7 квітів, які потрібно посіяти в лютому, щоб забезпечити гарне цвітіння навесні та влітку

Посів квітів наприкінці зими або ранньою весною може гарантувати вам раннє цвітіння та потенційно більш тривалий період цвітіння. Багато популярних видів квітів можна вирощувати з насіння в лютому – за умови, що ви можете дати їм тепло та світло, необхідні для здорового росту.

Багаторічні, дворічні та однорічні рослини можна вирощувати з насіння в лютому. Незалежно від того, чи збираєтеся ви вирощувати квіти чи листя, щоб додати їх до грядок, бордюрів або горщиків у наступному році, чи прагнете отримати багаторічні квіти на довгі роки, посів у приміщенні на початку року може дати вам гарний початок сезону.

Однак , плануючи, що посадити в лютому , враховуйте свій клімат і час, коли ви зможете висадити рослини в сад. Вам не потрібні рослини з корінням, які сиділи багато місяців, чекаючи, поки пройдуть останні заморозки. Вирішальне значення має вибір часу, якщо ви все зробите добре, ви матимете здорові рослини, які забезпечуватимуть щедрість кольорів протягом літа та осені.

Поради щодо посіву квітів у лютому 

  • Насіння квітів отримує користь від великої кількості світла, щоб проростати та рости здоровим способом. Хоча теплиця або тепле та світле підвіконня можуть забезпечити хороший рівень світла, вони можуть отримати вигоду від використання світлодіодних світильників для росту, щоб доповнити природний рівень 
  • Тепло також важливо для пророщування квітів, особливо це стосується холодного періоду пізньої зими. Теплиця з опаленням може бути ідеальним місцем для тепла та світла. Багато людей вирішують вирощувати вдома, де для забезпечення сталої температури можна використовувати пропагатор з підігрівом або тепловий мат. Пропагатор може забезпечити ніжне та постійне тепло, щоб допомогти розсаді прорости
  • Вибір правильного ґрунту для посадки насіння також буде ключовим. Виберіть суміш для заливки, яка спеціально розроблена для початкового посіву насіння – такий продукт буде легким, добре дренуватиме і міститиме правильний рівень поживних речовин, необхідних для проростання насіння. Альтернативи, такі як домашній компост , містять занадто багато поживних речовин, ніж потрібно на цьому етапі, і можуть спричинити нестабільне проростання 

Регульований світлодіодний світильник, підвішений на міцній залізній рамі. Він забезпечує повний спектр світла, щоб допомогти з посадкою насіння, розмноження живців і вирощування кімнатних квітів і кімнатних рослин.

1. Антирин

Антирінуми ширше відомі як левиний зів , і ці фаворити садів зазвичай висівають на початку року, щоб зацвісти з червня. Насіння можна посіяти в приміщенні восени або ранньою весною, починаючи з лютого, у теплиці або на сонячному підвіконні вдома.

Насіння антіррінума висівають на поверхню компосту і не хочуть його засипати – так як хочуть світла, щоб проросли. Накрийте лотки або горщики пропагатором або прозорим пластиковим пакетом і дайте їм температуру 18-23° за цельсієм. 

Помістіть розсаду в горщик, коли вона стане достатньо великою, щоб продовжувати вирощувати її в захищеному місці, готову до пересадки в сад, коли мине ризик заморозків. Антирінуми ідеально підходять для вирощування на клумбах і бордюрах або можуть процвітати в контейнерному саду, а їхні квіти приваблюють бджіл. 

2. Церінт

Церінт є фантастичним витривалим однорічником, який може створити вражаюче листя на бордюрі. Рослина досягає близько двох футів у висоту і має сріблясто-блакитне листя, увінчане фіолетовими квітами у формі дзвіночка. Церінт найкраще висівати в приміщенні з лютого по квітень, але його також можна висівати восени та взимку для дуже раннього цвітіння. 

Бажано замочити насіння за 12 годин до посіву, оскільки насіння церинту міцне, і така проста підготовка може допомогти підвищити шанси на проростання. Після замочування висійте насіння на поверхню компосту та накрийте їх тонким шаром компосту або вермикуліту. Помістіть їх у тепле місце – в ідеалі при температурі 18-23° – і насіння має прорости протягом кількох тижнів.

3. Чорноока сьюзан

Чорноокі сьюзан, також відомі як рудбекія, мають відтінки червоного, жовтого та оранжевого кольорів і можуть бути багаторічними, дворічними або однорічними рослинами. Чорноокі сьюзан цвітуть тривалий період, з літа до осені, а однорічні сорти можна висівати з насіння в приміщенні з лютого. 

Насіння можна посіяти тонким шаром у горщики або лотки на глибину чверть дюйма та засипати тонким шаром ґрунту. Використання пропагатора або прозорого поліетиленового пакета може збільшити тепло та вологість навколо насіння та підвищити схожість. 

Забезпечення температури близько 18-20° ідеально підходить для пророщування насіння чорноокої сьюзан протягом двох-трьох тижнів. Помістіть окремі саджанці в горщик, щоб виростити їх, і пересадіть на остаточне місце навесні.

4. Силене

Silene — це широкий рід переважно привабливих багаторічних польових квітів, які подобаються бджолам і чиє цвітіння може мати багато відтінків. Багато видів є популярними декоративними рослинами, які утворюють купи з тонкими шипами розділених пелюсток, які цвітуть протягом літа й до осені. 

Насіння можна висівати восени або ранньою весною, і воно вимагає нижчих температур і періоду холодної стратифікації, щоб перервати період спокою, ніж багато інших квітів. Цього холодного періоду можна досягти, помістивши насіння в холодильник на кілька тижнів або пророщуючи їх у холодній камері на відкритому повітрі. 

Посійте насіння тонким шаром у піддони або горщики, наповнені компостом, і накрийте дрібним шаром землі. Насінню може знадобитися деякий час, щоб прорости, але як тільки вони виростуть рослини при температурі близько 18°, поки не настане час висаджувати їх після того, як ризик заморозків мине для вашої зони витривалості.

5. Витривала герань

Багато людей вирощують витривалу герань, оскільки це надійні та довгоквітучі багаторічні рослини, які мають безліч застосувань у саду. Ці багаторічні рослини можуть працювати на дачних ділянках, клумбах, як грунтопокривні рослини або чудово виглядати в горщиках. Крім того, на вибір є широкий асортимент витривалих сортів герані різноманітних кольорів. Ці рослини легко сплутати з однорічними геранями, також відомими як пеларгонії , але між ними є серйозні відмінності. 

Витривалу герань зазвичай купують як молоді рослини в розплідниках і садових центрах, але їх можна виростити з насіння, якщо ви бажаєте трохи випробувати. Якщо ви все-таки хочете спробувати виростити свій власний, їх можна посіяти з насіння в лютому, а ті, що посіяні цього місяця, як правило, зацвітуть наступного літа. 

Посійте насіння дрібно і засипте дрібним шаром землі. Підтримуйте ґрунт вологим – не дозволяйте йому висихати – і в ідеалі при температурі близько 70-75°F. В ідеальних умовах вони повинні прорости протягом 10 днів після посіву. 

6. Шавлія

Шавлія є надзвичайно популярною рослиною, яка є частиною ідей багатьох людей на подвір’ї. Існують однорічні та багаторічні форми сальвії для вирощування, і це фантастичні пізні літні квіти. Їх тривалий період цвітіння означає, що вони все ще демонструються пізно – майже в листопаді – як рослини для осіннього запилення. 

Існує багато різновидів сальвії, які можна виростити з насіння, і ідеальний час – почати посів у приміщенні в лютому. Посійте насіння на поверхню горщиків або піддонів, наповнених компостом, і покрийте їх додатковою кількістю компосту або вермикуліту. Для проростання насіння шавлії потрібна температура 20-23° і щоб ґрунт був постійно вологим. 

Розсадіть розсаду в окремі горщики та вирощуйте в приміщенні, щоб висадити її після того, як мине ризик заморозків.

7. Остеоспермум

Остеоспермум, також широко відомий як африканська ромашка, є яскравим доповненням до будь-якої клумби, його цвітіння яскравих відтінків оранжевого, жовтого, рожевого, фіолетового та білого. Рослини цвітуть протягом літа та осені та, як відомо, приваблюють бджіл та інших запилювачів. 

Насіння остеоспермуму найкраще сіяти під укриттям з лютого по травень. Посійте насіння в горщики або піддони з компостом і лише злегка накрийте їх, оскільки їм потрібно багато світла для проростання. 

Для проростання насіння потрібна температура 16-20° і щоб ґрунт залишався постійно вологим, але не перезволоженим. Поміщення насіння в пропагатор або поліетиленовий пакет сприятиме проростанню. Насіння має прорости протягом двох тижнів і бути пересаджено в окремі горщики, коли вони достатньо великі, щоб їх можна було використовувати.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна садити троянди в лютому?

Садити троянди можна в лютому. У цьому місяці можна висаджувати як троянди з голим коренем, так і вирощені в контейнерах, якщо земля не промерзла і не заболочена. Якщо ви хочете вирощувати троянди, троянди з голим коренем можна висаджувати в будь-який період їхнього періоду спокою, між жовтнем і квітнем. Троянди, вирощені в контейнерах, можна садити в будь-який час року.

Як тільки грунт прогріється навесні, ви можете почати сіяти насіння квітів прямо в сад. Однак такий прямий посів пов’язаний із багатьма змінними, оскільки існує непередбачуваність погоди та того, чи можуть комахи чи тварини з’їсти насіння чи пророщену розсаду. Ви завжди матимете більше контролю, вирощуючи насіння квітів у приміщенні, і, по правді кажучи, це завжди був мій спосіб вирощування квітів протягом багатьох років. 

Прокрутити вгору