Коли обрізати садові кущі – важливо вибрати правильний час для оздоровлення рослин

Знання, коли обрізати кущі, є важливим для процвітаючого, але акуратного саду. Кущі формують грунтовий покрив, який шукають багато людей, намагаючись створити повноцінний і пишний сад. І з такою великою кількістю сортів кущів на вибір, ви обов’язково знайдете той, який відповідає вимогам.

Від квітучих кущів до кущів, які зосереджені на листі, ці багаторічні деревні рослини можуть підвищити привабливість і навіть додати кольору та глибини вашому маленькому саду. Але якщо ви хочете максимально використати ці рослини, вам потрібно переконатися, що ви скорочуєте їх.

Обрізка кущів може не тільки покращити розмір і форму, але також може підтримувати рослину в здоровому стані, дозволяючи їй давати яскравіші квіти та ще смачніші ягоди. Але коли ви повинні це зробити?

Коли обрізати кущі

Ідеальний час для скорочення різних типів кущів справді різниться залежно від їхніх індивідуальних звичок цвітіння. Тож ми вирішили розбити цю інформацію, щоб переконатися, що ви скорочуєте кущі у своєму саду в потрібний час.

Коли обрізати вічнозелені кущі

Якщо ви заповнили бордюри свого саду такими рослинами, як падуб, тис або самшит, ви зрозумієте переваги наявності вічнозелених кущів у своєму саду. Ідеально підходить для цілорічного кольору та соковитого листя, вони збережуть свій зелений колір протягом року, навіть якщо інші кущі втратять листя та квіти. 

Однак їх все одно потрібно скорочувати раз на рік, щоб контролювати їх форму, загальний стан і щільність. Стів пропонує робити це ранньою весною, безпосередньо перед вегетаційним періодом. 

Але якщо ви відчуваєте, що ваш вічнозелений кущ виходить з-під контролю і росте надто швидко протягом вегетаційного періоду, він також пояснює, що ви все ще можете обрізати його протягом цього часу. Це просто має бути дуже легка обрізка, щоб не пошкодити кущ у процесі. 

Коли обрізати листяні чагарники

Листяні чагарники втрачають листя щороку, як правило, наприкінці літнього сезону та на початку осені. Це дозволяє їм зберігати запаси їжі у своїх коренях протягом зими, тобто вони можуть пережити холодну зиму. 

Через це скорочення їх у невідповідний час може зрештою вплинути на їхній ріст наступного року. Ось чому ви завжди повинні прагнути обрізати листяні кущі наприкінці зими або ранньою весною – до того, як почне з’являтися новий ріст. 

Коли обрізати весняно-квітучі кущі

Весняно квітучі чагарники є вітальним знаком того, що настала весна і що погода стає теплішою, і немає сумніву, що такі рослини, як азалія, форзиція, рододендрон і бузок, можуть додати гарного цвітіння та ароматних запахів у вашому саду.

Але хоча ми знаємо, коли обрізати рододендрони, чи змінюються правила щодо інших весняноцвітих кущів? На щастя, вони залишаються такими ж. 

Ці кущі цвітуть на старій деревині, тобто квіткові бруньки розвиваються в минулому році. Обрізайте їх відразу після закінчення цвітіння, як правило, наприкінці весни або на початку літа. Це забезпечує новий ріст і розвиток бруньок протягом літа.

Коли обрізати літньоквітучі кущі

Хоча весняно-квітучі кущі цвітуть на старій деревині, цього не можна сказати про літньо-квітучі рослини, які прикрашають ваш сад у розпал літа. Натомість на новій деревині ростуть літні мешканці, такі як гортензії, перстач і кущовий метелик. Це означає, що найкращий час для обрізки будлеї та інших літніх квітучих чагарників ранньою весною. 

Це означає, що вони розвивають квіти на зростанні поточного сезону. Щоб стимулювати інтенсивне цвітіння, я рекомендую обрізати їх ранньою весною до початку нового росту. 

У більшості випадків ви майже завжди отримаєте користь від стрижки літніх квітучих кущів, коли побачите, що квіти перестали цвісти. Наприклад, це чудова ідея підсаджувати гортензії, коли квіти зів’яли, і перед обрізанням гортензій.

Як обрізати кущі

Спосіб обрізання кущів залежить від типу кущів у вашому саду. Але є деякі загальні правила та вказівки, які стосуються всіх них, і ми виклали їх усі нижче. 

Те, що вам знадобиться

  • Сформовані кущі
  • Гострі секатори
  • Рукавички садові

Крок за кроком

1. Виберіть правильний час для вашого чагарнику

Якщо ви плануєте скоротити кущі, дуже важливо вибрати правильний час для цього. Обрізка кущів у невідповідний час може завдати шкоди здоров’ю та майбутньому росту рослини, і ви навіть можете вбити свій кущ у процесі. Повторюємо, що саме тоді вам слід скоротити різні види чагарників:

Вічнозелені кущі: Рання весна. 

Листопадні кущі: пізня зима або рання весна.

Весняно-квітучі кущі: пізня весна або початок літа. 

Кущі літнього цвітіння: Рання весна.

2. Зріжте мертві або пошкоджені гілки

Коли ви визначитеся зі слушним часом для обрізання чагарнику, можна починати. Для цього вам знадобляться гострі чисті секатори. Але з чого почати?

Якщо ви не впевнені щодо обрізки куща, завжди краще зосередитися на потребах рослини. Це означає, що вам потрібно зрізати всі мертві, хворі або пошкоджені гілки, щоб переконатися, що ваша рослина використовує свою енергію на здорові гілки, які дійсно її потребують. 

Зрізайте над здоровою брунькою або на з’єднанні гілок, починаючи з основи. Також доцільно зрізати всі гілки, які перетинають одна одну.

3. Зменшити розмір

Звичайно, ви можете зупинитися на цьому, якщо хочете. Зрізання цих мертвих і пошкоджених гілок буде достатньо, щоб ваша рослина була здоровою для росту в наступному році, але вони витримають ще більше обрізання, якщо ви хочете зменшити розмір своїх кущів.

Для цього видаліть гілки, обрізавши їх до потрібної довжини. Переконайтеся, що ви все ще зрізаєте над здоровою брунькою або з’єднанням, але цього разу переконайтеся, що він зрізаний під кутом приблизно 45 градусів, від бруньки, щоб стимулювати ріст назовні. 

Потім ви можете обрізати будь-яке листя, щоб змінити форму вашого куща. Тільки будьте обережні, щоб не обрізати занадто сильно. 

поширені запитання

В ЯКОМУ МІСЯЦІ КРАЩЕ ОБРІЗАТИ КУЩІ?

Це повністю залежатиме від типу кущів, які у вас є. Якщо ви хочете обрізати вічнозелені або квітучі влітку чагарники, ви повинні зробити це ранньою весною, перш ніж вони почнуть рости. Для листяних кущів слід обрізати їх наприкінці зими або на початку весни, а для весняно-квітучих кущів їм підійде обрізка пізньою весною або раннім літом. 

ЯК ВИ ОБРІЗАЄТЕ РОЗРОСЛИСЯ КУЩІ В УКРАЇНІ?

При обрізанні розрослися кущів в першу чергу потрібно враховувати здоров’я рослини. Останнє, чого ви хочете, це щоб ваші кущі віддавали занадто багато непотрібної енергії мертвим, пошкодженим або хворим гілкам. Отже, вам потрібно переконатися, що ви вирізали їх спочатку. 

Коли ви це зробите, ви можете зосередитися на формі та розмірі, переконавшись, що ви зрізаєте вище здорової бруньки або з’єднання. Однак важливо, щоб ви робили це правильного розміру, оскільки обрізка кущів у невідповідний час може завдати шкоди їх здоров’ю. 

Прокрутка до верху