Коли садити цибулини пролісків – експерти розкривають ідеальний час для приголомшливого зимового цвітіння

Знати, коли садити цибулини пролісків, справа дуже тонка. Насправді такі ж делікатні, як і самі приголомшливі зимові квітучі рослини. Але якщо ви маєте намір втілити свої садові ідеї в життя наступного року, важливо підготуватися. І оскільки проліски будуть одними з перших рослин, які зацвітуть у 2024 році, тобі потрібно швидше знати,  коли садити цибулини навесні.

Насправді вже майже настав час посадити цибулини пролісків і підготувати їх до чудового зимового саду.

Коли садити цибулини підсніжників

Можливо, ви не знаєте про проліски, що їх можна садити двома різними способами; в зеленому вигляді або в цибулинах. Якщо ви хочете посадити свої проліски в зелені, ви захочете зробити це приблизно в лютому-березні. Але якщо ви хочете посадити сухі цибулини, то сприятливий час настане незабаром.

Цибулини пролісків краще висаджувати приблизно в середині осені, десь у жовтні-листопаді. Вони погано сприймають сухий ґрунт, тому ця пора року забезпечує корисну вологу.

Посадивши їх у цей період пізньої осені, вони матимуть достатньо часу, щоб прижитися за зиму. І це одні з найкращих зимових квітів для посадки, якщо ви хочете яскравого цвітіння на святковий період, оскільки вони повинні бути готові до цвітіння з січня по березень.

Як посадити цибулини пролісків

Делікатне кивання пролісків є бажаним доповненням будь-якого саду, і ви будете раді дізнатися, що посадити цибулини пролісків дуже просто. Просто виконайте ці дії. 

Те, що вам знадобиться

  • Цибулини проліска
  • Кельма
  • Добре дренований ґрунт

Крок за кроком

1. Виберіть правильне місце

Незалежно від того, чи хочете ви вирощувати проліски в горщиках або на бордюрах саду, вибір правильного місця для посадки цибулин є ключовим.

Щоб отримати максимальну користь від своїх цибулин, посадіть їх у вологий, але добре дренований ґрунт, який забезпечує деяку тінь. Насправді вони люблять рости перед більшими кущами, з іншими рослинами і навіть у альпінаріях, оскільки всі ці речі захищають цибулини, коли підсніжники впадають у сплячку. 

Ви також можете вирощувати підсніжники в горщиках, але в теплу пору року цибулини погано підходять, і їх потрібно постійно поливати. Крім того, вам доведеться пересаджувати їх щороку. 

2. Копайте свої ями

Вибравши ідеальне місце для цибулин пролісків, можна починати копати ямки. Оскільки завжди рекомендується висаджувати приблизно 10-25 цибулин за раз, щоб отримати найкращі результати, вам потрібно переконатися, що ці отвори не розташовані надто близько одна до одної. 

З пролісками краще вибрати метод 10/10. Це означає, що ви завжди повинні садити кожну цибулину на відстані 10 см одна від одної, а також на глибину 10 см. 

3. Посадіть свої цибулини

Коли ви підготували лунки для цибулин, їх потрібно посадити. Для цього просто помістіть кожну цибулину в отвір загостреним кінцем догори. Потім засипте грунт.

Якщо ви садите рослини великими групами, то легше вирити невелику траншею, а не окремі лунки для кожної цибулини. Для найкращих результатів обов’язково покрийте ґрунтом, який добре дренує.

Після того, як ви це зробите, вам більше нічого не потрібно буде робити. Після того, як ваші проліски заживуть, вони не потребуватимуть жодного догляди. Ви можете просто залишити їх у спокої та дозволити листю відмерти природним шляхом. Це дозволить поживним речовинам з листя повернутися до цибулин і коріння.

поширені запитання

Чи можна садити цибулини пролісків у вересні?

Хоча з посадкою пролісків краще почекати до жовтня або листопада, це не означає, що їх не можна садити у вересні. Проте є ймовірність, що за цей час вони не так добре виростуть – особливо якщо у нас теплий і сухий вересень.

Скільки цибулин пролісків посадити разом?

Якщо ви хочете наповнити свій сад пролісками і оцінити велику експозицію у всій красі, радимо висаджувати проліски групами по 10-25 штук. 

Це тому, що кожна цибулина дає лише кілька листків і одну квітку, тобто вам часто доводиться садити більше, щоб заповнити простір. 

Звичайно, все залежить від площі, з якою ви працюєте, і від того, наскільки великий у вас простір для посадок. Але якщо ви не впевнені, скільки садити у свій горщик або бордюр, все, що вам потрібно зробити, це дотримуватися правила 10 см. За цим правилом кожну цибулину потрібно садити на відстані 10 см одна від одної. 

Тільки будьте обережні, щоб не перестаратися, оскільки проліски можуть дуже легко стати переповненими. Це загальмує їх ріст і навіть припинить цвітіння. 

Чи повертаються проліски щороку?

Цибулини пролісків розмножуються, щороку приносячи до столу все більше квітів. І хоча це приємне доповнення для тих, у кого в саду багато місця, воно так само легко може спричинити перенаселеність.

Не хвилюйтеся, ви можете розділити ці додаткові цибулини та посадити їх в іншому місці. 

Прокрутка до верху