Коли обрізати плетисту троянду на зиму

Коли обрізати плетисту троянду на зиму? Зараз у повітрі відчувається певна прохолода, тому це питання хвилює кожного любителя садівництва – адже, як ми всі знаємо, час так само важливий, як і те, як обрізати плетисту троянду. Якщо у вашому списку ідей для саду є плетисті троянди, які цвітуть кожного літа, тоді вам доведеться попрацювати, коли дні коротші й холодніші. Оскільки, як і багатьом квітковим рослинам, плетисті троянди потребують…

Це безперечно одна з тих позачасових садових тенденцій, у які варто інвестувати: ці запашні квіти варті того, щоб кілька годин тремтіти в саду щороку!

Коли обрізати плетисту троянду на зиму

Що стосується обрізки, найкраще думати про це так само, як і про обрізку: це найпростіший спосіб переконатися, що ваша плетиста троянда добре росте і красиво цвіте щороку.

І, чесно кажучи, ви не помилитеся з цими відносно легкими в’юнкими рослинами  якщо ви готові надавати їм необхідну увагу на регулярній основі.

Отже, коли краще починати?

Найкращий час для обрізання плетистих троянд — пізня зима, бажано безпосередньо перед закінченням сезону спокою. 

Це забезпечить їхнє здоров’я, сприятиме новому росту та збереже їхню форму та структуру. Це означає, що так, ви повинні мати на меті провести обрізку десь між груднем і лютим.

Не обрізайте занадто рано навесні, оскільки це може пошкодити новий ріст.

Так само не обрізайте надто пізно, коли вони ось-ось зацвітуть або вже почали цвісти. Пізня обрізка може видалити квіткові бруньки та скоротити час цвітіння.

Наполягаючи на тому, що найкращим часом для обрізання плетистих троянд є пізня осінь, плетисті троянди цвітуть на пагонах, вирощених тієї ж весни, тому їх можна обрізати зараз.

З іншого боку, троянди, що виростають, виробляють свої квіти на пагонах, вирощених минулого літа, тому їх слід обрізати лише відразу після цвітіння.

Жовтень є найкращим часом для тих, хто намагається визначити, коли обрізати плетисту троянду.

Пізня осінь знаменує кінець вегетаційного сезону для троянд в Україні, оскільки погода починає охолоджуватися. 

Обрізка в цей час дозволяє рослині зосередити свою енергію на розвитку коренів, а не на новому зростанні, що важливо для зимостійкості та загального здоров’я рослини, а також допомагає видалити залишки хворої або мертвої деревини з рослини, зменшуючи ризик хвороби під час зимівлі.

Якщо ви все ще думаєте, коли обрізати плетисту троянду, корисно знати, що це пізно восени допомагає зменшити ризик пошкодження морозом, допомагаючи покращити загальний вигляд рослини наступної весни/літа.

Ваше обладнання для обрізки:

Асортимент секаторів визнано найкращим садовим гаджетом для будь-якого садівника-аматора, і вони ідеально підходять для обрізки плетистих троянд.

І все-таки, можливо, варто розглянути пару сучкорізів, якщо вам потрібно відрізати щось товще вашого пальця.

Хоча пізня осінь зазвичай є придатним часом для обрізки плетистих троянд в Україні, важливо мати на увазі, що конкретні методи обрізки можуть відрізнятися залежно від типу плетистої троянди та місцевих кліматичних умов.

Завжди дотримуйтесь конкретних вказівок, наданих для конкретного сорту троянд, і, якщо необхідно, відповідно відкоригуйте свій графік обрізки.

поширені запитання

КОЛИ ПОТРІБНО ОБРІЗАТИ ПЛЕТИСТІ ТРОЯНДИ?

Найкращий час для регулярної обрізки плетистих троянд – це після того, як квіти зів’януть. Зазвичай це припадає на період між груднем і лютим, хоча може тривати до березня.

Плетисті троянди можна обрізати в будь-який час між груднем і лютим, після закінчення сезону цвітіння. 

Обрізка, коли троянда ще не розпустилася, означає, що ви можете легко побачити, які пагони пошкоджені або відмирають.

Однак, якщо ви хочете застосувати наш підхід, вам буде краще перенести свій графік обрізки трохи вперед і зайнятися плетистими трояндами в жовтні та листопаді.

НАСКІЛЬКИ СИЛЬНО МОЖНА ОБРІЗАТИ ПЛЕТИСТУ ТРОЯНДУ?

З плетистими трояндами ви зазвичай можете бути дещо агресивнішими, ніж ви думаєте, коли справа доходить до скорочення.

Коли мова заходить про обрізку плетистої троянди, найкраще починати з трьох основних моментів. Мертві, хворі та пошкоджені – завжди спочатку починайте з цих областей.

Ви можете почати з видалення будь-якої пошкодженої або перехрещеної порослі або будь-якої дуже старої деревини, яку можна спиляти прямо до землі.

Основні стебла слід розгортати віялом на рівновіддаленій відстані якомога горизонтальніше, прив’язуючи їх до дроту або шпалери. Потім, як тільки це буде зроблено, ви можете звернути свою увагу на всі бічні пагони, що ростуть від цих основних стебел, і обрізати їх на коротку пару листків.

Ефект має бути рельєфом здебільшого горизонтального росту з обрізаними бічними пагонами, що йдуть уздовж їх довжини, ви завжди повинні завершувати роботу, міцно підв’язуючи все, щоб уникнути зимових пошкоджень.

ЯК ОБРІЗАТИ СТАРУ ПЛЕТИСТУ ТРОЯНДУ, ЯКА РОЗРОСЛА?

Знову ж таки, ви повинні дотримуватися трьох основних моментів і почати зі зрізання всіх мертвих, хворих, відмираючих і слабких пагонів на вашій плетистій троянді.

Коли це буде зроблено, ви можете зрізати деякі старі здерев’янілі гілки аж до землі, але спробуйте зберегти близько 5-6 наймолодших стебел і закріпити їх на опорах. 

Зменште кінчики менш ніж наполовину (трохи більше третини) і переконайтеся, що ви видалили відмерлі пеньки біля основи вашої плетистої троянди, оскільки вони можуть загнити й поширювати хворобу.

ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ ПЛЕТИСТОЮ ТРОЯНДОЮ І ПЛЕТИСТОЮ ТРОЯНДОЮ?

Гамчасті троянди, як правило, цвітуть лише один раз, але ви отримуєте від них неймовірну красу.

З іншого боку, плетисті троянди, як правило, цвітуть протягом літніх і осінніх місяців, а це означає, що вам потрібно буде їх регулярно підгортати, якщо ви хочете багато гарного цвітіння.

Як завжди, з цього правила є винятки, тому обов’язково перевіряйте всі інструкції щодо свого сорту.

ЩО СТАНЕТЬСЯ, ЯКЩО НЕ ОБРІЗАТИ ПЛЕТИСТІ ТРОЯНДИ?

Обрізати чи не обрізати? Коли справа доходить до плетистих троянд, перше завжди вірно, оскільки якщо залишити ці квітучі рослини напризволяще, це зазвичай призводить до заплутаного безладу з гілок із дуже мало квітів. 

ЧИ МОЖНА ОБРІЗАТИ ПЛЕТИСТУ ТРОЯНДУ В ЧЕРВНІ?

Як уже наголошувалося, найкраще обрізати плетисті троянди взимку (або пізно восени, після того, як квіти зів’януть), оскільки саме тоді рослина переходить у фазу спокою. Обрізка навесні може пошкодити новий ріст, тоді як обрізка влітку може видалити квіткові бруньки та скоротити час цвітіння.  

По суті, у червні заборонено обрізати плетисті троянди.

Маючи це на увазі, ми сподіваємося, що ви точно знаєте, коли обрізати плетисту троянду надалі. 

Прокрутити вгору