Коли садити півонії, якщо в наступному році ви хочете мати шикарні пухнасті квіти

Вони є одними з найпопулярніших квітів в Україні, але знати, коли садити півонії, необхідно, якщо вони будуть у вашому саду наступного року. Тепер ми знаємо, про що ви думаєте: чи не складно вирощувати півонії? Як виявилося, не дуже: вони насправді не вимагають догляду, а це означає, що вони добре підходять навіть для найзеленіших садівників.

Тим не менш, знати, коли садити півонії, так само важливо, як і як їх вирощувати, тому що це найпростіший спосіб дати їм найкращий старт у житті. І, на ваше щастя, у нас є всі відповіді, тож ви можете якнайшвидше скористатися цією садовою тенденцією.

Коли садити півонії

Незалежно від того, знаєте ви, як вирощувати півонії, чи ні, це не принесе вам користі, якщо ви не впевнені, коли їх садити!

Півонії легко виростити з голих коренів, і осінь — ідеальний час для їх посадки.

Посадка восени дає вашій півонії час, щоб прижитися взимку, а потім він зможе почати ріст у потрібний час навесні. Ці напрочуд стійкі рослини повністю витривалі й не постраждають від холодної зими.

Ви можете просто залишити їх там, коли посадите. 

Осінь — найкраща пора року для висаджування багатьох видів стійких рослин у вашому саду. Це приємне місце, коли ґрунт ще теплий, тож нове коріння швидко розвинуться та приживуть ваші нові рослини.

А півонії — це класично красива й романтична рослина, яка щоліта розпускається яскравими рожевими, білими й червоними квітами, тому це варте зусиль.

Кращі місця для покупки півоній

Тепер, коли ви з’ясували, коли садити півонії, варто запастися ними.

Існують різні типи півоній, у тому числі трав’янисті півонії, деревовидні півонії та півонії, що перетинаються. Виберіть сорт, який відповідає вашим уподобанням і умовам вирощування у вашій місцевості.

Після того, як ви запаслися півоніями, залишилося тільки їх посадити. Але, якщо ви хочете, щоб вони зацвіли наступного року, вам доведеться працювати швидко: ви хочете, щоб вони були в землі, перш ніж вона замерзне або заболоче.

поширені запитання

В ЯКОМУ МІСЯЦІ КРАЩЕ САДИТИ ПІВОНІЇ?

Оптимальний час посадки півоній – осінь, в ідеалі, коли ґрунт ще теплий і до перших заморозків. Насправді, якщо є можливість, краще все посадити до цієї важливої ​​осінньої дати (хоча це буде змінюватися залежно від того, де ви перебуваєте в Україні).

ПІВОНІЇ КРАЩЕ РОСТУТЬ У ГОРЩИКАХ ЧИ ЗЕМЛІ?

Рослини півонії найкраще ростуть на садових бордюрах або в ґрунті, хоча ви також можете висівати їх у горщики чи контейнери, якщо хочете – вам може здатися, що за ними трохи складніше доглядати.

Півонії віддають перевагу сонячному місцю з принаймні 6 годинами прямого сонячного світла на день. 

Вони можуть переносити легку полуденну тінь, особливо в регіонах із жарким літом. Переконайтеся, що на місці посадки добре дренований ґрунт, щоб запобігти заболочуванню, оскільки півонії не люблять сидіти у воді.

ЧИ ЦВІТУТЬ ПІВОНІЇ В ПЕРШИЙ РІК?

Можливо, знадобиться рік або два, перш ніж щойно висаджені півонії заживуть і дадуть рясне цвітіння, тож будьте терплячі. 

ЯК ВАМ САДИТИ ПІВОНІЇ?

Садіть півонію з оголеним корінням неглибоко, бруньки не повинні бути глибше 3-5 см нижче поверхні ґрунту, інакше вони можуть не зацвісти. 

ПІВОНІЇ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ЩОРОКУ?

Півонії є багаторічними рослинами, і щороку вони стають більшими та плодовитішими, ніж минулого, до повного розвитку. 

Цвітіння в травні-червні, їхнє розкішне цвітіння найкрасивішим чином знаменує початок літнього сезону.

ЧИ БІЛЬШЕ ВІДРОСТАЮТЬ ПІВОНІЇ, ЯКЩО ЇХ ЗРІЗАТИ?

Ви повинні обрізати квіти, щоб заохотити більше цвітіння ваших півоній. 

Восени, після того як листя відмерло, зріжте його до рівня землі. Правильне осіннє прибирання допомагає запобігти хворобам і проблемам зі шкідниками.

ЧИ ПОТРІБНО ЗАМОЧУВАТИ ОГОЛЕНІ КОРІННЯ ПІВОНІЇ ПЕРЕД ПОСАДКОЮ?

Завжди краще читати упаковку конкретного сорту півонії, але загальне правило полягає в тому, щоб замочити корінь приблизно на 30 хвилин перед посадкою.

Звичайно, якщо ви не можете посадити відразу, не впадайте у відчай, адже при необхідності ви можете садити півонії аж до ранньої весни. Тільки не забудьте посадити їх у великий контейнер, готовий до пересадки, коли будуть сприятливі умови.

Прокрутка до верху