Як обрізати яблуні – Експерт із садів розкриває найкращі хитрощі, щоб мати добрі яблука з року в рік

Якщо ви ставите питанням, як обрізати яблуню, то ви звернулися за адресою. У нас є короткі відомості про те, як підтримувати цвітіння яблуні з року в рік. Знаєте, як кажуть: одне яблуко на день відганяє лікаря. І враховуючи це, не дивно, що так багато людей вирішують вирощувати власні продукти вдома. Але в той час як яблуня пропонує безліч можливостей для цілорічних крихт, пирогів, джемів і сидру, мати яблуню в саду може бути страшною справою. 

Він не тільки зазвичай надзвичайно великий, але й здається надзвичайно вразливим. Останнє, чого хтось хоче, це випадково вбити свою яблуню, намагаючись зберегти її в ідеальному стані. І тому обрізка може бути стресом.

Так само, як обрізати фігове дерево, є мистецтво обрізати яблуні. Але коли ви знаєте, як це зробити, ви будете налаштовані на все життя.

Як обрізати яблуні 

Якщо вам пощастило мати яблуню у своєму саду, ви, ймовірно, хочете зберегти її здоровою та плодоносною. Але щоб з року в рік отримувати рясний урожай, її потрібно обрізати – і це робиться ось як. 

Те, що вам знадобиться

  • Пила для обрізки
  • Секатори
  • Драбина або сходинки 

Крок за кроком

1. Виберіть правильний час

Важливо обрізати яблуню щороку, і мета цього процесу полягає в тому, щоб відкрити крону і дозволити повітрю проходити між гілками. Завдяки цьому ваше дерево зможе пожинати плоди додаткового сонячного світла, а також боротися з хворобами та шкідниками. Однак обрізка в невідповідний час може призвести до катастрофи для вашої яблуні. 

Важливо, щоб ви обрізали лише під час періоду спокою дерева, який зазвичай припадає на період між осінню та ранньою весною, коли дерево більше не активно росте. Якщо обрізати, поки дерево ще росте, це може мати більш шкідливий ефект і негативно вплинути на розвиток яблук і загальний стан дерева.

Отже, постарайтеся обрізати свою яблуню приблизно в листопаді або на початку березня. 

2. Видаліть мертві гілки

Багато яблунь дуже великі, і оскільки ви хочете обрізати якомога більше верхівки, ви завжди повинні використовувати драбину або кілька сходинок, щоб обрізати яблуню. 

Потім ви можете зосередитися на видаленні будь-яких мертвих гілок або будь-яких гілок, які виглядають як хворі чи пошкоджені будь-яким чином. Для цього просто скористайтеся секатором, щоб відрізати його до основи. 

Поки ви це робите, також бажано видалити всі гілки, які стираються або ростуть вниз. Вони лише перешкоджатимуть росту решти дерева, тому їх можна спиляти. 

3. Зменште висоту дерева

Для якісної обрізки потрібно зменшити розмір і висоту яблуні приблизно на третину. Отже, використовуйте пилку, щоб обрізати найдовші гілки, гілки на вершині та з боків дерева. 

Це не тільки створить канал для стікання соку до нижніх гілок, але й сприятиме новому росту менших гілок. Це також чудовий спосіб сформувати ялинку.

Сформуйте дерево, вибравши те, що ми називаємо «центральним лідером», який, по суті, є гілкою/стеблом, який є центральним, міцним і вертикальним. Це головна гілка дерева, і ваше дерево має формуватися навколо неї. Щоб сформувати дерево, видаліть усі гілки, які надто схожі на головну, але збережіть кілька сильних бічних гілок, щоб можна було визначити основний каркас дерева.

4.Обріжте торішні пагони

Крім зрізання великих гілок при обрізанні яблуні слід обрізати і торішні пагони. Ви можете знайти їх, пройшовши навпомацки тоншу гілку та знайшовши точку росту (яка виглядає майже як маленький суглоб). 

Щоб сприяти ще більш здоровому росту в наступному році, візьміть секатор і обріжте ці нові пагони наполовину, переконавшись, що для досягнення максимального успіху зрізаєте над брунькою, яка звернена назовні. 

Поширені запитання

Коли потрібно обрізати яблуні?

Яблуні слід обрізати лише тоді, коли вони перебувають у стані спокою і більше не дають плодів, тобто зазвичай у листопаді або березні.

Хоча важливо обрізати яблуню в листопаді, щоб допомогти їй пережити зимові місяці та процвітати наступного року, вам не обов’язково обрізати її в березні.

Однак ви можете, якщо відчуваєте, що це потрібно. 

Як краще обрізати яблуню?

Найкращий спосіб обрізати яблуню – зрізати всі хворі або мертві гілки, перш ніж звільнити простір на верхівці. Це дозволяє сонячному світлу проникати через усе дерево, що допоможе йому рости більше та краще наступного року. 

Ви повинні зробити це за допомогою садових ножиць і секатора і використовувати пару сходинок, якщо яблуня занадто велика, щоб дотягнутися з землі. Але будьте обережні, коли ви робите це.

Прокрутити вгору