Як виростити кімнатну пальму та доглядати за нею

Коли ви думаєте про рослини, що створюють пишну тропічну атмосферу, які з них спадають вам на думку? Швидше за все, це пальми, блискучі каучукові дерева та найбільш впізнаваний тропічний з них: кімнатна пальма ( Chamaedorea elegans ), частина родини Chamaedorea.

З яскраво-зеленим забарвленням і елегантним пір’ястим листям ця карликова пальма, яка повільно росте, досягає від 60 до 180 см у висоту в кімнатних умовах, що робить її легкою кімнатною рослиною великого розміру. Вони навіть можуть пристосовуватися до слабкого освітлення, що забезпечує більшу гнучкість під час вибору того, де виставити один у вашому домі. Крім того, салонні пальми нетоксичні для людей і домашніх тварин.

  • Ботанічна назва: Chamaedorea elegans
  • Загальна назва: кімнатна пальма, пальма Neanthe bella
  • Тип рослини: багаторічна пальма
  • Зрілий розмір: 60–180 см у висоту
  • Вплив сонця: непряме світло від слабкого до яскравого
  • Тип ґрунту: добре дренований кактус, пальма або суміш для горщиків
  • pH ґрунту: 5,1–7,5

Догляд за рослинами

За кімнатними пальмами легко доглядати, і вони не вимагають великих витрат часу, але якими б невибагливими вони не були, вони є важкими кормами і потребують досить багато води, щоб процвітати, особливо протягом весняного та літнього періодів вегетації. , тому тримайте ґрунт рівномірно вологим, але не просоченим. Протягом цього часу щомісяця удобрюйте кімнатну пальму добривом для кімнатних рослин. Восени і взимку можна скоротити полив і зовсім відмовитися від підгодівлі. В іншому випадку плануйте поливати свою кімнатну пальму один або два рази на тиждень і дайте верхньому дюйму-два ґрунту висохнути перед повторним поливом.

Щоб доглядати за кімнатною пальмою, переконайтеся, що у вас під рукою є містер, особливо в літні місяці, щоб зберегти її прохолодою в спекотні дні. Ви також можете розглянути питання про інвестування в зволожувач повітря, якщо вологість у приміщенні низька, оскільки вони віддають перевагу вологим, ніж сухим умовам.

Найкращі умови для вирощування кімнатних пальм

Виберіть місце у вашому домі, яке отримує яскраве, непряме світло, щоб показати свою пальму в салоні. Кімнатні пальми також можуть переносити затемнені, тінисті місця, але вони віддають перевагу яскравішому світлу, коли це можливо. У той час як їх рідне середовище проживання тепле та вологе, пальми добре пристосовуються до типової температури в приміщенні, але вважають за краще тримати їх у межах 14-16 градусів і не нижче 10. Оскільки вони віддають перевагу вологості, ніж сухим умовам, кімнатна пальма є чудовим варіантом для додання пишного вигляду ванній кімнаті з вікном, що виходить на північ або схід. Протяги або дуже сухе місце вплинуть на ріст вашої пальми. 

Посадіть пальму у високий контейнер із добре дренованим ґрунтом для кактусів, пальм або горщиків. Якщо у вас є під рукою, додайте трохи додаткового піску, щоб допомогти з дренажем. Якщо ви помітили коричневе або поникле листя, ви, ймовірно, недостатньо полили свою пальму. Навпаки, коренева гниль вказуватиме на надмірний полив.

Якщо у вас є доступ до тінистого відкритого простору, захищеного від вітру, перемістіть свою пальму в салоні туди влітку. Оскільки ці рослини отримують слабке світло в приміщенні, важливо не шокувати їх яскравим прямим сонячним світлом на вулиці. Вітряні умови в жарку суху погоду можуть висушити вашу долоню. Обприскування пальми на відкритому повітрі садовим шлангом в особливо теплі літні дні сприятиме росту листя. Якщо ви тримаєте долоню вдома, а влітку ваше приміщення стає теплим, у спекотні дні збризніть її водою кімнатної температури для подібного ефекту.

Кімнатні пальми не потрібно обрізати — насправді обрізка може пошкодити вашу рослину. Зрізайте лише листя, які відмерли природним шляхом. 

Починаючи з другого або третього року, особливо процвітаюча салонна пальма навесні може почати виробляти крихітні жовті квіти, схожі на намистини. Вони можуть розвинутися в плоди розміром з горошину, схожі на ягоди.

Як розмножити салонні пальми

Розмноженням салонних пальм із насіння зазвичай займаються лише комерційні виробники. Насіння має дуже низьку схожість і потребує дуже специфічних умов — багато вологості та високої температури ґрунту — щоб успішно проростати. Ви можете досягти найкращих результатів, просто купивши другу салонну пальму. Якщо ви хочете спробувати це вдома, поділ — хоч і не надійний — є простішим варіантом для перетворення однієї долоні в салоні на дві.

Якщо ви не впевнені щодо розмноження вашої салонної пальми, не забувайте, що ваш місцевий розплідник може бути зручним і чудовим джерелом інформації про виховання рослин, а також місцем для придбання рослин.

Це передбачає розмноження вашої пальми шляхом поділу одного зі скупчень стебел у вашій існуючій рослині, хоча ви можете побачити деяке відмирання листя як на новій рослині, так і на материнській рослині, яку можна відрізати від здорових листків. Ось як:

Крок 1. Почніть із салонної пальми, у контейнері якої росте кілька здорових стебел. Виберіть горщик відповідного розміру, щоб умістити одне стебло материнської рослини з хорошим дренажем. Заповніть його безґрунтовою сумішшю з рівних частин торф’яного моху та вермикуліту або перліту.

Крок 2: Обережно вийміть материнську рослину з контейнера. Розпушіть ґрунт навколо кореневої кульки, щоб відкрити її оголені корені.

Крок 3. Шукайте здорове на вигляд стебло з власною кореневою системою. Чистим гострим лезом акуратно відріжте будь-яке коріння, що з’єднує його з основною рослиною.

Крок 4: Посадіть нове стебло в горщик із сумішшю без ґрунту, переконавшись, що коріння та стебло покриті. Помістіть материнську рослину назад у вихідний контейнер, заповнивши його свіжим ґрунтом. Полийте обидва, щоб ґрунт був вологим. Зберігайте материнську рослину та нову рослину в теплому затіненому місці, щоб вони відновилися, а потім доглядайте за ними, як зазвичай.

Поширені проблеми з кімнатними пальмами

Кімнатні пальми є одними з найпростіших пальм, доступних для початківців, але вони не зовсім надійні. Вони вимагають трохи більше зусиль, ніж деякі інші кімнатні рослини, які майже не знищуються.

Листя жовтіє

Перезволоження – поширена причина пожовтіння листя. Ви хочете, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим, і переконайтеся, що ваша рослина знаходиться в горщику з хорошим дренажем. Вирішивши проблему, можна обрізати жовте листя чистими гострими ножицями.

Потемніння кінчиків листя або поникла рослина

Сухі, коричневі кінчики листя або рослина, яка зовсім поникла, вказують на недостатній полив. Дайте вашій рослині здоровий напій і належним чином скорегуйте графік поливу. Ви можете обрізати коричневі кінчики чистими гострими ножицями.

Коричневі плями на листі

Зазвичай це відбувається в результаті того, що ваша кімнатна пальма потрапляє під пряме сонячне світло — рослини також можуть отримати сонячні опіки! Перемістіть долоню туди, де непряме освітлення сонцем, і знайте, що добре розташувати долоню в місці зі слабким освітленням. Обріжте обгоріле листя чистими гострими ножицями.

Пошкодження комахами

Як і більшість кімнатних рослин, кімнатні пальми можуть приваблювати борошнистих червців, павутинних кліщів та інших комах, які можуть зашкодити росту вашої рослини. Лікуйте заражені рослини, змочивши їх листя спиртом або інсектицидним милом.

Посадка та пересадка вашої кімнатної пальми

Салонні пальми можуть роками рости в одному контейнері без пересадки. Фактично, чим старшою стає ваша кімнатна пальма, тим рідше вам слід пересаджувати — робіть це лише після того, як коріння повністю заповнять контейнер. Коли ваша рослина опиниться у восьмидюймовому горщику, гарною ідеєю буде просто підгодувати (обережно видалити верхній дюйм-два ґрунту, а потім додати свіжий ґрунт), а не пересаджувати. Якщо ви все-таки хочете пересадити свою пальму, зробіть це навесні та пересадіть у вищий горщик.

Поширені запитання

Чи легко доглядати за салонними пальмами?

Незважаючи на те, що вони не такі безпомилкові, як, скажімо, потоси або зміїні рослини, салонні пальми все ж є чудовою рослиною для початківців. Ключовими елементами, які слід контролювати, є світло та вода.

Як швидко ростуть салонні пальми?

Ці рослини ростуть дуже повільно, неквапливо. Ви можете не помітити особливих відмінностей від сезону до сезону, окрім випадкових нових листків (також званих листям). Робіть знімок для порівняння пару разів на рік, щоб дійсно помітити зростання.

Скільки можуть жити кімнатні пальми?

При правильному догляді кімнатні кімнатні пальми можуть жити десятиліттями. Салонні пальми на відкритому повітрі можуть жити навіть довше.

Прокрутити вгору