9 добавок, які можуть пошкодити ваш шлунок

На перший погляд може здатися, що вживання більшої кількості дієтичних добавок призведе до покращення загального здоров’я. Однак багато людей недооцінюють потенціал побічних ефектів, пов’язаних з вітамінами. Коли ви приймаєте або поєднуєте певні добавки, ви можете мати серйозні проблеми з органами. Зазвичай уражаються шлунок і шлунково-кишковий тракт, крім печінки і нирок.

Побічні ефекти добавок найімовірніше виникнуть, якщо ви приймаєте їх у високих дозах, приймаєте багато добавок одночасно або приймаєте їх замість призначених ліків.

Багато добавок містять активні інгредієнти, які можуть сильно впливати на організм. Завжди будьте уважні до можливості поганої реакції, особливо коли приймаєте новий продукт.

Цікаво, які добавки, швидше за все, викликають серйозні симптоми шлунка? Лікарі кажуть, що ці дев’ять вітамінів слід обговорити з вашою медичною командою.

1. Залізо

Ваше тіло потребує заліза, щоб виробляти гемоглобін, білок, що міститься в червоних кров’яних тільцях, який допомагає транспортувати кисень від легенів до решти тіла. Якщо ви не отримуєте достатньо, у вас може розвинутися залізодефіцитна анемія, яка може спричинити ряд симптомів, включаючи втому, слабкість, запаморочення, прискорене серцебиття тощо. Однак добавки заліза можуть мати власний набір недоліків, особливо якщо ви приймаєте їх у високих дозах.

Добавки заліза зазвичай використовуються для лікування та профілактики залізодефіцитної анемії, але вони можуть негативно впливати на слизову оболонку шлунка та викликати нудоту, запор або спазми в животі.

Рекомендуємо поговорити зі своїм лікарем перед початком режиму прийому добавок заліза. Він зазначає, що ви, швидше за все, відчуваєте побічні ефекти, коли приймаєте залізо понад 17 мг на день.

2. Кальцій

22 відсотки чоловіків і 32 відсотки жінок регулярно приймають харчові добавки, що містять кальцій. Окрім покращення здоров’я кісток, це також може принести користь серцю, м’язам і нервам.

Добавки кальцію чудово підтримують здоров’я кісток і запобігають остеопорозу, але іноді вони можуть викликати проблеми з травленням, такі як запор або здуття живота. Добавки карбонату кальцію, зокрема, можуть призвести до розладу шлунка та газів, особливо якщо приймати їх у великих дозах.

Скільки це забагато? Дози, що перевищують 1500 мг на день, швидше за все, можуть пошкодити ваш шлунок або викликати шлунково-кишкові симптоми. Під час розрахунку загальної норми також важливо враховувати вміст кальцію в їжі.

3. Магній

Магній виконує низку важливих завдань в організмі. Він бере участь у більш ніж 300 хімічних реакціях в організмі. М’язам потрібен цей мінерал для скорочення; нервам він потрібен для надсилання та отримання повідомлень. Він підтримує стабільне серцебиття та зміцнює вашу імунну систему.

Магній, швидше за все, безпечний, якщо приймати його всередину в рекомендованих добових кількостях. Однак більшість людей можуть отримати всю необхідну кількість магнію за допомогою дієти, споживаючи цільні зерна, зелені листові овочі, бобові, горіхи та рибу. Додавання додаткової добавки може спричинити проблеми зі шлунком.

Зокрема, надмірне споживання потенційно може спричинити розлад шлунку, нудоту, діарею, блювоту та здуття живота.

4. Вітамін С (аскорбінова кислота)

Вітамін С, що міститься в цитрусових, ківі, помідорах, перці та інших фруктах і овочах, корисний для прискорення обміну речовин і імунітету. Однак при надмірному вживанні він також може пошкодити ваш шлунок.

Занадто багато може дратувати слизову оболонку шлунка, викликаючи діарею, нудоту або спазми в животі. Якщо у вас вже є біль у шлунку, кисла природа вітаміну С може погіршити його, особливо якщо приймати його натщесерце.

Оскільки багато брендів добавок вітаміну С продають свої продукти у високих дозах, це досить поширена проблема. Прийом доз понад 1000 мг на день може призвести до болю в животі та діареї.

5. Риб’ячий жир

Жирна риба, авокадо, насіння чіа та горіхи є хорошими дієтичними джерелами омега-3 жирних кислот. Багато людей також приймають добавки з риб’ячим жиром, які можуть допомогти досягти вашої квоти без додавання ртуті до вашого раціону.

Риб’ячий жир може викликати розлад шлунку у деяких людей. Риб’ячий жир багатий омега-3 жирними кислотами, що робить його корисним для серця та зменшує запалення, але він може викликати нудоту, розлад травлення або діарею, особливо у великих дозах.

6. Екстракт зеленого чаю

Екстракт зеленого чаю (GTE) часто рекламують як універсальну добавку, яка може знизити артеріальний тиск, підвищити рівень холестерину, запобігти хворобам серця, зменшити ризик раку тощо. Однак це також може викликати проблеми зі шлунком.

Екстракт зеленого чаю багатий антиоксидантами, і його навіть рекламують для схуднення, але кофеїн у ньому може збільшити вироблення шлункової кислоти та подразнювати слизову оболонку шлунка, потенційно спричиняючи нудоту або проблеми з травленням, навіть пошкодження печінки в крайніх випадках.

Деякі люди, які приймають добавки з екстрактом зеленого чаю, відчувають «нудоту, блювоту, діарею, біль у животі та здуття живота. Споживання GTE натщесерце підвищує біодоступність і може бути пов’язано зі збільшенням побічних ефектів.

7. Пробіотики

Багато людей, які приймають пробіотики для покращення здоров’я кишечника, не усвідомлюють, що, принаймні спочатку, вони можуть викликати протилежний ефект.

Пробіотики підтримують здоров’я кишечника, вирівнюючи здоровий біом кишечника та покращуючи травлення, але спочатку вони можуть спричинити тимчасові проблеми з травленням, такі як газоутворення, здуття живота та розлад шлунку у деяких людей, особливо коли вони вперше їх приймають.

8. Вітамін А

Вітамін А, також відомий як ретинол або ратинова кислота, є антиоксидантом, який важливий для поділу клітин, росту, зору, відтворення, імунітету та здоров’я органів. Ви можете отримати вітамін А за допомогою дієти, споживаючи печінку, рибу, яйця, молочні продукти та ряд фруктів і овочів, включаючи зелені листові овочі, помідори, перець, дині та манго.

Але якщо ви споживаєте його занадто багато, через дієту або добавки, у вас можуть виникнути шлунково-кишкові симптоми. Вони можуть включати нудоту, втрату апетиту, дратівливість, блювоту, біль у животі та діарею, каже Дасгупта.

9. Дитячий аспірин

Аспірин технічно є ліками, а не дієтичною добавкою. Однак деякі люди щодня приймають низькі дози аспірину або інших нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), таких як ібупрофен, разом із добавками, щоб зменшити ризик серцевого нападу, інсульту або утворення тромбів.

Навіть у зменшених дозах 81 мг це може викликати потенційно серйозні проблеми зі шлунком. Аспірин може подразнювати слизову оболонку шлунку та спровокувати розлад шлунково-кишкового тракту, виразки та кровотечі. Крім того, оскільки він розріджує кров, він може бути небезпечним для людей, які піддаються підвищеному ризику кровотечі.

Важливо відзначити, що ці побічні ефекти частіше виникають при високих дозах або тривалому застосуванні добавок. Перед початком прийому будь-яких добавок рекомендується проконсультуватися з медичним працівником.

Прокрутка до верху