4 добавки, які ніколи не слід приймати натщесерце

Коли справа стосується вітамінів і добавок, отримання максимальної користі залежить не лише від того, що ви приймаєте, а й від того, як. Наприклад, ваш лікар може порекомендувати приймати певні добавки в певний час доби, або він може порекомендувати вам приймати їх з іншими добавками або ліками або без них.

Так само ваш лікар може порадити вам приймати добавки під час їжі або натщесерце. Найкращий спосіб дізнатися – поділитися повним списком того, що ви приймаєте, зі своїм лікарем або фармацевтом.

Однак існує кілька дуже поширених добавок, які ніколи не можна вживати натщесерце. Якщо приймати їх неправильно, вони можуть стати марними або навіть шкідливими, кажуть експерти.

Приймаючи ці добавки з їжею, ви можете максимізувати їхнє засвоєння та мінімізувати ризик побічних ефектів.

Вона додає, що ви завжди повинні проконсультуватися з медичним працівником перед початком будь-якого нового режиму добавки, щоб переконатися, що він відповідає вашим індивідуальним потребам. Тим не менш, це чотири добавки, які завжди слід поєднувати з їжею.

1. Жиророзчинні вітаміни (A, D, E, K)

Коли ви приймаєте вітаміни, важливо розрізняти водорозчинні та жиророзчинні. Хоча водорозчинні вітаміни можна приймати натщесерце, жиророзчинні вітаміни потребують дієтичного жиру, щоб розщеплюватися, засвоюватися та, зрештою, зберігатися в жировій тканині тіла та печінці. Приймаються без їжі, вони, як правило, набагато менш ефективні.

Думайте про своє тіло як про високопродуктивний спортивний автомобіль. Ці жиророзчинні вітаміни схожі на бензин преміум-класу. Але щоб по-справжньому розкрутити двигун, вам потрібно буде поєднувати їх з їжею. Це тому, що вони покладаються на харчові жири, щоб повністю засвоїтися та сприяти розвитку вашого здоров’я.

2. Полівітаміни

Багато людей приймають полівітаміни, щоб допомогти заповнити харчові прогалини у своєму раціоні. Їх також слід приймати з їжею, оскільки вони майже завжди містять комбінацію водорозчинних і жиророзчинних вітамінів.

Деякі люди відчувають посилення побічних ефектів від полівітамінів, якщо їх приймати натщесерце. Це не рідкість відчувати біль у животі або розлад шлунка, якщо ви приймаєте полівітаміни без їжі, зазначає він.

3. Коензим Q10

Коензим Q10, який часто називають CoQ10, є антиоксидантною добавкою, яка використовується для захисту від пошкодження клітин. Зокрема, ця добавка «допомагає при мігрені, серцевій недостатності та високому тиску.

Хоча коензим Q10 може відігравати життєво важливу роль у здоров’ї серця, вам потрібно буде приймати його з їжею, щоб побачити результати. Оскільки він жиророзчинний, поєднання його з їжею допомагає отримати всі переваги.

4. Кальцію карбонат

Якщо ви приймаєте добавки кальцію, важливо знати, який вид ви приймаєте — два основних типи — це карбонат кальцію та цитрат кальцію.

Якщо ви приймаєте карбонат кальцію, важливо приймати його з їжею. Кислота, яку виробляє шлунок під час їжі, допомагає організму засвоювати карбонат кальцію. Тим часом цитрат кальцію можна приймати незалежно від їжі.

Однак деякі люди можуть виявити, що прийом обох типів під час їжі приносить користь. Прийом кальцію з їжею також знижує ризик шлунково-кишкових побічних ефектів, таких як запор.

Прокрутка до верху