7 рослин, які потрібно обрізати в липні

Липень – це завжди дуже яскрава і метушлива пора в саду. Коли температура досягає піку літа, ваші рослини швидко ростуть, ніжачись у теплі, а сад наповнюється кольорами, ароматами та текстурою.

Контрольний список літнього садівництва також швидко поповнюється. Окрім регулярних завдань, таких як полив, підгодівля та відсівання, ще є насіння для посіву, рослини для додавання на грядки та межі, а також кущі, дерева та багаторічні рослини для обрізки.

Я провів роки, працюючи у великих і різноманітних скверах у Великій Британії, і липень завжди був бурхливим. Обрізка була регулярним літнім завданням, щоб підтримувати сади в найкращій формі, а рослини були здоровими та повними життя.

Не всі рослини будуть процвітати з літнім обрізанням, тому утримайтеся від того, щоб поспішати з вашими інструментами та швидко вдарити по всьому. Деякі рослини активно хочуть обрізати влітку, а іншим краще не обрізати в липні.

Проведіть деякі дослідження, перш ніж тягнутися до ножиць, однак, щоб допомогти ось 7 популярних рослин, які виграють від обрізки цього місяця.

1. Гліцинія

Гліцинія — це швидкозростаюча альпініста, яка є водночас приголомшливою та універсальною. Незалежно від того, чи шукаєте ви красиву рослину для паркану чи в’юнку для арки, гліцинія — ідеальний вибір. Його обожнюють за його довгі кисті квітів, які сліплять пізньою весною та влітку.

Щоб гліцинія виглядала та працювала якнайкраще, двічі на рік обрізайте в’юнку. Один раз наприкінці зими або ранньою весною, щоб стимулювати утворення бруньок, і влітку, щоб перевірити ріст і запобігти його надмірному дичавінню.

Липень — ідеальний літній час для обрізки гліцинії. Що стосується того, як обрізати гліцинію влітку, то зробити це дуже просто. Зосередьтеся на обрізанні довгих і хвилястих пагонів, які виросли того року, на п’ять-шість нирок.

2. Витривалі герані

Витривалі герані — це довгоквітучі багаторічні рослини, які навесні та на початку літа можуть приносити на клумби та бордюри сині, фіолетові, рожеві та білі квіти. Ці рано квітучі багаторічники можна заохотити до другого цвітіння в цьому році, зрізавши їх у липні.

Коли закінчиться перший потік квітів, просто скористайтеся парою ножиць і обріжте витривалу герань приблизно до рівня землі. Це приведе грядку в порядок, запобіжить плюханню рослини та затопленню інших рослин у межі, а також сприятиме росту свіжого листя та новому пориву квітів наприкінці літа.

Це швидкий і простий спосіб зберегти цвітіння герані, і ту ж тактику можна застосувати до інших ранньоквітучих рослин, включаючи дельфініум і наперстянку.

3. Буксус

Буксус, який частіше називають самшитом або самшитом, є класичним вічнозеленим чагарником, який століттями використовувався як підстрижена рослина, для низьких живоплотів або для створення офіційних партерних садів. Це дуже універсальний вічнозелений кущ, який може працювати як окремо, так і масово, якщо ви озеленюєте живоплоти.

Укорінені ящикові рослини або живоплоти часто обрізають двічі на рік, щоб вони виглядали чітко, багато садівників вирішують обрізати вічнозелені кущі наприкінці весни та наприкінці літа.

Однак якщо ви хочете обрізати кущі самшиту лише один раз, то кінець липня стане ідеальним вікном. Раніше я працював у саду, де було багато живих огорож, і ми починали обрізку в липні кожного року.

4. Плодові дерева на шпальє

Плодові дерева Espiler обрізають двічі на рік, щоб зберегти їх здоровими та продуктивними, один раз взимку, а потім влітку. Літня обрізка є життєво важливою для розвитку продуктивних плодоносних шпорців і відкриває дерево, щоб плоди отримували більше світла та повітря.

Обрізку будь-яких навчених яблунь або груш можна проводити протягом липня або початку серпня. Ознакою для виходу та обрізання є те, що нижня третина пагонів почала дерев’яніти та твердіти.

Метод обрізки плодових дерев шпальє влітку полягає в обрізанні всіх вертикальних пагонів, які виросли з горизонтальних, до двох бруньок, які повинні знаходитися приблизно на 5-10 см від основи.

Під час обрізки будьте обережні, щоб не пошкодити і не збити плоди, що дозрівають на дереві.

5. Помідори

Помідори є одними з найпопулярніших їстівних рослин, які люди вирощують на присадибних ділянках. Якщо ви новачок у світі вирощування помідорів, знати, коли і як обрізати рослини помідорів, — це фантастична навичка. Зробити це просто, і ви будете винагороджені за зусилля сильнішими рослинами, які дають більші та швидше дозріваючі помідори.

Індетермінантні або виноградні помідори — це сорти помідорів, які потрібно обрізати протягом усього літа. Це починається в кінці червня або на початку липня, коли розпускаються перші квіти. Щоб обрізати помідори, видаліть присоски, які ростуть між основним стеблом і гілками листя – їх можна відщипнути пальцями або видалити за допомогою секатора.

Регулярна перевірка та видалення цих насосів означає, що ви можете отримати їх на ранній стадії та запобігти тому, щоб вони відбирали більше енергії рослини від виробництва та дозрівання помідорів.

Ближче до кінця липня, коли сформуються перші кисті, обріжте нижнє листя рослин. Це підвищує рівень освітленості, щоб сприяти дозріванню плодів і зменшує ризик зараження томатів.

6. Волоський горіх

Дерева волоського горіха можуть бути дуже високими, до 30 метрів, і забезпечувати високий урожай горіхів у правильних умовах. Це відносно невибагливі дерева, які не потребують частої регулярної обрізки, однак важливо вибрати правильний час для обрізки.

Більшість дерев обрізають наприкінці зими під час їхнього спокою. Однак це було б помилкою при обрізанні дерев для волоських горіхів, оскільки їх потрібно обрізати в середині літа, оскільки вони кровоточать соком. Сік у волоських горіхах починає підніматися набагато раніше, ніж в інших деревах, і це спричиняє їх рясну кровотечу, якщо їх обрізати наприкінці зими або ранньою весною.

Волоські горіхи погано переносять жорстку обрізку, тому будьте стримані при обрізанні гілок дерев і дотримуйтеся правила обрізки на одну третину, щоб не видалити занадто багато деревини.

7. Абрикоси

Абрикоси – швидкорослі фруктові дерева, і після того, як вони виросли, їх потрібно обрізати на початку літа.

Час обрізати абрикосове дерево після збору плодів, це може бути з кінця червня до липня, залежно від сорту плодового дерева та місця розташування.

Ви обрізаєте абрикосові дерева влітку, на відміну від пізньої зими або ранньої весни, як яблуні чи груші, оскільки вони сприйнятливі до сріблястого листя та раку, який поширений на початку року. Обрізка в липні також дає абрикосам достатньо часу для вирощування нової деревини, яка принесе плоди наступного року.

Срібний лист також є проблемою для сливових дерев, а липень також є ідеальним часом для обрізки сливових дерев у вашому дворі.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна обрізати троянди в липні?

Обрізка троянд проводиться в кінці зими або ранньою весною, коли починається ріст для нового сезону. Єдині типи обрізки, які слід проводити в липні, — це обрізка мертвих троянд і видалення мертвих, пошкоджених або хворих гілок.

Липень може бути напруженим місяцем, у будь-якому саду є чим зайнятися. Щоб отримати більше натхнення щодо завдань, які потрібно виконати цього місяця, перегляньте наш посібник із квітами, які потрібно посадити в липні, та овочами, які потрібно посіяти цього місяця, щоб заповнити ваші грядки та бордюри цього року та багатьох інших.

Прокрутка до верху