6 порад, як легко, без зайвих зусиль, виростити газон у спекотну суху погоду

Дізнайтеся, як вирощувати траву в спекотну та суху погоду, щоб протягом усього літа у вас була чудова зелень.

Якщо ви живете в місці, де завжди тепло або у вас спека, вам можуть стати у нагоді наші поради про те, як вирощувати траву в жарку та суху погоду. 

У багатьох садівників незайманий газон може викликати почуття гордості — і так має бути: зрештою, це робота кохання. Але більшість також знає, що яскраве сонце, відсутність дощу та високі температури можуть утруднити отримання соковитої зелені. І якщо у вас немає порад щодо догляду за газоном, щоб впоратися з такими кліматичними умовами, ви можете швидко отримати мертву, пожовклу пляму на своїй ділянці. 

Ми тут, щоб допомогти, з простими порадами, які допоможуть зберегти чудовий вид трави у вашому саду протягом усього літа.

Якими б не були розмір та форма вашого газону, додатковий догляд за газоном може мати велике значення для підтримання його гарного вигляду цілий рік.

1 Вибирайте жаростійкий тип газону

Перший фактор, який допоможе зберегти газон у першокласному вигляді у спеку, – це вибрати насіння трави з відповідним рейтингом стійкості.

Ви можете отримати насіння трав як для холодного, так і для теплого сезону – останні більш стійкі до спеки. Популярні різновиди трави теплого сезону включають бермудську траву та траву буйвола.

Однак майте на увазі, що деякі трави теплого сезону не так добре почуваються, коли температура падає, і саме тут процвітають трави холодного сезону. Через це, якщо ви живете десь, де погода змінюється залежно від сезону, і садите насіння трави, ви можете комбінувати сорти як для прохолодної, так і для теплої погоди для надійнішого соковитого газону протягом усього року.

Якщо ви є шанувальником ідей саду дикої природи, ви також можете спробувати додати мікроклеверу до суміші насіння газону. Це підвищить посухостійкість газону. Насіння польових квітів зробить те саме — і обидва хороші для вітання запилювачів на вашій ділянці.

Змішування насіння польових квітів із газоном зробить його більш стійким до посухи та відмінно підходить для диких тварин.

2. Забезпечте гарний полив

Як і у випадку з більшістю рослин , важливо підтримувати зволоження газону, особливо при високих температурах.

В ідеалі ви повинні поливати його рано-вранці перед основною спекою дня. При поливі думайте про це більше як про замочування ґрунту, а не поливання травинок. Дуже важко перелити газон, тому не стримуйтеся. Робіть це не менше трьох разів на тиждень.

Є простий тест, який ви можете провести, щоб переконатися, що ваш газон є досить зволожений. Для цього вбийте викрутку у землю. Якщо він може досягати 15 або 17 сантиметрів завглибшки, це чудово, якщо ні, продовжуйте поливати.

Інвестиції в якісний садовий розбризкувач  – відмінний підхід, оскільки він бере на себе всю тяжку роботу від вашого імені. Ви навіть можете поєднати його з таймером, щоб він автоматично активувався вранці — зручно, якщо у вас немає часу робити це самостійно.

3. Менше косіть траву за спекотної погоди

Якщо ви не можете постійно поливати газон, краще не косити його. Це пов’язано з тим, що спека викликає додаткове навантаження на газон, і стрижка тільки посилить її, доки він намагається відновитися.

Якщо ви поливаєте його часто, ви можете продовжувати косити газон так само регулярно, як завжди, хоча краще тримати його на вищому рівні. 

В ідеалі косите так, щоб обрізки падали на газон, оскільки це допоможе зберегти воду і природним чином підживити газон. Однак спочатку переконайтеся, що ви позбулися газонних бур’янів, інакше ви ризикуєте поширити їх усюди.

4. Використовуйте сезонне добриво

Добриво рослин може стимулювати їх зростання здоровими та сильними, і трава не є винятком. Тим не менш, обов’язково використовуйте підгодівлі, що підходять для сезону, так як ви знайдете як весняно-літні, так і осінні добрива для газонів.

Більшості з них буде потрібно полив, щоб вони були ефективними, що також знизить ризик того, що вони спалять ваш газон на спекотному сонці. Виконуйте інструкції виробника, оскільки перегодовування, а також неправильне застосування також можуть пошкодити вашу траву.

5. Зменшіть ходіння по газону

Якщо ваш газон виявляє ознаки стресу через спеку, краще не ходити без необхідності. Це тільки ущільнить сухий ґрунт, через що траві буде важче вбирати вологу.

Створення міцних садових доріжок від А до Б забезпечить стильний та практичний спосіб подорожувати вашою ділянкою, поки ваша трава знову не виглядатиме сильною та здоровою.

6. Доглядайте газон цілий рік

Найкращий спосіб підготувати свій газон до спекотної погоди – підтримувати хороший догляд протягом усього року. Це гарантує, що він буде в найкращому стані, щоб справлятися з нападами екологічного стресу, і йому буде легше відновлюватись.

Прокрутка до верху