10 найкращих добавок для прийому влітку

У більшості випадків ваше тіло може отримати всі необхідні йому вітаміни та поживні речовини за допомогою багатої та різноманітної дієти, що базується на цільних продуктах. Однак, якщо у вас низький рівень того чи іншого рівня, може бути корисним вибірково приймати добавки у формі таблеток або порошків.

Найкращий спосіб дізнатися, чи варто вам приймати добавку чи ні, — це попросити лікаря зробити аналіз крові, щоб виявити недоліки, але експерти кажуть, що можуть бути й інші головні сигнали про те, що настав час покращити режим. Наприклад, оскільки літо приносить надмірну спеку та шкідливе ультрафіолетове випромінювання, ви можете припустити, що ваша шкіра, очі та волосся потребуватимуть додаткової любові, як і здоров’я вашого кишечника, імунна система тощо. Читайте далі, щоб дізнатися про 10 найкращих добавок, які лікарі рекомендують приймати влітку.

1. Вітамін С

У літні місяці особливо важливо захищати шкіру від впливу сонячних променів. Вітамін С може допомогти вам у цьому.

Вітамін С обмежує шкоду, спричинену впливом ультрафіолетового (УФ) світла. Він пояснює, що, хоча вітамін С не є «сонцезахисним кремом», оскільки він не поглинає світло в спектрі UVA або UVB, антиоксидантна активність вітаміну C допомагає захистити від пошкоджень, спричинених УФ-випромінюванням вільними радикалами. (Важливо використовувати сонцезахисний крем із високим SPF і повторювати його кожні дві години.)

Вітамін С підтримує імунну систему, що може стати в нагоді, особливо якщо ви плануєте літню подорож.

2. Вітамін Е

Вітамін Е — антиоксидант із протизапальними властивостями — також корисний для вашої шкіри під час спекотного сонця. Dasgupta рекомендує приймати його як добавку, так і в місцевій формі.

Вітамін Е, застосований місцево, може додати додатковий рівень захисту вашій шкірі та заспокоїти укуси після сонячних опіків, залишаючи вашу шкіру живленою та відновленою. Ви повинні отримувати достатню кількість вітаміну Е з їжею, але добавки також є варіантом — деякі дослідження показують, що внутрішні антиоксиданти можуть допомогти захистити нас від зовнішніх загроз, таких як сонячні промені.

3. Омега-3 (риб’ячий жир)

Омега-3 жирні кислоти рекламують широкий спектр переваг для здоров’я, включаючи покращення здоров’я вашого мозку, серця та очей. Хоча щоденний прийом харчової добавки з риб’ячим жиром може бути корисним цілий рік, він особливо корисний для вашої шкіри під час сильної спеки влітку.

Омега-3 жирні кислоти є основними поживними речовинами, які містяться в певних продуктах харчування. Вони можуть регулювати вироблення жиру в шкірі, покращувати збалансоване зволоження, пригнічувати висипання та мінімізувати ознаки старіння. Омега-3 також можуть допомогти пом’якшити грубу, суху шкіру та зволожити її. заспокійливий ефект.

Мор додає, що омега-3 жирні кислоти можуть допомогти впоратися із запаленням в організмі та можуть відігравати певну роль у здоров’ї серця та мозку.

Більшість даних свідчать про те, що близько двох третин дорослих і до 95 відсотків дітей не споживають достатньо омега-3 у своєму раціоні, тому добавки є виправданими.

4. Астаксантин (AST)

Астаксантин (AST) є антиоксидантом, який може захищати клітини від пошкодження та покращувати імунну систему. AST може надавати широкий спектр «високопотужних» фармакологічних ефектів.

Сюди входить захист від пошкодження клітин, спричинених ультрафіолетовим випромінюванням, і хронічних запальних захворювань, сприяння імуномодулюючій діяльності, полегшення метаболічних синдромів, кардіопротекторний ефект, антидіабетична активність, інгібування пошкодження нейронів, вплив на старіння шкіри та протипухлинну дію, а також придушення перекисного окислення клітинної мембрани.

Астаксантин, який можна використовувати місцево або перорально як дієтичну добавку, має кілька переваг для шкіри. Він може діяти як внутрішній сонцезахисний крем, надаючи вашій шкірі додатковий захист від пошкоджень, викликаних сонцем, і зберігаючи її еластичність і молодість.

Крім того, дослідники додають, що AST покращує здоров’я шкіри, пригнічуючи запалення, знижуючи окислювальний стрес і запобігаючи фотостарінню під впливом сонця. Результат? Покращений вигляд гусячих лапок, підвищена еластичність, зменшена трансепідермальна втрата води та менше видимих ​​ознак пошкодження сонцем.

5. Пробіотики

Здоров’я кишечника важливе в будь-яку пору року, але гарною ідеєю буде забезпечити його додатковий захист щоразу, коли ваша дієта змінюється.

Протягом літа люди частіше подорожують і частіше змінюють дієту, що може порушити здоров’я кишечника. Пробіотики можуть допомогти підтримувати здорову травну систему, збалансовуючи кишкові бактерії, які необхідні для загального здоров’я, імунної функції та загального здоров’я.

6. Електроліти

Залишатися зволоженим дуже важливо влітку, і збільшення споживання електролітів може допомогти, підтримуючи правильний баланс рідини у ваших клітинах і спрямовуючи воду та інші поживні речовини до тих частин вашого тіла, які їх потребують.

Електроліти необхідні для того, щоб ви були зволожені та заряджені енергією, тому ви можете максимально використати ці сонячні дні, не відчуваючи виснаження.

7. Вітамін D

Ви можете припустити, що влітку ви отримаєте багато вітаміну D, тому приймати добавки вітаміну D немає необхідності. Однак експерти кажуть, що якщо ви регулярно застосовуєте сонцезахисний крем, а це має бути, ваш рівень все ще може бути низьким.

Хоча вітамін D відомий як «сонячний вітамін», оскільки наш організм може виробляти його під впливом сонячного світла, використання сонцезахисного крему для захисту від ультрафіолетових променів може обмежити синтез вітаміну D. Крім того, якщо не сидіти на пляжі чи біля басейну, більша частина вашої шкіри покрита за межами вашого обличчя та рук, а це невелика поверхня. І цю поверхню потрібно оголити.

Через це, безсумнівно, доцільно перевірити свій рівень. Для більшості прийом добавки може допомогти переконатися, що ви отримуєте достатню кількість, що підтримує здоров’я кісток, імунну функцію та загальне самопочуття.

8. Колаген

Коли сонце починає палити, захист вашої шкіри колагеном може допомогти запобігти надмірному пошкодженню та сухості. Колаген може бути найкращим другом вашої шкіри, допомагаючи підтримувати її еластичність і рівень зволоженості.

Як пероральний, так і місцевий колаген можуть допомогти зменшити та уповільнити старіння шкіри.

Докази з розглянутих досліджень свідчать про те, що обидві колагенові добавки покращують вологість, еластичність і гідратацію шкіри при пероральному введенні. Крім того, колаген зменшує зморшки та шорсткість шкіри, а існуючі дослідження не виявили жодних побічних ефектів пероральних добавок.

9. Бета каротин

Не тільки ваша шкіра може постраждати під впливом сонячних променів — вони також можуть завдати шкоди вашим очам. Ось чому рекомендуємо приймати бета-каротинові добавки влітку, зазначивши, що і ваша шкіра, і очі отримають користь від зниження рівня окислювального стресу.

Ви також можете отримати достатню кількість бета-каротину з ряду літніх продуктів, включаючи перець, моркву, листову зелень, ягоди та брокколі.

10. Цинк

Цинк підтримує здоров’я шкіри та імунну функцію. Він може бути корисним у загоєнні, особливо подряпин і порізів, пов’язаних із зовнішнім середовищем, а також може допомогти захистити вашу шкіру від пошкодження ультрафіолетом. Насправді, це також ключовий мінерал у кремі для засмаги, який допомагає додатково захистити від ультрафіолетових променів.

Однак високі дози додаткового цинку можуть викликати нудоту і навіть блювоту, тому ви не повинні приймати додаткові цинкові добавки, якщо ваша дієта не містить цинку або ваш лікар підтвердив дефіцит цинку. Поговоріть зі своїм лікарем перед початком будь-якого нового режиму добавок цього літа.

Прокрутка до верху