцет є рідкою формою оцтової кислоти, тому додавання його в ґрунт природним чином знижує pH і підвищує його кислотність. Рівень рН білого оцту в продуктовому магазині становить 2,4, що означає, що він дуже кислий. Ви навіть можете придбати органічний білий оцет. Використовуйте його в помірних кількостях, поливаючи рослини сумішшю 1 склянки оцту, розведеного в 4 літрах води.

Додавання розведеного лимонного соку раз на місяць у ґрунт також робить його більш кислим. Це також може допомогти зберегти нейтральні ґрунти більш сприятливими для кислотолюбивих рослин, зокрема рододендронів. Додайте дві столові ложки лимонного соку в один галон води і вилийте прямо на ґрунт. Будьте обережні, оскільки бризки листя рослини можуть обпалити їх.

Говорячи про полив рослин, також краще використовувати дощову воду, а не водопровідну, яка, як правило, є лужною і може з часом підвищити рівень pH ґрунту. Використовуйте бочку для дощу або інший спосіб збору, щоб утримувати якомога більше дощової води для використання на ваших рослинах. 

Кислолюбні рослини можна поливати водою з-під крана, але переконайтеся, що це лише протягом короткого періоду часу. Тривале використання може призвести до того, що їх листя почне жовтіти. Додавання лимона або оцту до водопровідної води може допомогти знизити рН води.

5. Використовуйте кавову гущу для підвищення кислотності ґрунту

Використання кавової гущі на рослинах може бути хорошим варіантом для кислотолюбивих сортів. Кавова гуща має високу кислотність, тому вона знижує pH вашого ґрунту. Вони також багаті поживними речовинами, особливо азотом, а також слідами калію та фосфору. Тому додавання кавової гущі у ваш сад як загальне добриво також добре працює. 

Кавова гуща має рН близько 6,5, що робить її чудовою поправкою до ґрунту для рослин, які віддають перевагу слабокислому ґрунту. Щоб використовувати кавову гущу для підкислення ґрунту в горщиках, найкраще зробити компост або перемішати її з ґрунтом і залишити на тиждень або два. Нанесення кавової гущі безпосередньо на ґрунт або розсипання нею навколо основи рослин може привернути цвіль та інші патогени, які можуть вплинути на здоров’я рослин.

6. Зробіть кислу мульчу

Хоча більшість типів мульчі та компосту роблять ґрунт менш кислим, ви можете спробувати кілька варіантів, які дійсно підвищать кислотність ґрунту. Мульчування, щоб підкислити ґрунт, є частиною довгострокового плану, тому не очікуйте миттєвих результатів. 

Спробуйте додати мульчу з хвої або дубового листя навколо кислотолюбивих рослин, щоб переконатися, що ґрунт з часом залишатиметься на потрібному рівні pH. Коли вони руйнуються, вони повинні повільно підкислювати ґрунт. 

Якщо у вашому дворі є хвойні дерева, вони також можуть допомогти зробити ґрунт більш кислим, коли їх листя згнить. Отже, якщо у вас є рослини живої огорожі, які скидають листя на ґрунт, ймовірно, що вони з часом знизили рН на певну ступінь.

7. Додайте в ґрунт компост

Добре розкладений компост також допомагає знизити рН садового ґрунту з часом. Обов’язково додайте в суміш кислі органічні речовини, такі як листя дуба, хвою або кавову гущу. Просто додайте компост, а дощові черв’яки зроблять все інше.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Яким рослинам потрібен кислий ґрунт?

Деякі з найпопулярніших квіткових рослин, таких як рододендрони, азалії, камелії, магнолії та гортензії, люблять кислий ґрунт, тому варто дізнатися, як зробити ґрунт більш кислим, якщо ви любите ці сорти. Вони постраждають, якщо ґрунт буде надто лужним, тому слідкуйте за будь-якими попереджувальними ознаками захворювання рослин, такими як жовтіє листя. 

Якщо ви раніше не мали успіху у вирощуванні цих рослин у землі, ви можете спробувати висадити їх у вуличні кашпо замість заповнених компостом з оману. 

Вереси люблять кислий ґрунт, так само як і чагарники гаультерія, піраканта та пієріс. Алліуми та лілії відзначають кислотолюбивість серед літніх квітів.

Яким овочам потрібен кислий ґрунт?

Більшість овочів добре ростуть у ґрунті з рівнем рН або кислотності, який потрапляє в нейтральний діапазон від 6,5 до 7. Однак деякі овочі краще ростуть у ґрунті, який падає трохи нижче цього діапазону та який вважається помірно кислим або «кислим». 

Овочеві рослини, які найкраще ростуть на помірно кислому ґрунті, включають моркву, цвітну капусту, селеру, огірки , часник, солодкий перець, гарбуз, зимовий кабачок і помідори.

Овочі, які віддають перевагу кислому ґрунту, наприклад картопля, потребують діапазону pH від 5,5 до 6,5, що трохи нижче нейтрального діапазону від 6,5 до 7,0. 

Зробивши ґрунт більш кислим, фруктові кущі, такі як чорна смородина, чорниця та журавлина, також будуть процвітати та приносити чудові смакові врожаї.

Здоров’я ґрунту дійсно є основоположним для успіху в садівництві та принесе користь у вашому саду чи на подвір’ї. Ви можете дізнатися більше про те, як збільшити кількість поживних речовин у ґрунті, у нашому експертному посібнику.

Прокрутити вгору