Як виростити і доглядати за гіацинтом

З п’янким квітковим ароматом і яскравим цвітінням гіацинти є одними з наших улюблених весняних квітів. Ці багаторічні цибулини можна вирощувати на відкритому повітрі, щоб додати кольору ландшафту, або в приміщенні в горщиках, щоб ароматизувати простір. Ось як вирощувати гіацинти і доглядати за ними.

 • Ботанічна назва: гіацинт східний
 • Загальна назва: гіацинт звичайний, гіацинт голландський, гіацинт садовий
 • Тип рослини: цибулинна трав’яниста багаторічна рослина
 • Зрілий розмір: від 20 до 35 см заввишки та від 8 до 15см завширшки
 • Вплив сонця: повне сонце до півтіні
 • Тип ґрунту: багатий, добре дренований ґрунт
 • pH грунту: 6,0 – 7,0
 • Токсичність: токсичний для домашніх тварин і людей

Догляд за рослинами

Висаджуйте цибулини гіацинтів восени. Викопайте ямки глибиною 15 см на відстані 15 см одна від одної або скупчіть кілька цибулин разом у більшій ямі. Висаджуйте цибулини загостреним кінцем догори, потім засипте їх землею.

Цибулини гіацинтів не потрібно поливати після посадки, якщо опадів не дуже мало. Коли рослини зійдуть, їх слід поливати, лише якщо верхні 6 см ґрунту сухі. Щоб уникнути намокання листя та квітів, ґрунт поливайте водою, що зменшить ризик захворювань рослин.

Найкращі умови для вирощування гіацинта

Гіацинти найкраще ростуть на сонячних місцях і пухкому, багатому, добре дренованому ґрунті, але вони також можуть переносити трохи затінені умови. Їх можна вирощувати на грядках, доріжках або в контейнерах, і вони стануть ароматним, барвистим доповненням до будь-якого саду для зрізання.

Види гіацинта

Гіацинти мають широкий спектр культурних сортів з різними звичками росту. Що стосується кольору, сорти гіацинтів у відтінках синього, фіолетового, лавандового, червоного, бордового, рожевого, помаранчевого, жовтого та білого, а також строкаті типи, які мають смуги або оздоблення контрастних кольорів.

Одиночні гіацинти мають класичне одинарне стебло з квітами у формі дзвіночка, тоді як махрові гіацинти мають гофровані подвійні квіти. У багатоквіткових гіацинтів квіти розташовані трохи більше, і одна цибулина дає кілька стебел.

Як розмножити гіацинт

У той час як багато цибулин можна розмножити простим поділом, гіацинти потребують невеликої допомоги, щоб сприяти швидшому росту цибулин, які дадуть нові рослини. Зауважте, що навіть після розмноження цибулин гіацинтів, для цвітіння нових цибулин може знадобитися від чотирьох до шести років.

Інструменти та витратні матеріали:

 • Здорові, зрілі цибулини гіацинтів
 • Чиста, продезінфікована ложка з гострим краєм
 • Рукавички садові
 • Фунгіцидний порошок (цибулинний пил)
 • Маленькі горщики для рослин
 • Грунт для горщиків
 1. Визначте базальну пластинку цибулини, область, з якої ростуть корені.
 2. Одягнувши рукавички, обережно використовуйте ложку, щоб зішкребти базальну пластинку та зачерпнути область безпосередньо під нею. Припиніть черпати, коли побачите блідо-зелене стебло квітки в центрі цибулини.
 3. Використовуйте пальці, щоб рівномірно нанести фунгіцидний порошок на зіскоблену поверхню. Покладіть цибулини зрізом догори на шар крупнозернистого піску або вермикуліту. Тримайте їх у сухому, темному, теплому місці від двох до чотирьох тижнів. Протягом цього часу навколо зрізаних країв цибулини почнуть з’являтися маленькі бульбашки.
 4. Приблизно через місяць посадіть цибулини в невеликі горщики із землею, тримаючи зріз догори, і полийте ґрунт. Коли з цибулин почнуть рости коріння, їх можна висаджувати на відкритому повітрі, найкраще восени. Зауважте, що для цвітіння нових рослин гіацинтів може знадобитися кілька років.

Поширені проблеми з гіацинтом

Хоча гіацинти зазвичай легко вирощувати за правильних умов і невеликого догляду, вони можуть зіткнутися з шкідниками та хворобами. Гризуни, такі як білки та бурундуки, іноді викопують і пошкоджують цибулини гіацинтів, тоді як кролики можуть їсти листя.

Червонувато-коричневі плями на листі або гнилі квіти з сірим пухом є ознакою гнилі, грибкового захворювання. Його можна лікувати фунгіцидом, але найкраще запобігти цьому, виділивши рослинам відповідну відстань і поливши ґрунт, а не квіти чи листя.

М’яка гниль, бактеріальна проблема, призведе до падіння рослин і опадання квітів, перш ніж вони розкриються. Уникайте посадки м’яких цибулин, дайте рослинам достатню відстань і добре дренований ґрунт і викидайте будь-які уражені частини рослин у смітник.

Як змусити гіацинт зацвісти

Цибулини гіацинтів повинні витримати низьку температуру від 7 до 9 градусів протягом 12-14 тижнів, щоб знову зацвісти. У холодному кліматі це відбувається природним шляхом, оскільки цибулини зимують на відкритому повітрі. У теплішому кліматі, де зими не такі холодні (зони вирощування 8–11), або якщо ви хочете вирощувати гіацинти вдома, їх потрібно зберігати в холодильнику, щоб викликати стан спокою.

Зберігайте восени цибулини гіацинтів в перфорованому поліетиленовому пакеті в холодильнику. Не зберігайте фрукти в холодильнику разом із цибулинами гіацинтів, тому що газ етилен, який виділяють деякі фрукти, може спричинити їх гниття.

Після закінчення періоду охолодження в січні або лютому висадіть цибулини гіацинтів на відкритому повітрі або в горщики і доглядайте за ними, як зазвичай. Ви повинні побачити цвітіння через чотири-шість тижнів після посадки охолоджених цибулин гіацинтів.

Поширені запитання

Чи простий у догляді гіацинт? 

Так, гіацинти не вимагають надмірного догляду, і за ними легко доглядати після посадки.

Яка різниця між гіацинтом і виноградним гіацинтом?

Хоча справжні гіацинти та виноградні гіацинти ( Мускарі ) мають однакові вимоги до догляду та цвітуть приблизно в один час, насправді вони не пов’язані. Гіацинти мають більш високі колоски квітів у формі дзвоників і мають безліч різних кольорів. Виноградні гіацинти менші та нижчі, з тонкими стеблами та гронами крихітних квіток, схожих на виноград, від блакитних до фіолетових.

Чи можна ростити гіацинт в кімнатних умовах?

Так, гіацинт може рости в домашніх умовах, як правило, як однорічник. Їх популярно зберігати як кімнатні рослини або дарувати як подарунки наприкінці зими та ранньою весною через їхній барвистий вигляд і привабливий аромат.

Прокрутка до верху