Як виростити деревовидну півонію – квітучий кущ з великим, яскравим цвітінням

Деревовидні півонії, Paeonia suffruticosa, є вищими, деревоподібними родичами улюбленої трав’янистої півонії, яка славиться своїм яскравим весняним цвітінням. Деревоподібні півонії слід розглядати як невеликі кущики, що виростають до 6 футів у висоту та в ширину, що робить їх декоративною рослиною, яка підходить для задньої частини садового бордюру.

Можливо, ви вже знаєте, як вирощувати півонії, але чому б цього року не поповнити свою колекцію деревами? Хоча деревоподібні півонії не такі поширені, як звичайні трав’янисті види, їх цінують за великі квіти, які можуть досягати 10 дюймів у діаметрі, квітучі різними кольорами, включаючи рожевий, білий і жовтий.

Більше того, з такими великими, барвистими та ароматними квітами кілька сортів деревовидної півонії є популярними рослинами-запилювачами, їх часто можна побачити разом із бджолами, метеликами та птахами у весняні та літні місяці. Тут ми ділимося експертними порадами та порадами експертів з півоній щодо того, як виростити деревоподібні півонії у вашому дворі.

Як виростити деревоподібну півонію

Деревоподібні півонії належать до того ж сімейства рослин, що й компактні трав’янисті півонії, але є деякі відмінності, про які слід пам’ятати, порівнюючи їх. Наприклад, багато садівників знають, що трав’янисті півонії приваблюють мурах, оскільки під час цвітіння бутони часто видно, наповнені мурахами. Однак, на відміну від трав’янистих півоній, квіткові бруньки деревовидних півоній не виробляють солодкого соку, який приваблює мурах.

Що потрібно знати про деревовидні півонії

Деревоподібні півонії отримали таку назву через їх дерев’янисті стебла, які виглядають як чагарники порівняно зі звичайною трав’янистою півонією. Вони, як правило, повільно ростуть — зрештою досягають від 120 до 240 сантиметрів.

У той час як деревовидні півонії восени скидають листя, дерев’яні стебла залишаються недоторканими над землею. Вони, як правило, зацвітають раніше, ніж звичайні півонії, і мають більші квіти.

Крім того, деревоподібні півонії відносно витривалі.

Деякі з сортів мають багате нектаром відкрите цвітіння, що робить їх більш доступними для запилювачів.

Поради щодо вирощування деревоподібних півоній

  • Ґрунт:  деревовидні півонії найкраще ростуть у добре дренованому ґрунті, який є злегка лужним. Якщо ви не впевнені щодо рН ґрунту у своєму дворі, подумайте про використання рН-метра. Щоб досягти найкращих результатів, щороку вносьте в грунт підживлення на основі суглинків або листової плісняви, що допоможе покращити якість вашого ґрунту та додати необхідні поживні речовини. Я, як правило, мульчую свої бордюри за допомогою органічної листової форми.
  • Світло:  ці рослини найкраще ростуть у місцях, де сонце «принаймні від півдня до цілого дня. Найкраще висаджувати в ранковому сонячному місці, а після обіду в тіні. При вирощуванні на сонці квіти зів’януть набагато раніше, ніж у частково затіненому місці. Крім того, листя може обгоріти на повному сонці, в результаті чого ваша деревоподібна півонія в’яне і опадає.
  • Полив:  рясно поливайте деревовидну півонію протягом вегетаційного періоду, змочуючи ґрунт раз на тиждень, коли температура підвищиться. Найкраще рукою помацати ґрунт під деревовидною півонією, щоб оцінити, наскільки суха земля. Ви також можете спостерігати за листям, оскільки побуріння листя або опадання листя є ознакою того, що ваша рослина відчуває спрагу, але найкраще полити, перш ніж ваша рослина дійде до цієї стадії.
  • Внесення добрив. Розглядаючи, коли удобрювати півонії, рекомендуємо удобрювати свою деревовидну півонію двічі на рік, один раз навесні та один раз восени. Використовуйте позакореневе підживлення, наприклад це добриво для риб, щоб забезпечити вашу рослину основними поживними речовинами.
  • Обрізка.  Однією з поширених помилок при обрізанні півонії є обрізка в невідповідний час, тому переконайтеся, що ви знаєте, коли потрібно формувати деревовидну півонію. Обрізання можна проводити, щоб зберегти привабливу та компактну форму вашої рослини. Найкращий час для цього — літо, після того, як зів’яне цвітіння, але до того, як почнуть розвиватися бруньки наступного року.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна виростити деревовидну півонію в горщику?

Я б не радила вирощувати деревоподібний півонія в горщику. Як і для інших півоній, найкраще знайти постійний дім на ваших кордонах, де деревовидна півонія зможе прижитися і залишатися в спокої, не піднімаючи та не переміщаючи її. Оскільки деревовидні півонії можуть виростати до 8 футів у висоту, найкраще розташувати рослину позаду бордюру саду.

Додавання деревовидної півонії у ваш двір може допомогти збільшити вашу колекцію кущів, і цвітіння цієї незвичайної рослини не розчарує.

Щоб отримати додаткову інформацію про вирощування півоній, перегляньте наш посібник про шкідників півоній, щоб допомогти визначити та боротися з проблемами півоній у вашому дворі.

Прокрутка до верху