7 рослин, які слід обрізати в квітні – чагарники та трав’янисті багаторічники

Квітень – хвилюючий час у садівничому календарі. З приходом весняної погоди умови стають набагато більш ідеальними для проведення часу в саду, виконуючи важливі роботи по обрізанню.

Хоча зимова обрізка може означати багато шарів і холодні пальці, обрізка навесні може бути набагато приємнішим. У цьому місяці на вашому задньому дворі також може бути багато рослин, які потрібно обрізати навесні, оскільки це може бути ідеальний час, щоб обрізати багато звичайних кущів і багаторічних рослин на ваших бордюрах.

Крім обрізки в квітні, щоб очистити ваші кущі, ви також можете зайнятися доповненням свого саду, оскільки в квітні також можна багато посадити. Незважаючи на те, що цього місяця може бути багато вакансій, які заслуговують на вашу увагу, не забудьте продовжувати обрізати їх у верхній частині списку справ.

Що Можна Обрізати В Квітні?

Існує довгий список потенційних рослин, які можна обрізати в квітні, залежно від вашого місця розташування. Наприклад, можливо, ще настав час обрізати листяні кущі та обрізати клематиси, витривалі фуксії чи кущі метеликів, якщо ви живете в холодному кліматі. Це також ідеальний місяць для обрізки ранньоквітучих кущів, які, можливо, посіли центральне місце під час свого цвітіння взимку та ранньою весною. Однак, незважаючи на те, що ці хитрощі, безсумнівно, важливі, предмети, які ви тримаєте у своїй кімнаті, однаково впливають. І це не завжди великі предмети меблів. Натомість вони можуть бути такими ж маленькими (але тим не менш значними), як дерев’яні вішалки або упаковка для карткових ігор.

Окрім згаданих вище, ми детальніше розглянемо сім популярних рослин, які можуть з’явитися на вашому подвір’ї та отримати від них трохи уваги цього місяця. 

1. Самшит

Кущі самшиту часто можна побачити як живоплоти або топіарні рослини на подвір’ях. Вони не є швидкорослими рослинами, але регулярне обрізання їм корисне, щоб зберегти гарну форму та сприяти здоровому росту. 

Будь-яку обрізку самшиту бажано проводити після того, як у вашому регіоні мине ризик заморозків. Обрізка навесні дозволяє видалити старе жовтіє листя самшиту, яке часто є результатом зими, і акуратно сформувати кущ. Таким результатом буде охайна рослина, а обрізка стимулюватиме здоровий новий ріст стебел і листя.

2. Хеномелес

Хеномелес, також відомий як квітуча айва, — це листяні зимові квітучі чагарники, які дають сліпучі квіти в холодні місяці року взимку та ранньою весною. Рослини потрібно обрізати після того, як вони закінчать цвітіння, з кінця квітня до травня, залежно від вашого місця розташування. Таке щорічне обрізання зберігає рослину здоровою, а також гарантує чудовий вигляд наступного року. 

Важливо носити товсті садові рукавички та довгі рукави, щоб обрізати хеномелес, оскільки це чагарник із колючими стеблами, які можуть завдати вам шкоди. 

Обріжте всі мертві, хворі та пошкоджені стебла, а також будь-які слабкі або схрещені стебла, оскільки вони можуть стиратися та створювати точки проникнення хвороб. Щоб омолодити старий кущ, ви можете щовесни видаляти деякі старі гілки, але дотримуйтеся правила обрізки на одну третину і не захоплюйтеся надто. 

3. Гортензія

Гортензії — це квітучі кущі, які не вимагають догляду, і їх щорічно обрізають, щоб формувати їх і стимулювати фантастичне рясне цвітіння. Пізня зима або рання весна — час для обрізки багатьох видів гортензій, тому квітень ідеальний для багатьох садівників. 

У цей час обрізають популярні сорти гортензії , такі як гортензії стрижневої та кружевної, однак не робіть помилки при обрізанні гортензії, обрізаючи лазячі види, які слід обрізати після цвітіння. Перед обрізанням проведіть дослідження, щоб переконатися, що настав правильний час для обрізання гортензії. 

Будь-які старі квіткові головки, що залишилися на кущі, видаляють до пари бруньок, а всі мертві, пошкоджені, хворі, тонкі або слабкі стебла також необхідно обрізати. Ви також можете видалити вибрані більші гілки, якщо ваша гортензія почала переростати свій простір.

4. Пенстемони

Пенстемони — фантастичні квіти пізнього літа , оскільки їх колоски яскравих квітів є чудовими рослинами-запилювачами. Вони відомі як рослини, які приваблюють бджіл, а трубчасті квіти також приваблюють колібрі. 

Пенстемони витривалі і потребують обрізки, коли мине ризик заморозків. Найкраще залишити старе листя на місці на зиму, оскільки воно може захистити бутони, що з’являються, від холоду. Коли ранньою весною ви побачите, що біля основи з’являється новий ріст, обріжте пенстемон трохи вище цих нових пагонів, обережно, щоб не пошкодити ріст, що з’являється.

5. Фотинія

Фотинія — це популярні вічнозелені кущі, які зазвичай використовуються як рослини для живої огорожі, але можуть стати вражаючим доповненням до ідей вашого двору як зразки кущів. Є багато різновидів фотинії на вибір – хоча багато з них, як правило, чудові рослини для осіннього кольору – і вони не завжди потребують значної обрізки. Обрізка, як правило, мінімальна і в основному для форми та розміру. 

Обрізка ранньою весною може допомогти зберегти форму, тим більше, що багато фотиній є швидкозростаючими кущами, які можуть швидко стати занадто великими для ділянки. Квітень може бути ідеальним часом, щоб зменшити висоту та оновити живопліт з фотинії або обрізати кущ, щоб зберегти його компактність і не домінувати в просторі.

6. Береги

Рібес відома як квітуча смородина і це ще один рано квітучий кущ, який потрібно обрізати після того, як вони закінчать цвітіння. Залежно від вашого місця розташування, він може зацвісти протягом квітня, і його буде корисно трохи підстригти, щоб тримати його під контролем. 

Рослина зацвіла в процесі зростання, виробленого в попередньому сезоні, тому обрізка після цвітіння сприяє зростанню великої кількості нових стебел, щоб нести квіти наступного року. Усі квітучі стебла цього року слід обрізати до здорової пари бруньок, щоб створити міцний і відкритий каркас. Щоб омолодити старі рябини, до третини найстаріших стебел можна повністю видалити до рівня землі. 

7. Вербена

Багаторічну вербену корисно обрізати ранньою весною. Якщо ви все-таки вирощуєте вербену, у вас може виникнути спокуса обрізати її восени, однак це має бути робота для контрольного списку весняного садівництва, оскільки старі насіннєві головки можуть забезпечити їжу та притулок у зимовому саду. 

Зрізання старих стебел навесні може допомогти сформувати рослину, а також сприяти новому пориву росту від основи рослини. Нагородою буде охайний зовнішній вигляд, більш кущиста рослина та чудова демонстрація квітів улітку. Коли морози закінчаться і ви побачите нові зелені пагони біля основи, обріжте старі та здерев’янілі стебла лише на кілька дюймів від землі. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи не пізно обрізати троянди в квітні? 

Ідеальний час для обрізки троянд — з кінця зими до початку весни, і вам потрібно дочекатися, поки мине останній мороз. Якщо ви ще не встигли обрізати свої троянди, то вікно закривається, і найкраще робити це на початку квітня. Занадто довге очікування буде помилкою при обрізанні троянд, яка призведе до затримки літнього цвітіння. Затримайте занадто довго до квітня, і новий ріст і цвітіння вже почнуть з’являтися. 

Це справді може бути напружений місяць для будь-якого садівника. Обрізка обов’язково входить у ваш список справ на квітень, тому слід посів насіння. У квітні можна посіяти багато квітів, а також овочів, а вирощування рослин із насіння — приємний і недорогий спосіб виростити багато рослин для цьогорічного саду. 

Прокрутити вгору