Поради по догляду за газоном – 10 способів допомогти траві у вашому саду бути здоровою

Весна — ідеальний час, щоб почати вивчати поради щодо догляду за газоном, оскільки в цей час після холодної зими наші трави проходять період відновлення. Але для того, щоб наші ідеї для газонів справді виглядали якнайкраще, потрібна допомога. А деякі з найефективніших порад щодо догляду за газоном також найменш інтенсивні з точки зору часу та грошей.

Здоровий газон — це щасливий газон, яким можна насолоджуватися рік за роком. І підтримувати свій газон здоровим не повинно бути важкою роботою.

Щоб ваш газон міг процвітати цього року, ми склали цей важливий посібник із усіма найкращими порадами та прийомами догляду за газоном, якими клянуться експерти в садівництві.

Гарний яскравий газон — це чудовий спосіб підвищити цінність і красу вашої власності та створити гарну та спокійну обстановку. Щоб отримати здоровий газон, ви можете зробити кілька кроків.

Щоб ви могли підтримувати здоровий, щасливий і процвітаючий газон, ми зібрали 10 найкращих порад щодо догляду за газоном. Наповнений експертними порадами, наш посібник розповість вам усе, що вам потрібно знати, щоб створити ідеально доглянутий газон, якому позаздрять усі ваші сусіди.

1. Прискорити відновлення після зимового сезону

Весна — чудовий час, щоб підживити свій газон, щоб допомогти йому відновитися після зими та забезпечити всі поживні речовини, необхідні протягом вегетаційного періоду для густої, щільної трави.   

Навчившись відновлювати свій сад після зими, можна перетворити траву з сухої та пошкодженої на добре поживну та здорову. Найпростішим способом зробити це є внесення добрив. Переконайтеся, що ви покосили газон, провітрили його та видалили бур’яни чи листя з газону перед удобренням. Потім розпиліть на свій газон рідке добриво. Після цього злегка збризніть водою, щоб вона ввібралася в ґрунт.

Внесення добрив восени підготує вашу траву до суворих погодних умов взимку, а також збільшить час відновлення у разі пошкодження.

2. Позбавтеся від листя, бур’янів і моху

Видалення сміття, моху та відмерлої «соломи» з вашого газону – це перша робота. Використання граблів для видалення сміття та мертвої трави порушує верхній шар ґрунту, тож ви можете посіяти нове насіння трави, щоб ваш газон виглядав густішим і зеленішим.

Якщо ви працюєте з невеликими садовими ідеями, використовуйте граблі з пружинними зубцями та трохи фізичного зусилля. Для великих площ подумайте про те, щоб найняти фрезу з двигуном, який витягне весь мох і мертві речі з газону, дозволяючи світлу та повітрю проникати. Сміття все одно доведеться згрібати та видаляти.

Очищайте листя граблями, як тільки вони опадають, щоб вони не загнили і не пошкодили траву. Щоб знищити шкідників сільського господарства, ви можете навчитися знищувати бур’яни кількома способами : вручну, за допомогою традиційної машини для викорчовування маргариток або хімічної обробки. Хімікати вимагають менше зусиль, але переконайтеся, що ви чітко дотримуєтесь інструкцій, щоб уникнути надмірної обробки та непотрібної шкоди.

Використовуйте пружинні граблі для видалення моху (називається скарифікацією). Це важка робота, але вона не дає моху заглушити траву, даючи їй можливість рости. Скарифікуйте тільки навесні, інакше ви можете завдати серйозної шкоди.

3. Прикрасьте краї газону

Іноді косарка не може дістатися до країв вашого саду, особливо якщо у вас є газон, який стоїть біля стіни чи паркану. Можливо, вам доведеться присвятити трохи часу і скористатися садовими ножицями, щоб обрізати краї.

Зберігайте ваші ідеї садових окантовок акуратними, використовуючи обрізку напівмісяця пару разів на рік. Садовий інструмент для країв газону визначить межу між клумбами та вашим газоном, завдяки чому весь ваш сад миттєво виглядає охайнішим.

Окантовка газону — чудовий спосіб миттєво покращити загальний вигляд газону. Це допомагає зберегти ваш сад охайним і охайним, і особливо добре підходить для формування невеликих садів.

4. Обережно відрегулюйте висоту зрізу

Якщо ви дозволили саду рости в холодні місяці, а навесні ваш газон виглядає трохи недоглянутим, не бійтеся. Ви можете поступово зменшувати висоту зрізу на вашій найкращій газонокосарці протягом кількох тижнів кожного разу, щоб досягти бажаної довжини трави. Також важливо знати, коли починати косити траву після зими; зачекайте, поки мороз повністю зійде, інакше трава може не відрости належним чином.

Переконайтеся, що косарка працює на такому режимі, який дозволить скоротити приблизно 25% порослі та залишити траву довжиною близько трьох сантиметрів. Якщо ваш газон підстрижено надто коротко, листя стане менше, щоб отримати кисень і сонячне світло, що сповільнить розвиток коренів, а лезо також може пошкодити крони трав’янистих рослин. 

Коли температура починає підвищуватися, ви можете почати зрізати більше трави під час косіння газону. Перші кілька разів стрижіть траву високо поставленими ножами газонокосарки, а потім використовуйте хорошу підгодівлю для газону, щоб ваш газон виглядав якнайкраще.

5. Поліпшить дренаж

Якщо газон сильно ущільнився і погано дренує, використовуйте аератор для газону; дуже простий інструмент із порожнистими зубцями, які можна штовхати в газон, як вила. Це видалить невеликі пробки ґрунту, у які потім може потрапити газонний пісок. Це допоможе газону швидше осушитися.

Це також можна зробити за допомогою садових вил, вставлених у газон і похитуючи навколо, щоб розбити ґрунт і зменшити ущільнення. Якщо у вас мокрий, мокрий газон, занурте вилку в землю по всій ділянці (це називається аерація). Проходьте якомога глибше кожні 30 см або близько того, і це допоможе з дренажем і стимулюватиме ріст коріння трави для загалом здоровішої трави.

Цей простий процес може врятувати ваш газон, якщо він страждає від ущільненого ґрунту, оскільки він покращує дренаж і потік поживних речовин, повітря та води.

6. Відремонтуйте нерівні трав’яні ділянки

Найкращі поради щодо догляду за газоном передбачають посадку насіння нової трави, яка буде рости на пошкоджених ділянках. Згрібайте землю, поки вона не стане розсипчастою, потім посійте насіння відповідно до інструкцій на упаковці. Добре полийте ділянку і не ходіть по ньому кілька тижнів.

Засівайте нові газони або ремонтуйте оголені ділянки з квітня, якщо дозволяє погода, на попередньо підготовленій, вирівняній і зміцненій землі. Якщо ви закладаєте новий газон, залиште його в спокої на кілька тижнів, щоб дати час для укорінення нових коренів.

Ви можете розкидати насіння трави вручну або є інструменти для розкидання насіння трави, які ви можете використовувати. Все залежить від площі поверхні вашого газону та від того, наскільки ретельно ви хочете, щоб він був.

7. Підживлюйте свій газон

Підгодівля – це суміш землі, піску і добре перепрілого компосту, але можна придбати і готові суміші в мішках. Щоб газон був справді доглянутим, вносьте підживлення на траву принаймні двічі на рік; один раз навесні та один раз восени, щоб відповідати періодам природного відновлення газону. 

Ви повинні підгодовувати свій газон так само, як ви підгодовуєте свої рослини та квіти. Найкращий час для підгодівлі газону — перед дощем. Це для того, щоб під час дощу корм вимивався аж до коріння. 

Підживлення газонів заохочують траву «зеленіти» і виглядати здоровою. Як тільки ви починаєте підгодовувати газони, вони стають залежними від цього, тому важливо не зупинятися. Почніть навесні та перейдіть до щотижневого режиму протягом основного періоду вегетації, але не перегодовуйте, оскільки це може спричинити опіки.

Якщо ви хочете популяризувати дику природу у своєму саду, уникайте використання засобів для знищення бур’янів на газоні та дозволяйте конюшині, стеклярусу та крихітним трилисникам заселяти газон, усі вони дають бджолам чим харчуватися.

8. Напувайте трави в посушливі періоди

Останніми роками під час розпалу літніх температур трава часто жовтіє, стає сухою та відчуває спрагу. Чекати наступних опадів недостатньо, якщо ви хочете, щоб ваш газон виглядав і залишався здоровим під час посушливих періодів, тому експерти рекомендують поливати його вручну.

Якщо вам цікаво, чи можна поливати траву на сонці, відповідь – так, але ви не повинні робити це занадто часто. Надмірний полив вашого газону може призвести до пошкодження, оскільки він заболочений і потоне.

Важливо поливати свій газон рясно і рідше, щоб заохочувати глибоке коріння. Це допоможе вашому газону бути більш стійким до посухи та добре зволоженим.

10. Не забувайте про косіння

Регулярне косіння газону є одним із найважливіших аспектів догляду за газоном. Це не тільки підтримує ваш газон у чистому та охайному вигляді, але також сприяє здоровому росту.

Стрижка газону може бути не найулюбленішою справою для багатьох із нас, але важливо не пропускати її, якщо ви виконуєте всі наведені вище поради щодо догляду за газоном. 

Зазвичай я рекомендую робити це раз на два тижні або близько того, залежно від швидкості росту вашого конкретного типу газону. Під час косіння завжди використовуйте гострі леза, оскільки тупі леза швидше розірвуть, ніж проріжуть траву, що з часом може пошкодити ваш газон, а також призвести до появи коричневих плям по всьому двору.

Як доглядати за газоном початківцям?

Якщо ви новачок у роботі в саду, поради щодо догляду за газонами можуть здатися вам дещо непосильними, і вам буде важко зрозуміти, з чого почати. Перш за все, знайте, коли і як часто стригти траву.

Ви повинні дати своїй траві вирости до певної висоти, перш ніж косити. Використовуйте найвище налаштування вашої газонокосарки під час першого косіння. Після першого зрізу ви можете поступово опускатися до рекомендованої висоти косарки для вашого типу газону.

Важливо не стригти траву, коли вона занадто коротка, оскільки вона не зможе поглинати достатньо сонячного світла та кисню, щоб правильно відрости. Це особливо важливо для газонів для початківців, коли трава все одно має тенденцію бути коротшою.

Новий газон потребує трохи більше уваги та догляду, ніж газон, який стояв там протягом тривалого періоду часу. Це тому, що трава новіша і свіжіша, і набагато менш витривала і густа, ніж трава, яка була там роками.

Допоможіть своєму газону-початківцю, додавши поживне добриво. Удобрення вашого газону допомагає забезпечити здоровий ріст і пишний зелений вигляд. Але використовуйте правильне добриво для свого типу трави та не перестарайтеся – занадто багато добрив може бути шкідливим для вашого газону для початківців.

Коли я повинен скарифікувати свій газон?

Перед посівом насіння трави завжди слід проводити фрезування, в ідеалі пізньою весною, і це слід робити після скошування трави на нижчу висоту. Скарифікація вашого газону від соломи та моху є необхідним процесом, щоб дозволити існуючій траві рости.

Скарифікація газону – це процес видалення органічних речовин з поверхні газону, таких як мох і листя. Це запобігає накопиченню маси (наприклад, гнилих матеріалів, дрібного листя та моху) від утворення блоку, який заважає вашому газону отримувати життєво важливі поживні речовини та вологу. Це зрештою може призвести до того, що ваша трава задихнеться, а отже, вб’є її.

Використання інструменту для розпушування газону забезпечить більш ретельний процес. Але якщо на вашому газоні немає тонни органічного сміття, граблі чудово впораються із завданням.

Скарифікацію потрібно проводити не частіше одного разу на рік. Весна – найкращий час, оскільки газон встигне відновитися до літа, коли ріст досягає піку.

Як зберегти свій газон здоровим?

Щоб зберегти газон здоровим, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

  • Тримайтеся подалі від газону, доки ви не зможете пройти по ньому, не залишаючи слідів/потопаючи
  • Приберіть сміття з газону
  • Використовуйте аератор для газону, щоб допомогти осушити газон
  • Підгодовуйте та посівайте оголені ділянки трави
  • Уникайте засобів для знищення бур’янів, якщо ви хочете залучити дику природу у свій сад

Тепер ви знаєте найкращі поради по догляду за газоном, збираєтеся косити газон цими вихідними?

Прокрутити вгору