Як і коли удобрювати яблуні, щоб вони були міцними і плодоносними

Кожен, у кого є яблуня, прагне отримати найкращий урожай зі свого дерева, незалежно від того, чи хоче він відкусити хрустке яблуко, зірване прямо з гілки, зберігати його для перекусу чи використовувати його для приготування чи випічки. 

Удобрення яблунь є одним із ключових завдань, яке може допомогти підтримувати дерева у чудовій формі, і вони винагородять вас за цю турботу та увагу найкращим урожаєм смачних яблук з року в рік. 

Якщо ви досі не підгодовували свої дерева, то можете задуматися, коли і чим підгодовувати яблуні. Щоб допомогти вам зрозуміти, як удобрювати плодові дерева на вашому подвір’ї, ми розповімо про найкращі пори року для удобрення, а також дізнаємось від експертів про те, які типи підгодівлі найкращі.

Чому важливо удобрювати яблуні? 

Усі фруктові дерева потребують багато поживних речовин протягом усього життя, щоб вирости сильними та здоровими та дати вам високий урожай фруктів. Щороку потрібна величезна кількість енергії та поживних речовин для розвитку нового росту та бруньок, цвітіння та дозрівання плодів.

Здорова яблуня, яка отримує всі необхідні поживні речовини, не тільки зберігає врожайність і виглядає якнайкраще, а також має сильнішу позицію для захисту від шкідників і хвороб. Щоб підтримувати яблуню в ідеальній формі, підгодівля має бути регулярним процесом у міру росту дерева, щоб сприяти здоровому росту, цвітінню та плодоношенню.

Коли удобрювати яблуні

Сформованим яблуням корисно вносити добрива ранньою весною, оскільки починається новий ріст сезону. Це чудовий час, щоб підживити яблуню, оскільки в цей момент вони починають рости й потребують цінних поживних речовин. Щоб зрозуміти, коли удобрювати плодові дерева, слідкуйте за тим, коли почнуть розпускатися бруньки. Точний час, коли яблуня знову почне рости, залежатиме від вашого клімату. 

Багато людей вирішують підгодовувати більше одного разу, кажучи, що вони «зазвичай пропонують одне внесення добрив у квітні та інше в травні.

Третє застосування зазвичай виконується в середині або наприкінці літа, щоб збільшити врожайність плодів. Не рекомендується удобрювати яблуні після початку липня, якщо тільки не потрібно виправляти дефіцит певних мікроелементів, виявлений під час вегетації, що можна зробити за допомогою спеціального підживлення восени. 

Коли ви садите яблуні, краще не удобрювати їх, поки вони не пролежать на своєму місці принаймні рік. Якщо дати їм рік, це допоможе молодим яблунькам створити хорошу кореневу систему. 

Створення кореневої системи є важливим перед внесенням добрив, тому що це дозволяє яблуням краще закріпитися в ґрунті та ефективно поглинати поживні речовини та воду, щоб згодом вони могли давати високі врожаї високоякісних плодів.

Чим удобрювати яблуні

Існують різні варіанти удобрення яблунь, насамперед залежно від виду, оскільки доступні органічні або синтетичні корми. Який використовувати, вирішувати садівнику, однак у обох є плюси і мінуси. 

Синтетичні добрива пропонують швидкий приріст поживних речовин для яблунь, але ці поживні речовини швидко втрачаються з ґрунту і потребують багаторазового застосування протягом сезону. Органічні корми мають ширший діапазон поживних речовин і можуть підвищити здоров’я ґрунту. 

Органічні добрива є кращим варіантом для яблунь, навіть незважаючи на те, що концентрація поживних речовин часто нижча, ніж синтетичні. Незважаючи на те, що вони не працюють так швидко, вони з часом приносять більше користі для здоров’я дерева та ґрунту. 

Оскільки ці поживні речовини мають бути розщеплені бактеріями та грибками, перш ніж рослини зможуть їх використати, органічні добрива вивільняються повільніше та довше зберігаються в ґрунті, вимагаючи меншої кількості застосувань.

Органічні добрива також покращують рух води в ґрунті та з часом покращують структуру ґрунту. Оскільки органічні добрива живлять мікроби, вони полегшують роботу з ґрунтом, що робить органічні добрива кращим вибором, ніж синтетичні.

Яблуні мають велику підземну кореневу систему, яка простягається вшир і вглиб, і її потрібно підгодовувати всю. Це означає рівномірне нанесення будь-якого продукту на площу шириною як крона дерева – широко відому як крапельна лінія. Лінія крапель на дереві – це те місце, де вода капає після дощу, тобто кругла область, яку ви хочете підживити для найкращого ефекту. 

Окрім внесення кормів, щорічне мульчування також принесе користь плодовому дереву, оскільки воно допомагає ґрунту утримувати вологу, зберігає ґрунт здоровим і вивільняє поживні речовини під час руйнування. Внесення мульчі, такої як компост, листова пліснява або солома, слід робити щозими, оскільки вона розкладається в ґрунті протягом року.

Як вибрати найкраще добриво для яблуні

Ідеальним добривом для яблуні є збалансований універсальний корм із співвідношенням азоту, фосфору та калію 10-10-10. Іншими хорошими варіантами є добрива, спеціально розроблені для фруктових дерев, зі збалансованим складом трьох основних поживних речовин. 

Важливо, щоб це було збалансоване підживлення, коли ви вносите добрива навесні, це забезпечує рівну кількість поживних речовин для стимулювання росту листя, квітів і коренів. Органічні речовини, такі як компост, можуть бути одним із способів забезпечити досить збалансоване та природне джерело важливих поживних речовин.

Перш ніж посадити яблуню , важливо провести тестування ґрунту, щоб завчасно виявити будь-які недоліки в ґрунті. Регулярні аналізи ґрунту також можна проводити протягом усього життя дерева, щоб показати поживний склад ґрунту та виявити будь-які недоліки, які можуть вплинути на якість плодів.

Коли ви підгодовуєте молоду яблуню – будь-яке дерево віком до трьох років – ви хочете скорегувати тип добрива, щоб забезпечити поживними речовинами, необхідними для швидкого росту, з яким вони будуть рости. 

На цьому етапі свого життя яблуня потребує достатньої кількості азоту, якщо ваш ґрунт не родючий і містить достатньо азоту. Коли дерево дозріє і почне плодоносити, вам не потрібно буде вносити стільки азоту, і буде корисним більш збалансоване добриво, яке задовольняє всі потреби дерева в макроелементах.

Якщо ви вирощуєте свою яблуню в горщиках, їй буде корисніше вносити додаткові добрива порівняно з рослинами, які ростуть у землі. Будь-які гранульовані добрива, внесені навесні, можна доповнювати рідкими підгодівлями протягом літа, особливо якщо дереву потрібне збільшення поживних речовин або виявляються ознаки недостатньої сили.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи корисна підгодівля помідорів яблуні? 

Рідке добриво, призначене для вирощування помідорів, може стати хорошою підгодівлею для яблуні в горщиках в кінці весни і на початку літа. Для яблук ранньою весною ідеально підходить збалансований корм. Підгодівля для помідорів містить багато фосфору та калію і може бути корисною влітку для сприяння утворенню та дозріванню плодів.

Чи корисна кісткове борошно для яблунь?

Кісткове борошно – це органічне добриво, яке є чудовим джерелом фосфору. Це може бути ідеальним кормом для використання під час посадки яблунь, оскільки він сприяє розвитку міцних коренів. Додавання кісткового борошна в посадкову яму сприятиме росту коренів, особливо якщо аналіз ґрунту показує брак фосфору в ґрунті.

Якщо у вас є контрольний список для весняного садівництва, необхідно включити підгодівлю фруктів. Не тільки плодові дерева, м’які також потребують підгодівлі. Не забувайте удобрювати малину, удобрювати полуницю, удобрювати чорницю та інші м’які фруктові кущі, які у вас є, щоб отримати найкращий урожай ягід цього року.

Прокрутка до верху