Як виростити ґрунтопокривні троянди

Є багато різних видів троянд, і всі вони красиві. Традиційні кущові троянди, наприклад, відомі своїм кущистим ростом, заповнюючи бордюри саду старомодними, ароматними квітами. Плетисті троянди — ще один варіант, який цінується для того, щоб наповнити зовнішні стіни та садові огорожі блискучим цвітом, який часто досягає великої висоти.

Незалежно від форми, розміру чи вигляду вашого двору, ви можете знайти троянду, яка задовольнить ваші потреби.

Ґрунтопокривні троянди менш відомі, ніж інші види троянд, але можуть виявитися такими ж ефектними та корисними при озелененні двору. Ґрунтопокривні троянди, які часто називають лежачими трояндами, ростуть назовні, а не вгору, допомагаючи покривати ґрунт на бордюрах і грядках.

Низькорослі та невибагливі у догляді грунтопокривні троянди є універсальним варіантом для тих, хто має невеликі сади або великі двори. Ці рослини процвітають на відкритих і сонячних подвір’ях і швидко утворюють щільний килим. Отже, якщо ви шукаєте барвисті ґрунтопокривні рослини для повного сонця, романтичні троянди можуть бути рослиною для вирощування.

Що потрібно знати про ґрунтопокривні троянди

Ґрунтопокривні троянди відомі своїм низькорослим ростом, вони досягають лише 30–60 см у висоту. Ці троянди, як правило, плідно цвітуть, часто виробляючи масу цвітіння протягом літніх місяців.

Більшість сортів ґрунтопокривних троянд витривалі, що робить їх ідеальними для різноманітних кліматичних умов.

Що стосується догляду за трояндами та вирощування ґрунтопокривних сортів, найкращі результати дадуть відкриті та сонячні ділянки, але ці рослини можна вирощувати в контейнерах для садівників з меншими ділянками.

Ґрунтопокривні троянди мають низький габітус і ідеально підходять як бордюрні рослини або для окантовки доріжок. Ці троянди доступні в широкому діапазоні кольорів, що дозволяє легко додати яскраві відтінки до будь-якого ландшафту.

Як виростити ґрунтопокривні троянди

  • Світло: Ґрунтопокривні троянди віддають перевагу сонячному світлу. Чим більше сонця, тим більше квітів. Хоча їх можна вирощувати в півтіні, вони не будуть рости так швидко або давати таку кількість квітів. Однак у південних зонах півтінь може бути хорошим вибором, щоб допомогти вашим рослинам уникнути опіків листя та зневоднення.
  • Ґрунт: як і всі троянди, ґрунтопокривні сорти процвітають у добре дренованому та багатому поживними речовинами ґрунті. Якщо ваш ґрунт компактний або позбавлений поживних речовин, радимо регулярно вносити ґрунт і мульчу, щоб покращити стан ґрунту та якість бордюрів.
  • Полив: важливо знати, як поливати троянди, особливо коли вони щойно посаджені. Я завжди рекомендую ретельно поливати нові рослини, щоб допомогти їм прижитися. Щоб уникнути опіків листя на гарячому сонці, я пропоную поливати на рівні ґрунту, щоб не пошкодити листя.
  • Внесення добрив: після того, як грунтопокривні троянди виросли, їх не буде потрібно багато добрив, хоча щорічне внесення корму для троянд із повільним вивільненням може допомогти стимулювати цвітіння. Завжди дотримуйтесь інструкцій на упаковці, розбавляючи будь-які добрива за потреби.
  • Обрізка та підстригання: Одна з чудових властивостей ґрунтопокривних троянд полягає в тому, що вони не потребують постійного підстригання, щоб продовжувати цвісти протягом літніх місяців. Я б порадив проводити обрізку в кінці зими, як правило, приблизно в лютому або березні, зрізаючи приблизно 1/3 приросту. Це допоможе створити звичку щільного росту та заохотить більше цвітіння.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна вирощувати ґрунтопокривні троянди в контейнері?

Так, ґрунтопокривні троянди можна вирощувати в горщиках. Однак, оскільки їх коріння буде обмежено, рослини, поміщені в горщики, не розвиватимуться на повну, хоча це все ще хороший варіант для садівників із невеликими дворами. Як і будь-які горщикові рослини, обов’язково поливайте та підживлюйте троянди в теплу пору року.

Вирощування ґрунтопокривних троянд — ідеальний спосіб додати квітковий інтерес до складних місць у дворі. Ці універсальні та витривалі рослини миттєво додадуть кольору вашим бордюрам. Щоб отримати додаткові поради щодо догляду за трояндами та їх вирощування, перегляньте наш посібник про те, як поливати троянди, щоб ваші рослини процвітали цього року, або про те, чи можна трояндам рости в тіні, прочитайте про те, чи можуть троянди рости в тіні.

Прокрутка до верху