7 рослин, які потрібно обрізати в лютому

Лютий може бути насиченим місяцем для обрізки, оскільки пізній зимовий період пропонує ідеальну можливість обрізати багато популярних кущів і дерев, а також обрізати багаторічники, які залишилися на зиму. 

Залежно від вашого місця розташування та клімату ви можете додати багато рослин, які потрібно обрізати, до списку справ, який уже може містити кущі та квіти для посадки в лютому. Садівникам у більш холодних місцях із пізнішими заморозками потенційно краще почекати, доки температура підніметься, щоб вирушити й обрізати або посадити.

Щоб допомогти вам упорядкуватись і привести свій двір у форму на наступні місяці, ми розглянемо сім популярних рослин, які можна обрізати в лютому, щоб підтримувати їх у формі та подарувати вам фантастичну демонстрацію квітів цього року.

Поради щодо лютневої обрізки 

Рекомендується уникати будь-якої обрізки, якщо на наступному тижні прогнозуються заморозки. Сильний холод може потрапити в зрізи і зашкодити здоров’ю будь-яких дерев або кущів.

Рослина не тільки буде вдячна за те, що її не обрізають у таку погоду, а й означає, що вам не доведеться турбуватися про те, що ви опинитесь на вулиці та заніміли пальці рук і ніг у сніг і морози. 

Вирушаючи на обрізку, завжди використовуйте чисті та гострі садові інструменти, щоб робити чисті зрізи та уникати поширення хвороб у саду.

1. Клематіс

Клематиси є популярними в’юнкими рослинами, і існує величезний вибір різних клематисів для вирощування. Вони можуть рости швидко і бурхливо, тому їх потрібно обрізати. 

Найважливішим аспектом обрізки клематиса є знати, до якої групи обрізки належить ваша рослина – є три групи, і вони обрізаються по-різному. Не перевірити свій тип і обрізати було б великою помилкою при обрізанні клематиса. 

Лютий — ідеальний місяць для обрізки клематисів групи 2 і групи 3 — типів, які цвітуть влітку. Що стосується обрізки, то види групи 2 обрізають злегка в лютому, щоб просто видалити відмерлі та хворі стебла – надмірне обрізання може призвести до втрати квітучих пагонів. Клематиси групи 3 сильно обрізають у лютому, і їх можна зрізати до 30 дюймів над землею.

2. Троянди

Під час вирощування троянд обрізка є надзвичайно важливим щорічним завданням, щоб зберегти ці кущі здоровими, зберегти їх ідеальну форму та гарантувати, що вони забезпечать вам безліч красивих квітів протягом літа. Усі троянди, барвисті троянди, обрізають у період спокою. 

Пізня зима — ідеальний час для обрізки троянд усіх видів, однак найкращі місяці визначатимуть ваше місце розташування.

Ідеальний час – після останніх заморозків і безпосередньо перед тим, як троянда почне активно рости ранньою весною. Неправильний вибір часу є поширеною помилкою при обрізанні троянд , і це може вплинути на їх показ.

3. Гліцинія

Гліцинія — чудовий квітучий альпініст і приголомшливе видовище, коли розквітає. Це може бути чудовою в’юнкою рослиною для арок, пергол або стін, а зрілу гліцинію потрібно обрізати двічі на рік, щоб контролювати її ріст і виглядати найкраще. 

Обрізка проводиться влітку, а також під час зимового спокою, а лютий – ідеальний час, щоб вирушити з секаторами та підстригти рослину. 

Зимова обрізка гліцинії – це просте завдання, просто попрацюйте над усією рослиною, скоротивши новий ріст до двох або трьох нирок. Використовуйте цей час, щоб також видалити будь-які мертві, пошкоджені або хворі гілки або поросль, що йде в небажаних напрямках.

4. Метелик Буш

Кущі метеликів, також відомі як буддлеї, є ще одним популярним швидкозростаючим кущем, який може стати некерованим, якщо його не обрізати регулярно. Їх характерні квіти, які масово приваблюють бджіл та інших запилювачів, також можуть просто розквітнути високо на кущі, якщо їх не обрізати. 

Тому, щоб запобігти сплутування і забезпечити демонстрацію квітів, якими ви можете насолоджуватися, рекомендується проводити обрізку в кінці зими або ранньою весною. 

Точний час обрізки куща метелика залежатиме від вашого місця розташування. Ті, хто живе в теплішому кліматі, можуть обрізати в лютому, коли кущ починає активно рости. 

Якщо ви живете в холоднішому кліматі та маєте більш тривалу зиму з більш пізніми заморозками, тоді відкладіть обрізку, доки не мине ризик пізнього похолодання.

5. Лагерстремія

Креповий мирт — це листяні швидкорослі квітучі дерева або кущі, які обожнюють за їхнє осіннє забарвлення та візерунчасту кору. Це теплолюбна рослина. 

Крепові мирти потрібно обрізати в період спокою, з осені до ранньої весни. Однак пізня зима є кращим часом для обрізки – лютий ідеальний, але ідеальний час залежатиме від вашого клімату. Обрізку слід проводити безпосередньо перед тим, як дерево знову почне активно рости в кінці зими. 

Обрізка в стані спокою є вигідною, оскільки під час обрізки ви можете добре бачити оголені стебла, щоб обережно надати дереву форму та видалити мертві, пошкоджені, хворі та будь-які гілки, що перетинаються.

6. Кампсис

Кампсис – місцева американська ліана, яка має приголомшливе цвітіння у відтінках червоного, рожевого, помаранчевого та жовтого, і вони можуть бути одними з найкращих рослин для покриття стіни. 

Швидко зростаючі виноградні ліани справді створюють атмосферу тропічного саду в просторі, але вони можуть бути агресивними поширювачами, тому їх потрібно тримати під контролем. 

Найкраще зрізати кампсис наприкінці зими, ідеальним часом є лютий або березень. Таке обрізання може здатися радикальним, однак виноградна лоза швидко відросте, і це означає, що ви отримаєте цвітіння по всій рослині, а не лише на кінцях усіх довгих і непокірних стебел. 

Обріжте пагони приблизно до 30 сантиметрів у висоту, залишаючи три-чотири бруньки на кожному пагоні, що залишився, і видаляйте деякі найстаріші стебла щозими, щоб стимулювати ріст нових молодих рослин.

7. Гортензії

Вирощуючи гортензії, це ще один кущ, який вимагає від вас знати тип, щоб визначити, коли вам слід обрізати. Обрізка в невідповідний час є помилкою обрізки гортензії, через яку ви ризикуєте втратити рік квітів. 

Популярні типи гортензії, такі як Hydrangea paniculata та Hydrangea arborescens , цвітуть на новому рості, тому обрізка в кінці зими може сформувати кущ перед зростанням цього року, який зацвіте влітку. Видаліть мертву, хвору та пошкоджену деревину, а потім сформуйте гортензію, проріджуючи перевантажені та старі стебла. 

Hydrangea macrophylla , відома як гортензія мопхед або мереживна гортензія, цвіте на торішній деревині. Бажано обрізати їх після того, як вони закінчать цвітіння в середині або наприкінці літа. Переконайтеся, що ви знаєте свою гортензію, перш ніж вирушати з інструментами цього лютого.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна обрізати багаторічники в лютому?

Витривалі садові багаторічники можна зрізати на клумбах, бордюрах або в контейнерних садах у лютому. Багато людей вважають за краще залишити зростання багатьох багаторічних рослин як частину зимового саду для структури та користі для дикої природи, а пізня зима або рання весна є ідеальним часом, щоб зрізати їх. 

Це може допомогти привести в порядок сад і підготувати його до приходу весни та підвищення температури. Якщо ви живете в місцевості, де в лютому все ще бувають сильні морози, можна порадити відкласти обрізання багаторічних рослин до підвищення температури.

Чи можна стригти живоплоти в лютому? 

Листяні живоплоти, такі як бук, граб і ліщина, можна підстригати в лютому, коли вони знаходяться в стані спокою, якщо вони потребують зимового прибирання. Однак не обрізайте, якщо очікується сніг або заморозки.

Під час обрізки в лютому вам, імовірно, знадобиться комбінація інструментів, насамперед секатор, а також кілька ножиць, щоб прорізати товщі стебла. 

Підтримання гостроти інструментів завжди принесе користь рослинам, і це може бути таким же простим, як мати заточувальний інструмент із різьбою, щоб швидко заточити ваші ножиці або сучкорізи перед різанням. Ваші рослини будуть задоволені, оскільки зрізи, які ви зробите, будуть чистішими та легше заживатимуть. 

Прокрутка до верху