Як обрізати плетисті троянди на зиму, щоб забезпечити велике здорове цвітіння навесні

Хоча ця пора року чудово підходить для обрізання деяких рослин у вашому саду, від літнього жасмину до малини, троянди, в тому числі плетисті, не належать до них. Професіонали садівництва вважають, що обрізати троянди слід в період з грудня по лютий. Але якщо ви хочете бути підготовленими і знати, як обрізати плетисті троянди на зиму, у цьому немає шкоди. Насправді ми хвалимо вас. Адже удача сприяє підготовленим.

Отже, якщо у вас є альпініст і вам потрібна порада щодо садівництва, тоді ви потрапили в потрібне місце, оскільки наша група експертів ділиться покроковим посібником щодо найкращого способу обрізки плетистих троянд. Давайте почнемо різати. Але тільки з парою чистих, гострих секаторів і секаторів, ви не захочете пошкодити свою рослину брудними, тупими ножицями.

Як обрізати плетисту троянду на зиму 

Якщо ви навчилися садити плетисті троянди і тепер у вас є здоровий кущ троянд, навчитися його обрізати має бути наступним у вашому порядку денному. По-перше, потрібно все підготувати. Ваші ножиці або секатори, а також захисний одяг і товсті садові рукавички, оскільки ці шипи гострі.

Те, що вам знадобиться

  • Ножиці або секатори
  • Товсті, захищені від шипів садові рукавички
  • Опорний дріт

Перед обрізанням переконайтеся, що вони мають опору, оскільки видалення стебел без опори може завдати шкоди.

Якщо ви формуєте плетисті троянди, рекомендуємо розмістити опорні дроти, до яких можна прив’язати пагони. Найнижчий дріт має бути на відстані 50 см від землі, а відстань між дротами повинна бути не менше 30 см. Прив’яжіть щойно вирослі тростини до опор.

Потім можна проводити обрізку.

По-перше, ви маєте почати з видалення мертвих, пошкоджених або відмираючих гілок, оскільки найкраще їх обрізати, щоб сильніші гілки могли рости.

Обережно викидайте ці обрізки у звичайний сміттєвий бак, а не в компост, щоб не поширювати хвороб.

Видаліть будь-які стебла, які ростуть усередину до центру рослини, перетинають один одного або труться один об одного, щоб забезпечити кращу циркуляцію повітря.    

Роблячи кожен зріз, переконайтеся, що він зроблений під кутом 45 градусів, трохи вище бруньки, яка звернена назовні. Це пояснюється тим, що з бруньки з’явиться новий ріст, що призведе до здорового та збалансованого розвитку.

Потім обріжте будь-які квітучі пагони приблизно на дві третини – це гарантує, що наступного року вони відростуть гарними та сильними.

Якщо ви не хочете обрізати занадто сильно, ви можете підв’язати довгі пагони. Це допоможе привчити вашу троянду та не дасть їй зламати сильний вітер.

У будь-якому випадку, ви ніколи не повинні видаляти більше однієї третини вашої троянди під час обрізки, оскільки це може послабити її.

Для чого потрібна обрізка плетистих троянд?

Можливо, вам цікаво, навіщо потрібно обрізати плетисту троянду. Або вам дійсно потрібно його обрізати? Відповідь: так, потрібно. І тому є декілька причин.

Для того, щоб мати здорову альпіністку, важливо щороку витрачати деякий час на обрізку. Це допомагає видалити мертві та пошкоджені гілки, що дозволить іншим гілкам і пагонам рости наступного року. Якщо ви не обрізаєте свій альпініст і він вийде з-під контролю, ви можете виявити, що стебла можуть перетнутися один з одним. Це не тільки залишить вам масу стебел, щоб спробувати відсортувати, але це може закінчитися що призводить до хвороб і грибкових інфекцій.

Це також часто допомагає збільшити розмір квітів, оскільки обрізка дає рослині більше енергії для виробництва квітів. Плетисті троянди мають інтенсивний ріст і часто ростуть досить дикими без обрізки. Це означає, що вони природно заплутуються і переповнюються, тому регулярна обрізка є важливою, щоб тримати їх під контролем і гарантувати, що вони не переростуть і не будуть брудними. 

Обрізка плетистих троянд під час тренування дає вам змогу ефективно формувати та спрямовувати їх ріст, оскільки ви маєте можливість керувати та контролювати розвиток рослини за допомогою обрізки.

Тож що б ви не робили, просто не пропускайте обрізку плетистих троянд цієї зими. Вони віддячать вам за це великим красивим цвітінням наступної весни. Просто зачекай.

Чи можна обрізати плетисті троянди в жовтні?

Взагалі, обрізати плетисті троянди в жовтні не рекомендується. Але бувають винятки.

Якщо ваші плетисті троянди переросли, пошкоджені або хворі, ви можете обрізати їх раніше, з пізньої осені до кінця зими. Це називається обрізанням під час відновлення.

Прокрутити вгору