Як виростити більші помідори, удосконаливши режим годівлі та обрізки

Великі та соковиті помідори ідеально підходять для бутербродів, салатів або запікання. Вони також ідеально підходять для того, щоб справити враження на ваших друзів і колег-садівників або виставити на виставковому стенді.

Незалежно від того, чи хочете ви вирощувати великі помідори, щоб їх їсти, показувати чи і те й інше, те, як ви вирощуєте помідори, і типи, які ви обираєте для культивування, впливатимуть на розмір плодів, які ви збираєте.

Якщо ви хочете дізнатися, як збільшити помідори, ми тут, щоб допомогти. Наш посібник із вирощування більших помідорів розкриває три ключові способи збільшення врожаю, а також кілька інших корисних порад і прийомів.

Перш ніж ми розкриємо наші три найкращі поради експертів щодо того, як виростити найбільші помідори, ось одна проста порада, яка не увійшла до остаточного списку.

Щоб виростити найбільші помідори, вибирайте сорти помідорів, які дають найбільші плоди, тобто помідори біфштекс. Це найбільші сорти помідорів, і вони можуть давати плоди вагою до одного фунта.

Однак для всіх видів помідорів існують способи вирощування та підтримки рослин, які допоможуть збільшити розмір остаточного врожаю та дати вам більші помідори для збирання.

1. Підгодувати рослини

Помідори — голодні рослини, вони потребують багато води та поживних речовин протягом вегетаційного періоду, тому для отримання більших помідорів важливо підтримувати їх у ситі та зволоженні.

Почніть, як ви збираєтеся, і продовжуйте доглядати свої рослини томатів із самого початку. Почніть із посадки помідорів у багатий поживними речовинами ґрунт, доповнений великою кількістю компосту або добре перепрілого гною.

Кращий ґрунт дає більшу кореневу систему, більша коренева система дає більшу бадиллю, а більша бадилля дає більше помідорів.

Навіть у родючому ґрунті помідори під час вегетації корисно удобрювати збалансованими добривами. Як тільки томат почне цвісти, перейдіть на добриво з високим вмістом фосфору та калію. Це сприяє цвітінню і розвитку великих помідорів.

Ось професійна порада: спробуйте додати в ґрунт трохи подрібненої яєчної шкаралупи або добавку кальцію. Цей додатковий приріст кальцію може допомогти запобігти загниванню кінцівок квітів і сприяти отриманню більших і здоровіших плодів.

Що стосується поливу рослин, помідорам може знадобитися до двох-трьох галонів води щодня, іноді більше залежно від погоди. Вони найбільш продуктивні, коли задовольняються їхні потреби у волозі, тому приділяйте особливу увагу підтримці вологості ґрунту влітку.

Якщо не давати їм достатньо пити, листя томатів може пожовтіти, оскільки рослини намагаються виробляти та дозрівати плоди. Намагайтеся поливати їх глибоко і рідше, а не маленькими ковтками щодня, і підтримуйте ґрунт постійно вологим, але не заболоченим.

2. Обрізати рослини

Ви допомагаєте помідорам рости, обрізаючи рослини, це може здатися нерозумним, але обрізання рослин винагороджує вас більшими помідорами. Обрізка помідорів є життєво важливою при вирощуванні індетермінантних сортів томатів, оскільки присоски можуть відволікати енергію від плодів, коли вони розвиваються.

Видалення тих наростків, які швидко ростуть у пазусі між основним стеблом і листям, означає, що енергія зосереджується на розвитку плодів. Регулярна перевірка рослин і відщипування цих присосків, коли вони молоді, запобігає крадіжці енергії цими небажаними пагонами протягом тривалого часу.

Вирощуючи помідори вертикально та вирощуючи лише одне стебло, ви отримаєте менше загальних плодів, ніж дозволивши рослині вирощувати кілька стебел, але помідори, які ви збираєте, будуть більшими. Обрізана рослина також виграє від кращої циркуляції повітря та проникнення світла, що може зменшити можливі проблеми від хвороб помідорів.

Важливо обрізати лише індетермінантні сорти томатів, оскільки обрізка детермінантних сортів була б помилкою у вирощуванні томатів. Якщо ви обрізаєте детермінантні сорти, також відомі як кущові помідори, це різко зменшить ваш урожай.

3. Тонкі плоди

Якщо ви хочете отримати по-справжньому великі помідори, обрізайте їх трохи далі і проріджуйте плоди в міру їх розвитку. Видалення окремих плодів, коли вони починають розвиватися на гронах, може здатися дивним вибором, але це винагородить вас більшими плодами.

Почніть проріджувати плоди, як тільки ваш томат почне закладати помідори. Грона можуть давати велику кількість помідорів, залежно від сорту, і видалення всіх, крім двох-трьох найбільших з грон, допоможе виростити більші помідори.

Замість того, щоб їжа та енергія рослини витрачалися, скажімо, на 50 помідорів, тепер уся їжа та енергія будуть спрямовані, скажімо, на 15 або 20 помідорів.

Люди, які вирощують рекордну вагу, можуть залишити лише кілька помідорів на всій рослині.

Справді, найважчий помідор, занесений у Книгу рекордів Гіннесса, важив 5,284 кілограма, а плід мав окружність 82 см. Він був представлений на фестивалі Stillwater Harvest Fest у Міннесоті в жовтні 2022 року.

Можливо, ви не намагаєтеся побити рекорди щодо розміру своїх помідорів, однак проріджування плодів допоможе вибраним помідорам вирости більше. Якщо ви вирощуєте багато рослин, можливо, варто випробувати цей метод на кількох рослинах, щоб порівняти врожай з іншими непрорідженими рослинами.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чому мої помідори не ростуть?

Недорозвинені та маленькі помідори зазвичай є результатом недостатнього поливу, особливо в’янення, яке може вплинути на розвиток плодів. Ґрунт потрібно підтримувати постійно вологим, тому влітку може знадобитися щоденний полив, особливо якщо рослини вирощуються в теплиці. Використання вимірювача вологості ґрунту допоможе вам визначити, коли поливати, або використання сівалок з автополивом допоможе підтримувати ґрунт постійно вологим, якщо ви вирощуєте помідори в контейнерах.

Допоможіть забезпечити високий урожай томатів, посилюючи кількість запилювачів навколо вашого врожаю через посадку томатів-супутників. Додавання квітів навколо культури як рослин-запилювачів зменшить ризик поганого запилення та того, що рослини не зав’яжуться. Посадка помідорів може не тільки покращити ваш урожай, але й відлякати шкідників томатів, які можуть поїдати листя та плоди.

Прокрутка до верху