Коли садити цибулини тюльпанів – експерти розкривають ідеальний час

Якщо ви починаючий садівник і думаєте, коли садити цибулини тюльпанів, тоді ви прийшли в потрібне місце. Висаджені в ідеальний час цибулини тюльпанів забезпечать вам квітучий сад наступної весни. Але неправильний крок може призвести до катастрофи для ваших цибулин.

Зрештою, важливо знати, коли садити цибулини навесні, і це не інакше, коли справа стосується тюльпанів. Ці різнокольорові квіти можуть миттєво прикрасити будь-який сад і втілити вашу власну унікальну садову ідею в життя, але вимоги до їх посадки дуже специфічні. 

Їх потрібно висаджувати в потрібний час, їх потрібно висаджувати в правильному місці, і вони потребують належного догляду та уваги. Інакше вони ризикують заразитися смертельною хворобою «тюльпановий вогонь». І саме тому ми попросили наших експертів поділитися своїми порадами та підказками щодо того, коли садити цибулини тюльпанів і як забезпечити чудове, здорове цвітіння наступного року. 

Коли садити цибулини тюльпанів 

Осінь, між вереснем і листопадом, — найкращий час для посадки цибулин тюльпанів. Насправді, найгірше, що ви можете зробити для свого весняного саду, це посадити цибулини, поки погода ще тепла та суха.

Цибулини тюльпанів люблять період між літом і зимою, коли земля прохолодніша, але не повністю промерзла, оскільки це дає їм можливість створити свою кореневу систему до того, як утворяться заморозки. 

Ви завжди повинні садити цибулини тюльпанів принаймні за 6-8 тижнів до очікуваних перших сильних морозів. Це необхідно для того, щоб цибулини мали достатньо часу, щоб розвинути міцне коріння до того, як земля замерзне, що є життєво важливим, якщо ви хочете гарного цвітіння навесні.

Але ця низька температура не тільки допомагає цибулинам тюльпанів прижитися. Це також допомагає їм боротися зі смертельною хворобою «тюльпановий вогонь», яка може призвести до мокрого, зів’ялого листя, вкритого коричневими плямами. 

Де садити цибулини тюльпанів

Коли ви додали посадку цибулин тюльпанів до свого списку садових робіт, які потрібно виконати в жовтні, вам також потрібно знати, де садити тюльпани. І хоча тюльпани є досить витривалими рослинами, які все ще можуть процвітати в затінених місцях, вони віддають перевагу повному сонцю. 

Через це тюльпани найкраще ростуть у саду, що виходить на південь, але вони також можуть творити чудеса в горщику, якщо ви переміщаєте його по саду та слідкуєте за сонцем. 

Обов’язково вибирайте місце, яке отримує принаймні 6 годин сонячного світла на день, незалежно від того, наскільки воно інтенсивне. Ви також повинні вибрати місце з добрим дренажем і родючим ґрунтом і посадити цибулини тюльпанів на глибину, яка приблизно в 2-3 рази перевищує висоту самої цибулини.

Як запобігти “пожежі” тюльпанів

Думка про грибкове захворювання, яке вразило ваші прекрасні квіти тюльпанів, може вас налякати, але ви будете раді дізнатися, що цьому можна запобігти. 

Вогонь тюльпанів уражається грибком Botrytis tulipae, що може призвести до спотворених листя, які виглядають так, ніби вони були обпалені вогнем, і нічого схожого на тюльпани, які ми всі знаємо і любимо. 

Однак посадка цибулин пізніше цього року є вірним способом (без каламбуру) утримати цю пожежу від тюльпанів. Ця хвороба поширюється в теплі місяці, тому деякі експерти радять почекати до листопада, щоб висадити цибулини тюльпанів. Звичайно, ніщо не є 100% ефективним у боротьбі з цією хворобою.

Єдиним порятунком є ​​те, що вогонь тюльпанів впливає лише на тюльпани, тому вам не потрібно турбуватися про решту ваших рослин, якщо ви виявите, що ваші тюльпани постраждали. 

поширені запитання

В який місяць найкраще садити цибулини тюльпанів?

Найкраще висаджувати цибулини тюльпанів з вересня по листопад, але точний місяць залежить від погоди. В ідеалі ви бажаєте посадити цибулини тюльпанів приблизно за 6-8 тижнів до перших сильних морозів у році. 

Звісно, ​​якщо у нас буде тепліша осінь, то з посадкою цибулин тюльпанів краще почекати до листопада. Але якщо у нас буде холодніша осінь, краще швидше забрати їх у землю.

Просто слідкуйте за прогнозом погоди і висаджуйте відповідно цибулини тюльпанів. 

Чи можна залишати цибулини тюльпанів у землі цілий рік?

Так, ви можете залишати цибулини тюльпанів у землі цілий рік – але тільки якщо вони вже прижилися. Поки вони вже відцвіли і мають коріння, їх не потрібно висмикувати. 

Все, що вам потрібно зробити, це залишити їх у землі на зимові місяці, і вони повинні знову зацвісти наступного року. 

Лише в тому випадку, якщо ви садите цибулини вперше, садити їх потрібно в певну пору року. І якщо ви це робите, спробуйте посадити їх у період з вересня по листопад. 

Прокрутка до верху