Як і коли обрізати морозостійку фуксію, щоб отримати гарне цвітіння

Фуксію дуже люблять за її звисаючі квіти, які сліплять влітку, а рослини бувають як витривалі, так і ніжні сорти. Витривалі фуксії можуть пережити зими на відкритому повітрі і їх потрібно підтримувати в найкращому вигляді, обрізаючи щороку. 

Щорічна обрізка є важливою частиною догляду за фуксіями, які досить витривалі до зимівлі. Це допомагає зберегти рослину здоровою, охайною та компактною, а також сприяє ріст нових квітів того року.

Обрізка витривалих фуксій є простим завданням для будь-якого садівника, і її можна виконати лише за три прості кроки щороку. Якщо ваша рослина потребує більшої реновації, її можна навіть омолодити за допомогою трохи жорсткішого чорносливу. Ми розглянемо обидва підходи до обрізки стійкої фуксії, щоб допомогти вашим рослинам процвітати.

Інструменти, необхідні для обрізки витривалої фуксії 

Щоб обрізати витривалу фуксію, знадобиться лише кілька звичайних садових інструментів. Для більшої частини роботи знадобиться  пара секаторів , тоді як для більш товстих гілок може знадобитися пара сучкорізів.

Будь-який садовий інструмент перед обрізанням повинен бути чистим і гострим. Це полегшить обрізку, ваші зрізи будуть чистішими, і це виключає ризик передачі хвороб по саду.

Коли найкраще обрізати морозостійкі фуксії

Вибір правильного часу для обрізання витривалих фуксій гарантує, що рослина добре реагує на обрізку та знову буде чудово цвісти. Витривалу фуксію дуже легко доглядати, а вимоги до її обрізки досить прості щороку. 

Ідеальний час для обрізки настає після того, як наприкінці зими або ранньою весною для вашого клімату мине ризик заморозків і ви почнете бачити перші ознаки нового зростання за рік. Коли настане час для обрізки навесні й рослина почне давати новий ріст, залежить від вашого клімату, однак витривалу фуксію, як правило, обрізають у березні або квітні.

Цей час дозволяє рослині швидко відновлюватися та використовувати свою енергію, щоб виробляти міцне нове зростання, коли погода потеплішає. Обрізка в цей період мінімізує ризик пошкодження ніжних нових пагонів, які можуть з’явитися, якщо обрізку проводити надто пізно.

Ці барвисті рослини можуть пережити суворі зими – на відміну від ніжних фуксій, які є популярними однорічними рослинами для підвісних кошиків, але ви піддаєте їх ризику піддатися холоду, якщо обрізаєте їх взимку. Верхівка ізолює рослину взимку, тому обрізка фуксії взимку є основною помилкою при обрізанні

Як обрізати витривалу фуксію

Процес обрізки витривалої фуксії може бути гарною швидкою роботою, яку можна додати до будь-якого контрольного списку весняного садівництва. Ще одна хороша новина полягає в тому, що фуксії цвітуть на нових приростах, які утворилися в цей сезон, тому ви не ризикуєте видалити матеріал, який може нести квіти, якщо ви обрізаєте в правильну пору року, коли рослина знову починає активно рости. 

Обрізка наприкінці зими або ранньою весною — ідеальний час для оцінки рослини та її формування, а також обрізки для покращення її загального стану. Є три простих кроки, які потрібно виконати, щоб отримувати добре сформовану та здорову стійку фуксію щовесни:

  1. Першим кроком має бути візьміть свої чисті та гострі секатори та видаліть мертву, хвору чи пошкоджену деревину, яку ви можете ідентифікувати.
  2. Потім знайдіть будь-яку тонку, слабку або пересічену деревину, яку краще видалити. Їх обрізання має допомогти прорідити центр рослини та покращити загальну циркуляцію повітря та проникнення світла в фуксію
  3. Обережно сформуйте фуксію, обрізавши приріст попереднього року приблизно на 3-4 дюйми від землі. Зріжте до набору сильних і здорових бруньок, і рослина відреагує, пускаючи нові пагони, щоб нести квіти та створювати кущисту форму в цілому 

Часто рекомендується дотримуватися правила обрізки на одну третину і не видаляти більше третини загальної деревини за один раз. Однак ви можете обрізати трохи сильніше, коли мова йде про витривалі фуксії, і вони відновляться від цього. 

Цей підхід можна застосувати зі старими рослинами, які потребують ревіталізації. Якщо ваша фуксія переросла, не бійтеся обрізати її сильніше. Ви можете скоротити його до основи для повного омолодження.

Витривалі фуксії популярні як барвисті рослини для живої огорожі, і вони також виграють від ніжного формування ранньою весною. Виділіть час, щоб оцінити живопліт перед обрізанням і, видаливши мертві, хворі або пошкоджені рослини, обріжте стебла до пари бруньок, щоб створити рівну форму живоплоту. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Що станеться, якщо не обрізати фуксію? 

Відсутність обрізки фуксії не зупинить її цвітіння, але вигляд, ймовірно, буде нижчим порівняно з обрізаною фуксією. Обрізка заохочує рясне цвітіння, оскільки сприяє зростанню більшої кількості стебел, на яких рослина може цвісти на кінчику кожного стебла. Відсутність обрізки також може збільшити ризик загибелі рослини від шкідників або хвороб через брак світла та циркуляції повітря та потенційну присутність мертвого або хворого матеріалу. 

Сподіваємося, тепер у вас є впевненість, щоб цієї весни вирушити на задній двір і обрізати свою витривалу фуксію, не боячись зробити помилки в обрізанні, які можуть загрожувати здоров’ю ваших рослин. На вашому задньому дворі також може бути більше рослин, які потрібно обрізати навесні, включно з іншими літніми кущами, такими як фуксія, наприклад, кущ метелика, креповий мирт і спірея.

Прокрутити вгору