Як виростити патисони вертикально – зекономте простір і створіть особливість на своєму городі

Ви хочете вирощувати кабачки, але вам не вистачає місця, щоб дозволити ліанам розростатися, як ви бачите на більшості городів? Тоді ви можете вирощувати кабачки вертикально та скористатися пропонованими перевагами економії місця.

Щоб вирощувати патисони, вам не потрібно багато землі , оскільки ви можете вирощувати ці прості у вирощуванні та плідні рослини. Багато з найпопулярніших сортів патисонів можуть процвітати, вирощуючи вертикально, і це є особливою особливістю в саду, а також забезпечує чудовий урожай фруктів. 

Це навіть не обов’язково лише для тих, у кого мало місця, оскільки це також може бути ефективним способом економії дорогоцінного місця для ліжка на існуючій ділянці. Висаджування кабачків над арками або опорами означає, що у вас буде більше місця для вирощування інших овочів, квітів або трав на городі.

Чи можна вирощувати патисони вертикально?

Кабачок — це культура, яка ідеально підходить для навчання вертикальному вирощуванню в рамках людських ідей городу. Щоб надихнути вас спробувати вертикально вирощувати кабачки, ми докладніше розглянемо переваги, які він пропонує, і те, як ви можете навчити багато різних видів кабачків вирощувати таким чином.

Переваги вертикального вирощування патисонів

Є багато переваг у створенні вертикального саду та виборі вирощувати культури вгору на системі решітки, а не залишати їх розростатися по городу. Це спосіб вирощування патисонів і гарбуза, а також популярне серед багатьох садівників  вертикальне вирощування огірків.

Основною перевагою є економія місця, вона дозволяє ефективно використовувати обмежений простір і зменшує площу землі, необхідну для посівів, які інакше розростаються. Це робить більш можливим вирощування кабачків в обмеженому просторі, наприклад, для людей з невеликими городами або тих, хто вирощує свої культури в тісних міських просторах, а також потенційно відкриває простір для вирощування інших культур замість того, щоб мати одну рослину, яка потребує такого великого сліду.

Кабачки, які ростуть у вертикальному положенні, також сприяють здоров’ю завдяки кращій циркуляції повітря в рослинах, що зменшує ризик грибкових захворювань, які можуть пожовтіти листя кабачків, а також тому, що їх вирощують подалі від шкідників на землі. 

Окрім того, що кабачки, що ростуть вертикально, займають менше місця та є більш корисними для здоров’я, вони можуть полегшити виявлення плодів і збирати врожай, а виноградні лози, що ростуть угору, пропонують естетичні переваги будь-якому городу.

Види кабачків для вертикального вирощування

Є багато різних видів кабачків, які можна вибрати для вирощування на будь-якому городі. Кабачки бувають різних форм, розмірів і способів росту, і не всі вони ідеально підходять для вертикального вирощування.

Компактні види літніх кабачків є хорошими претендентами на вертикальне зростання. Такі види, як « Цукіні » та « Петті Пан » є більш компактними сортами, що ростуть кущами, які підходять для вертикального вирощування завдяки своїм розмірам. Вигнуті кабачки, такі як ‘ Trombetta di Albenga ‘ або ‘ Tromboncino ‘, є літніми виноградними видами, які можуть із задоволенням лазити по решітці, а їхні довгі та тонкі плоди виглядатимуть ефектно, висячи в повітрі.

Зимові сорти кабачків, як правило, більші, ніж літні, і потребують більш міцних опор, але багато з них залишаються ідеальними для вертикального вирощування. Кабачок Butternut Squash , Acorn або Spaghetti Squash виростають до розмірів, придатних для лазіння.

Етапи вирощування патисонів вертикально

Перший крок – вибрати правильне місце в саду. Рослинам кабачків потрібне сонячне місце, яке може отримувати принаймні шість годин сонячного світла на день, а також їм потрібен родючий тип ґрунту. Однак кабачки, що піднімаються вертикально, можуть затіняти інші рослини, тому переконайтеся, що виберіть місце, де це не вплине на ріст інших культур у вашому саду.

Потім потрібно вибрати опорну конструкцію, яку ви будете використовувати для вертикального вирощування кабачків протягом сезону. Є багато різних потенційних конструкцій, які ви можете вибрати, але вони повинні бути міцними. Використовуйте міцну решітку, альтанку або міцну сітку, яка витримає вагу кабачка. лози та фрукти. Переконайтеся, що конструкція надійно закріплена, щоб витримати додаткову вагу.

Найкраще подумати про структуру та встановити її на початку сезону, приблизно тоді ж, коли ви обираєте тип кабачків і замовляєте насіння навесні. 

Кабачки можна висівати в приміщенні рано навесні, щоб пересадити в сад біля основи опори. Крім того, насіння кабачків можна висіяти на відкритому повітрі, коли ґрунт прогріється. Молоді рослини або насіння слід висаджувати на відстані, рекомендованій для сорту. Небезпека спроби встановити конструкцію на місце після посадки або посіву насіння полягає в тому, що буде реальний ризик пошкодити молоді рослини під час їх росту. 

Слідкуйте за тим, щоб молоді рослини добре поливали, а земля була постійно вологою, і кабачки повинні рости швидко. 

Коли рослини ростуть, обережно направляйте ліани вгору, прикріплюючи їх до опори м’якими стяжками. У міру того, як рослини кабачків ростуть, ліани слід регулярно підв’язувати, і рекомендуємо обрізати, щоб видалити зайве листя, щоб сприяти потоку повітря та запобігати перенаселенню.

Як привчити кабачок рости вертикально

Починайте тренувати і підв’язувати ліани до опорної конструкції, коли рослини молоді. На цьому етапі вони більш гнучкі, і їх можна заохочувати підніматися, не ризикуючи зламати дорогоцінні стебла. 

Завжди використовуйте м’які стяжки, щоб закріпити рослину на конструкції, це можуть бути мотузки, затискачі, пластикові гнучкі стяжки або смужки тканини. М’які зв’язки можуть підтримувати рослину, а також пом’якшувати її, коли вона росте або рухається на вітрі. Використання жорстких або металевих стяжок, які не дозволяють рухатися, може пошкодити стебла рослин і ризикувати їх зламати. Будь-які зв’язки, які ви використовуєте, слід регулярно перевіряти на наявність ознак пошкодження та регулювати відповідно до росту лоз. 

Рослину слід регулярно прикріплювати до опори, а новий ріст слід заохочувати вгору. Виноградні лози можна як підв’язувати, так і переплітати через саму решітку, щоб вага рівномірно розподілялася, а рослина стояла вертикально. Під час формування плодів може знадобитися додаткова підтримка, щоб впоратися із зайвою вагою, яка накопичується. 

Для більших сортів кабачків виготовте стропи з тканини або колготок, щоб тримати фрукти та закріплювати їх на конструкції. Це запобігає тому, що кабачок відривається від лози під власною вагою.

Звертайте пильну увагу на розмір плодів, коли вони розвиваються на своїх опорах. Великі види кабачків можна збирати раніше, поки вони не стануть занадто великими та важкими навіть для опори, на якій вони знаходяться, щоб утримувати їх прикріпленими до лози.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Якої висоти виросте кабачок вертикально? 

Лози кабачків можуть вирости дуже високими, оскільки їхні розлогі лози можуть досягати 6 метрів у довжину. Однак найдовшими лозами, як правило, є сорти, які дають найбільші плоди. Менші види кабачків можуть давати ліани довжиною до 2-2.5 метри. Вирощуючи кабачки вертикально, ви можете обрізати лози, щоб тримати їх під контролем і зосередити рослину на розвитку та дозріванні вибраної кількості плодів.

Кабачки краще ростуть на землі чи на шпалері? 

Кабачки можуть однаково добре рости на землі або на шпалері – який би варіант ви не вибрали, залежатиме від вашого простору та уподобань. Є переваги вирощування кабачків у вертикальному положенні, але рослини будуть надійно давати багато здорових плодів, якщо їх просто залишити розкидатися по землі в саду.

Прокрутити вгору