7 рослин, які потрібно обрізати в червні

Червень — напружена пора в саду. Дерева, кущі та багаторічні рослини дають нові пагони, і з підвищенням температури це нове зростання може бути напрочуд швидким. Хоча це приємно бачити нове пишне листя та квіти у дворі, деякі рослини отримають користь від весняної обрізки, і якщо зробити це зараз, це покращить форму та здоров’я рослини на найближчі місяці.

Важливо пам’ятати, що не всі рослини слід обрізати і прибирати в червні, а несвоєчасна обрізка може завдати рослинам серйозної шкоди. З цієї причини найкраще прийняти зважений підхід до догляду за садом, визначаючи, які рослини обрізати навесні, а також записуючи, які не слід обрізати.

Отже, перш ніж взяти секатор і отримати задоволення, знайдіть хвилинку, щоб ознайомитися з наведеним нижче посібником щодо рослин, які потрібно обрізати в червні, щоб допомогти вам уникнути будь-яких дорогих помилок при обрізанні.

У цьому місяці є багато кущів, дерев і альпіністів, які можна обрізати. До червня багато листяних рослин відцвіли на минулорічних приростах, і відразу після цвітіння – найкращий час для прибирання, формування та обрізки. Весна, як правило, є слушним часом для вирощування багатьох листяних рослин. Тут ми ділимося 7 рослинами, які потрібно обрізати в червні.

1. Калина

Неможливо не любити запах і блідий колір цвітіння калини. Оскільки калина цвіте взимку та навесні, до червня цвітіння калини зів’яне, тому це ідеальний час для завершення легкої обрізки.

При розгляді питання про те, як обрізати калину і коли обрізати калину, я б рекомендував прибирати рослину після цвітіння, а це може бути вже в травні або червні.

Незалежно від того, вирощуєте ви вічнозелені чи листопадні сорти, ви можете видалити будь-який тонкий або слабкий ріст, обрізавши до більшого стебла. Крім того, видаліть мертві або хворі стебла.

Залежно від виду, багато рослин калини дають привабливі літні ягоди, тому залиште зів’яле цвітіння, щоб забезпечити плоди пізніше в році. Хоча в цей час бажано проводити легку обрізку, найкраще залишити інтенсивну обрізку та формування на кінець зимових місяців на початку наступного року.

Для високих кущів подумайте про те, щоб використовувати висувний телескопічний інструмент для обрізки, який полегшить роботу з важкодоступними стеблами.

2. Службова ягода

Весняно квітучі кущі, в тому числі ягоди, допомагають збільшити інтерес до двору на початку вегетаційного періоду, які часто вважаються одними з найкращих дерев для невеликих садів, популярні серед птахів і запилювачів, яких приваблює цвітіння місцевих рослин.

Якщо ваші дерев’яні ягоди, також відомі як Amelanchier , потребують коригувальної обрізки або формування, найкраще робити це після того, як вони відцвітуть. Як правило, до червня квіти зів’януть і впадуть, тому це вдалий час, щоб скористатися секаторами.

Використовуючи чисті, гострі ножиці, видаліть будь-які непотрібні, мертві або пошкоджені стебла, і через кілька тижнів з цих точок обрізки з’явиться новий ріст.

3. Вейгела

Розглядаючи, як обрізати вейгелу, важливо вчасно обрізати її. Це допоможе покращити форму та здоров’я ваших рослин вейгели та стимулюватиме більше цвітіння в наступні роки.

Ви захочете насолодитися цвітінням перед обрізанням, тому доцільно почекати до травня або червня. Коли ваша рослина вейгели закінчить цвісти, я пропоную вам обрізати її якомога швидше, оскільки квіткові бруньки наступного року розвинуться на нових пагонах.

Видаліть мертві або хворі стебла, зрізавши аж до основи, це сприятиме компактному та енергійному росту. Важливо пам’ятати про дотримання правила обрізки на одну третину, тобто ви не обрізаєте більше однієї третини рослини, щоб уникнути її шоку.

4. Клематис гірський

Clematis montana – одна з моїх улюблених в’юнок. Ця вражаюча рослина клематиса групи 1 має ніжно-рожеве цвітіння, яке віщує прихід весни. На щастя садівників, цей клематис дуже легко вирощувати.

Вирішуючи питання про те, як обрізати Clematis montana, як і інші ранньоквітучі рослини клематиса, якщо потрібно, його можна обрізати після цвітіння в червні. Хоча ця обрізка не визначить цвітіння наступного року, час від часу необхідно оживляти деревні рослини клематиса.

Видаліть заплутані здерев’янілі стебла, зрізавши над вузлом листя. Якщо потрібне серйозне омолодження, я б порекомендував взяти кілька страхових живців клематиса, перш ніж зрізати до 10 дюймів над основою рослини.

5. Магнолія

Магнолієві дерева цінуються за їх велике та ефектне цвітіння. Існує багато різних сортів магнолій, включаючи як вічнозелені, так і листопадні види, тому завжди досліджуйте відповідну техніку обрізки, яка підходить для вашої рослини.

Загалом, розглядаючи правильний час обрізки дерева магнолії, магнолії не потребують частої обрізки, хоча важливо розуміти, як доглядати за магнолією, щоб зберегти її здоровою.

Найкращий час для обрізання магнолій – це зазвичай після їх цвітіння, тобто наприкінці весни та початку літа. Обрізка в цей час дасть вашим магноліям достатньо часу, щоб вилікуватися та відновитися до холодних місяців осені та зими. Переконайтеся, що ваші секатори гострі, це полегшить роботу з обрізанням.

6. Бузок

Якщо ви навчитеся вирощувати бузок, ви щороку насолоджуватиметеся духмяним весняним цвітінням. Розглядаючи питання про те, як обрізати кущі бузку, важливо пам’ятати, що ці листяні рослини цвітуть на основі минулорічних приростів, тобто обрізку найкраще проводити, як тільки цьогорічне цвітіння зів’яне, зазвичай приблизно в червні.

Хоча може здатися важким скорочення буйного нового росту, це допоможе зберегти здорову та щасливу рослину, яка має форму та керованість. Видаліть мертву деревину, обрізавши стебла до вузла листя або землі.

Під час обрізки я завжди рекомендую садівникам не поспішати, регулярно відступати та перевіряти свою роботу. Якщо ви хочете сформувати своє дерево, зараз саме час видалити будь-які схрещені або небажані стебла, створивши в процесі природну віялоподібну форму.

7. Барбарис

Вічнозелені рослини барбарису , включно з знайомим Berberis darwinii , як правило, цвітуть від початку до середини весни, висипаючи масу яскравих квітів. Berberis darwinii — чудова рослина, якщо ви хочете вирощувати квітучі живоплоти, забезпечуючи як вічнозелений покрив, так і яскраво-помаранчеве весняне цвітіння, яке вражаюче виглядає на передньому дворі.

Усі вічнозелені кущі барбарису можна обрізати одразу після цвітіння, а це означає, що пізня весна – гарний час, щоб взятися за інструменти та привести свої рослини в порядок. Я б порекомендував носити міцні садові рукавички, і використовувати секатори на відміну від ножиць для живоплоту чи електричних ножиць для живоплоту. Видаліть будь-які довгі хвилясті стебла, але обережно зріжте, щоб залишити деякі квітучі стебла непорушними.

Пам’ятайте, що ці квітучі стебла продовжуватимуть давати ягоди восени, тому найкраще чергувати сильну та легку обрізку та залишити кілька стебел, щоб забезпечити колір восени.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна обрізати троянди в червні?

Ні, обрізку троянд не рекомендується проводити пізньою весною або влітку. Найкраще почекати до осені або зими, коли троянда знову перейде в стан спокою. Щоб дізнатися більше, перегляньте наш посібник із найпоширеніших помилок під час обрізки троянд, щоб ви знали, на які помилки під час обрізки троянд слід звернути увагу.

Обрізка дерев, кущів і багаторічних рослин є важливим завданням у весняному саду, просто переконайтеся, що ви обрізаєте правильну рослину для цієї пори року. Щоб отримати додаткові відомості про обрізку, перегляньте наш посібник про те, коли обрізати фруктові дерева, щоб переконатися, що ваші вишні, яблуні та груші цього року виглядатимуть чудово та принесуть щедрі плоди.

Щоб отримати додаткові поради щодо садівництва цього місяця, перегляньте наш посібник щодо овочів, які потрібно садити в червні.

Прокрутка до верху