Чи можна стелити газон в листопаді? Ось що вам потрібно знати

Чи можна стелити газон в листопаді? Якщо ваш сад на даний момент виглядає приблизно так, як наш (читай: неоднорідний і менш зелений), це питання, яке ви, ймовірно, задавали собі неодноразово. Ми знаємо: серце хоче того, чого хоче серце, а серце хоче, у цьому випадку, красивого нового  газону, яким можна милуватися протягом наступних зимових місяців.

І все ж, незважаючи на те, що ідеальний газон – це майже КОЗА, коли справа стосується садівництва, завжди краще прислухатися до експертів. Особливо, якщо ви не хочете, щоб по той бік огорожі трава була зеленішою .

Чи можна стелити газон в листопаді?

Укладання дерну – це швидкий спосіб миттєво отримати газон, і якщо ваша трава трохи постраждала за це надзвичайно вологе (і спекотне) літо, може здатися, що зараз найкращий час для боротьби з пошкодженням.

Але чи можна стелити дерен в листопаді? Cправді?

Ви хочете дати корінням найкращий старт, який вони можуть отримати. Тож ви хочете націлитися на період, коли не буде надто волого, надто морозно або надто спекотно.

Таким чином, газон найкраще закладати в середині осені, коли ґрунт ще не надто вологий або морозний – це означає, що ви абсолютно можете укладати газон у листопаді.

У листопаді ґрунт зазвичай ще теплий. Це означає, що коли ви садите в нього, умови просто ідеальні для росту нових коренів (майже відразу!).

Cадівниче товариство погоджується з тим, що ви можете закладати газон у листопаді, зазначаючи, що завдяки нашим скороченим графікам скошування протягом осені та зими, щойно покладений газон можна залишити відносно непорушеним протягом кількох тижнів і дійсно вкоренитися.

І, що ще краще, ранкова роса допоможе нам заощадити серйозні гроші на наших рахунках за воду, оскільки це також допоможе підтримувати зволоження нашого нового газону.

Осінь приносить більш низьку температуру і зазвичай дощ (або принаймні сильну росу щоранку), що означає, що вам не потрібно буде поливати їх так багато, як навесні, коли погода стає сухішою та теплішою.

І з коротшими днями та меншою кількістю сонця енергія нової трави буде зосереджена на розвитку її коренів, а не на фотосинтезі та стимулюванні росту, що, як наслідок, створить здоровіший і сильніший газон.

Підготовка ґрунту

Звичайно, важливо зробити певну роботу перед тим, як почати, тому, якщо ви хочете покласти газон у листопаді, виділіть трохи часу за кілька тижнів до цього. 

Вам потрібно буде підготувати ґрунт. Видаліть будь-який бур’ян, згрібіть його, щоб видалити великі камені чи сміття, і переверніть ґрунт, щоб переконатися, що він не ущільнився.

Ви можете додати трохи добре перепрілої органіки, щоб збільшити поживні речовини в ґрунті, а потім перемішати землю ногами, щоб зміцнити та вирівняти поверхню. В ідеалі гарною ідеєю буде залишити його на кілька днів, щоб осісти, якщо є можливість.

Найчастіше люди хочуть швидко виконати роботу. Хоча газон може залишатися згорнутим протягом дня чи двох, краще покласти його якомога раніше, щоб він був свіжим.

поширені запитання

ЧИ МОЖНА СТЕЛИТИ ГАЗОН В ЛИСТОПАДІ?

Хоча ранкові заморозки можуть (і траплятимуться) протягом листопада, ґрунт здебільшого залишається відносно теплим, особливо якщо ви приступаєте до роботи в більш ранні, м’які дні місяця.

Газон можна укладати в будь-який час між серединою осені та ранньою весною, тож це великий зелений прапор для тих, хто сподівається зробити це в листопаді.

Просто не забудьте продемонструвати любов до своєї нової трави за допомогою нашої добірки порад по догляду за газоном, якщо ви це зробите.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ВКОРІНЮЄТЬСЯ ДЕРЕН В ЛИСТОПАДІ?

Коріння дерну може зайняти до 6 тижнів, щоб розвинути потужну кореневу систему, тому краще уникати прогулянок по новому газону протягом цього часу. Перші кілька днів особливо критичні для розвитку коренів.

Листопад — час для садів із низьким рухом людей, оскільки ми, як правило, набагато менше буваємо там, коли холодно і ми також не будемо так багато косити. Отже, незважаючи на ймовірність сильних опадів і морозів, це може бути чудовий час для укладання дерну.

ЧИ МОЖНА КЛАСТИ ГАЗОН ВЗИМКУ?

Ви можете стелити газон на зимові місяці, але важливо мати на увазі, що через морози ґрунт може бути важчим для обробки, а також можливі сильні опади.

Все-таки дерен краще стелити на зиму, ніж на літо; просто не забудьте підготуватися якомога більше. Наприклад, якщо ви знаєте, що дренаж у вашому саду поганий (вода тримається на поверхні протягом тривалого часу), обов’язково провітріть/провітріть ґрунт перед тим, як почати укладання дерну.

Сподіваюся, це відповість на всі ваші запитання про те, чи можна класти газон у листопаді.

Можливо, якщо ви це зробите, Святий Миколай може принести вам нову пишну галявину на Різдво…

Прокрутка до верху