Як виростити флокси – поради експертів для щасливих рослин і довговічних квітів

Флокси — широко поширені та надзвичайно популярні рослини, які люблять за їх яскравий і барвистий вигляд. Існує майже 70 різних видів флоксів на вибір, а це означає, що флокси можуть бути для будь-якого типу чи стилю ідей присадибної ділянки. 

Ці улюблені трав’янисті рослини різняться за висотою, формою та кольором: від високих багаторічних бордюрних флоксів, які не вимагають догляду для садових бордюрів, до низькорослих повзучих флоксів, які є ідеальними грунтопокривними рослинами. Окрім багаторічних рослин, є також багато однорічних сортів на вибір.

Як виростити Флокси 

Існує така велика різноманітність флоксів, які можна вирощувати, що це також означає, що існують різні способи вирощування та додавання цих класичних садових рослин у простір.

Трав’янисті та альпійські флокси зазвичай можна купити в садових центрах, розплідниках або в Інтернеті протягом року, і ви зможете знайти різноманітні кольори квітів на вибір. 

Якщо у вас уже є рослини, ви також можете збільшити кількість флоксів шляхом поділу та живцювання. Крім того, однорічні сорти флоксів можна вирощувати з насіння, щоб додати штрихів кольорів клумбам або контейнерам протягом літніх місяців. 

Щоб допомогти вам дізнатися більше про флокси та про те, як забезпечити їх процвітання у вашому саду, ми розглянемо, де садити та як доглядати за цими фантастичними рослинами.

Де найкраще ростуть Флокси?

Одним з аспектів, який є вірним для більшості флоксів, є типи ґрунтів, які вони віддають перевагу. Флокс хочеться висаджувати в багатий і добре дренований ґрунт. Вони не люблять сидіти з надто вологим корінням, тому перед посадкою важкі ґрунти найкраще доповнювати компостом або іншою органікою, щоб покращити структуру та родючість землі.

Що стосується рівня освітленості, бордюрні види флоксів хочуть рости на сонячному місці, але можуть переносити деяку тінь, тоді як лісові сорти вважають за краще рости в півтіні або в повній тіні. Альпійські або сланкі різновиди флоксів часто висаджують в альпінаріях і також віддають перевагу півтінь.

Коли і як садити Флокси

Рослини флоксів, як правило, доступні в розплідниках, садових центрах або в Інтернеті протягом багатьох місяців у році. Однак є кращий час для додавання рослин у ваш сад, і правильний вибір часу буде корисним як для вас, так і для рослини.

Найкращий час для посадки флоксів — після того, як мине загроза заморозків, ранньою весною. Це забезпечить вам раннє і довготривале цвітіння.

Точний час залежатиме від того, коли у вашому регіоні настали останні заморозки, і посадка навесні є вигідною, оскільки ґрунт має бути прогрітим і постійно вологим. Це дає рослинам гарний час для створення міцної кореневої мережі до настання теплих місяців літа.

Посадка флоксів у спекотні літні місяці була б помилкою при посадці, оскільки це потенційно може призвести до стресу для рослини, і їй знадобиться багато поливу, щоб допомогти прижитися. Якщо ви не можете посадити флокс навесні, то це багаторічник, який можна посадити восени. 

Посадка восени означає, що температура має бути м’якшою, а земля вологою, і це дає рослині час прижитися до зимових холодів. Небажано садити в холодні зимові місяці. 

Щоб посадити флокс, викопайте яму, трохи більшу за кореневу кулю, і посадіть флокс на тій самій висоті, на якій він був у дитячому горщику. Додавання додаткової кількості компосту в посадкову яму забезпечить поживними речовинами. 

Добре полийте рослину та підтримуйте вологість ґрунту, коли вона приживеться. Мульчування навколо рослин придушить бур’яни, утримає вологу в ґрунті та виділить поживні речовини рослині, коли вона розкладається.

Як доглядати за Флоксами

Важливою частиною догляду за флоксами є знання того, як і коли поливати рослини. Це рослини, які люблять бути постійно вологими, але не мокрими, і особливо не раді сидіти у стоячій воді. 

Вони процвітають при постійній вологості, тому постарайтеся забезпечити близько дюйма води щотижня за допомогою дощу або ручного поливу. Важливо підтримувати цей баланс, щоб запобігти перезволоженню ґрунту, що може призвести до загнивання коренів.

Як і коли, важливо знати, як поливати флокси. Рослини флоксів можуть бути схильні до борошнистої роси, тому важливо уникати поливу листя, а також поливати рано вдень, щоб вода, яка потрапила на листя, мала достатньо часу для висихання. 

Крім поливу рослин у спекотну погоду , ви також повинні регулярно обробляти флокси безголові протягом літа, щоб допомогти вам отримати найкращий вигляд щороку. 

Я настійно рекомендую флокс, який не тільки охайно тримає ваш сад, але й сприятиме більшому цвітінню. Видалення відцвілих квітів до того, як вони запустять насіння, перенаправляє енергію рослини на утворення більшої кількості квітів і може продовжити період цвітіння.

Щоб рослини виглядали якнайкраще і залишалися здоровими з року в рік, багаторічні види флоксів слід щорічно обрізати. Флокс можна обрізати восени або навесні, залежно від вашого стилю чи уподобань, і всі стебла обрізають на 6-10 сантиметрів від землі, щоб знову почати рости навесні.

Як виростити Флокси з насіння

Однорічні флокси є популярними рослинами для клумб, які додають кольору грядкам і бордюрам або контейнерам протягом літа. Ці швидкозростаючі рослини можна вирощувати з насіння в приміщенні або на вулиці, залежно від вашого клімату. 

Щоб посіяти насіння в приміщенні ранньою весною, наповніть лотки або горщики хорошою сумішшю, призначеною для посадки насіння і посійте насіння на поверхню ґрунту. Накрийте дуже тонким шаром компосту або вермикуліту та пророщуйте насіння в теплому місці приблизно при 18-20 градусів Цельсію. 

Пересаджуйте розсаду на вулицю після загартування , коли мине ризик заморозків і ґрунт прогріється навесні. Крім того, ви можете посіяти насіння прямо на відкритому повітрі пізньою весною в місці, де ви хочете, щоб рослини зацвіли.

Як виростити Флокси з саджанців

Щоб отримати більше флоксів для свого саду, легко розділити рослини ранньою весною за допомогою гострої лопати, щоб розрізати скупчення на частини для пересадки. 

Також флокси можна розмножувати кореневими живцями взимку або стебловими навесні. Кореневі відрізки можна взяти, викопавши рослини та взявши частини великих коренів завдовжки два дюйми, щоб помістити їх вертикально в горщики з компостом. 

Стеблові живці з неквітучих стебел, взяті навесні, повинні мати довжину близько чотирьох дюймів. Очистіть зріз від усіх листків, крім кількох, і вставте зріз у горщик із компостом. Зберігайте живці в теплому місці подалі від прямих сонячних променів і тримайте їх вологими. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна вирощувати Флокси в горщику?

Менші та повзучі сорти флоксів, а також однорічні види можуть бути дуже щасливими, вирощуючи в контейнерах. Високі види флоксів можуть рости в горщиках, але підходять лише для вирощування у дуже великих контейнерах або кашпо. Використання горщиків може бути одним із способів обмежити ріст і поширення повзучих флоксів. Виберіть контейнер із хорошими дренажними отворами та наповніть його добре дренованим ґрунтом для горщиків, змішаним із жменею збалансованого гранульованого добрива, наприклад,. 

Дайте рослинам принаймні шість дюймів простору, щоб забезпечити циркуляцію повітря та мінімізувати ризик грибкових захворювань, включаючи борошнисту росу. Флокси, що ростуть у горщиках, потребуватимуть більше поливу, ніж рослини в землі, а також отримають користь від регулярного підживлення збалансованим рідким добривом принаймні кожні кілька тижнів протягом вегетаційного періоду.

Флокси просто пропонують безліч можливостей, вони не тільки для великих клумб і бордюрів. Отже, якщо у вас є невеликий задній двір або ви шукаєте натхнення для контейнерів для садових патіо, ви також зможете знайти флокс, який ідеально впишеться у ваш сад.

Прокрутити вгору