7 симптомів низького рівня магнію, на які слід звернути увагу

Магній — це важливий мінерал, який бере участь у понад 300 хімічних реакціях в організмі, допомагаючи виконувати ряд важливих функцій. Він природним чином доступний у багатьох продуктах харчування, і більшість людей отримають достатню кількість магнію через свій раціон. Однак у деяких людей виникає дефіцит магнію, коли вони не можуть споживати або зберігати достатню кількість магнію в їжі через фактори способу життя, ліки, які вони приймають, або основні захворювання.

Запит на аналіз крові у свого лікаря – найкращий спосіб визначити, чи є у вас дефіцит магнію. Однак розуміння того, як цей мінерал впливає на організм, і знання найпоширеніших симптомів низького рівня магнію може бути першим кроком у розпізнаванні проблеми, перш ніж повідомити свого лікаря. Ось усе, що вам потрібно знати про ваш рівень магнію та чи ви отримуєте його достатньо, кажуть лікарі.

Що таке магній і як він впливає на наш організм?

Є певні вітаміни та мінерали, без яких ваше тіло просто не може жити. Одним із таких мінералів є магній.

Магній — це такий же елемент, як натрій і кальцій, який має вирішальне значення для підтримки здоров’я вашого тіла. Магній важливий для підтримки нормальної роботи серця та легенів, а також важливий для контролю артеріального тиску та інших функцій мозку та нервової системи.

Магній допомагає регулювати рівень цукру в крові, роботу м’язів і розвиток білка, кісток і ДНК.

Що може спричинити дефіцит магнію?

Якщо ви споживаєте або зберігаєте занадто мало магнію, це може призвести до ряду симптомів дефіциту магнію. Більшість дорослих жінок потребують від 310 до 320 мг дієтичного магнію щодня, тоді як більшість дорослих чоловіків потребують від 410 до 420 мг, повідомляє NIH.

Все завжди повертається до вашого раціону, чи не так? Якщо ви їсте дієту з високим вмістом жиру, наповнену смаженою їжею та цукром, і ви не включаєте горіхи, насіння, листові зелені овочі, цільні зерна та бобові, у якийсь момент ви можете помітити дефіцит магнію. Люди похилого віку хто, можливо, не вміє так багато готувати, також може мати дефіцит магнію.

Патологоанатом попереджає, що ви також можете втратити магній, якщо регулярно вживаєте занадто багато алкоголю, оскільки алкоголь може погіршити засвоєння магнію та викликати часте сечовипускання. Певні захворювання — як гострі, так і хронічні — також можуть призвести до дефіциту магнію.

Хронічна діарея може призвести до зниження рівня магнію разом із проблемами з нирками. Якщо ваші нирки не працюють належним чином, це може зупинити ваше тіло від повторного поглинання магнію. Люди, які мають справу з неконтрольованим діабетом, також можуть втрачати магній. Крім того, люди з шлунково-кишковими захворюваннями, які приймають інгібітори протонної помпи для зниження кислотності шлункового соку, піддаються більшому ризику дефіциту магнію.

7 симптомів низького рівня магнію, на які варто звернути увагу

Симптоми дефіциту магнію, як правило, дуже неспецифічні, тобто вони поширені та можуть мати багато першопричин. Ось чому, якщо ви відчуваєте ці симптоми, вам слід звернутися за лабораторним дослідженням, а не намагатися самостійно поставити діагноз.

Як патологоанатом я використовую кілька тестів для діагностики низького рівня магнію. Найпоширеніший тест, який я використовую, — це аналіз магнію в сироватці крові, який вимірює концентрацію магнію у вашій крові.

В інших випадках він може перевірити рівень магнію в червоних кров’яних тільцях, виконати тестування на іонізований магній або використати тестування сечі, щоб визначити, скільки магнію фільтрується через нирки та виводиться.

Однак знання симптомів дефіциту магнію може допомогти попередити вас про необхідність тестування. Це сім симптомів низького рівня магнію, на які слід звернути увагу.

1. Втома

Одним із найпоширеніших симптомів дефіциту магнію є сильна втома. Магній є ключовою частиною виробництва енергії. Низький рівень означає менше палива для вашого тіла, викликаючи втому.

Однак він зазначає, що є багато, багато речей, крім магнію, які можуть призвести до втоми, і не всі, хто втомлюється, мають дефіцит магнію. Якщо втома є вашим єдиним симптомом, ваш лікар може або не може провести тест на дефіцит магнію.

2. Мігрені

Занадто мало магнію у вашій системі також може викликати неврологічні симптоми. Коли рівень магнію низький, нервові клітини можуть надмірно стимулюватися, що призводить до мігрені та інших розладів мозку.

У хворих мігренню рівень магнію в мозку нижчий або через зниження його засвоєння з їжею, генетичну схильність до низького вмісту магнію в мозку, або через його виведення з організму більшою мірою, ніж у людей, які не страждають мігренню. Дослідження хворих на мігрень. виявили низький рівень магнію в головному мозку та спинномозковій рідині між нападами мігрені.

Фактично, деякі лікарі рекомендуватимуть добавки магнію як засіб запобігання частим мігрені. Найвагоміші докази ефективності магнію є у пацієнтів, які мають або мали ауру разом із мігренню. Вважається, що магній може запобігати хвилі мозкових сигналів, яка називається  кортикальною депресією, що поширюється, яка викликає зорові та сенсорні зміни в поширених формах аура.

Інші механізми дії магнію включають покращення функції тромбоцитів і зменшення вивільнення або блокування хімічних речовин, що передають біль у мозку.

3. Порушення серцевого ритму

Однією з важливих функцій магнію є те, що він допомагає контролювати скорочення кровоносних судин і серцевого м’яза. Коли ваш рівень магнію низький, це може призвести до серцево-судинних змін.

Ми так багато говоримо про збереження здоров’я наших сердець, а магній допомагає нашим серцям підтримувати здоровий ритм. Без достатньої кількості магнію ви можете помітити нерегулярне серцебиття, також відоме як серцева аритмія.

Деякі компанії, що займаються харчовими добавками, стверджують, що прийом добавки магнію може допомогти контролювати високий кров’яний тиск. Хоча достатній рівень магнію справді здається корисним для серця, видання Harvard Health Publishing зазначає, що немає достатньо переконливих доказів того, що добавки покращують артеріальний тиск у людей.

4. Нудота і блювання

Нудота і блювання також є поширеними симптомами низького рівня магнію. Вашому кишечнику потрібен магній для правильної роботи. Недостатня кількість магнію може розладнати ваш шлунок. Деякі люди також відчувають зниження апетиту внаслідок нудоти.

Однак важливо зазначити, що прийом занадто великої кількості магнію також може викликати нудоту, блювоту та розлад шлунку. Тестування може допомогти вам визначити, високі чи низькі ваші показники.

5. М’язові судоми і слабкість

Ще одним симптомом, який може свідчити про дефіцит магнію, є м’язова слабкість. «Магній допомагає вашим нервам і м’язам спілкуватися. Якщо вони не можуть «спілкуватися» один з одним, ви можете відчувати слабкість.

М’язові спазми, тремор і судоми також можуть сигналізувати про проблему. «Без достатньої кількості магнію м’язи не можуть належним чином розслабитися, що призводить до судом у ногах вночі.

6. Порушення роботи імунної системи

Ваша імунна система також може постраждати, якщо ви отримуєте або підтримуєте недостатній рівень магнію.

Відомо, що магній підтримує імунну систему. Дивлячись на моделях тварин, тварини з низьким вмістом магнію частіше хворіли на рак. Існує підозра, що низький вміст магнію вплинув на функцію імунної системи, що перешкоджає організму виявляти ракові захворювання та боротися з ними. Це допомагає підтримувати здоров’я баланс магнію важливий для пацієнтів, які хворіють на рак, і для пацієнтів, які його не мають.

7. Оніміння або поколювання в ногах або руках

Оскільки магній може впливати на нервову функцію, деякі люди з низьким рівнем магнію можуть також помітити оніміння або поколювання в ногах, стопах, обличчі або руках. Однак клініка зазначає, що це зазвичай відбувається у випадках серйозного дефіциту магнію.

Наскільки поширені дефіцити магнію?

Наскільки часто зустрічається дефіцит магнію? Хоча серйозні дефіцити магнію є досить рідкісним явищем у здорових людей, певний рівень дефіциту магнію, швидше за все, більш поширений, ніж ми собі уявляємо.

Навіть від легкого до помірного недоліки все одно можуть вплинути на ваше здоров’я. Важливо співпрацювати з вашою медичною командою, щоб контролювати рівень магнію та вирішувати фактори ризику, щоб допомогти запобігти та контролювати дефіцит. Раннє виявлення та втручання є ключовими, оскільки нелікований дефіцит магнію може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Як лікується низький вміст магнію?

Існує кілька способів лікування низького рівня магнію. Вашим першим кроком після підтвердження дефіциту має бути додавання більше магнію до вашого раціону. Це може включати листову зелень, горіхи, насіння, цільні зерна, банани, авокадо, бобові та інші продукти, багаті магнієм.

Прийом добавки магнію, включаючи сульфат, цитрат, оксид або гліцинат магнію, також може допомогти підвищити рівень магнію, якщо це рекомендує лікар. Однак важливо зазначити, що добавки магнію можуть призвести до токсичності магнію, якщо приймати їх у дозах, що перевищують 350 мг на день.

Симптоми прийому занадто великої кількості магнію у формі добавок магнію можуть включати серцеву аритмію, низький кров’яний тиск, сплутаність свідомості, уповільнене дихання, кому та навіть раптову серцеву смерть, попереджає NIH.

Крім того, ваш лікар також захоче контролювати та лікувати будь-які основні захворювання, які можуть бути причиною низького рівня магнію. Якщо ліки сприяють втраті магнію, коригування дози або альтернативи можуть допомогти.

Лікування низького рівня магнію — це збалансованість і усунення першопричини. Індивідуальні плани лікування можуть відрізнятися залежно від тяжкості дефіциту та основних факторів здоров’я, тому важливо проконсультуватися зі своїм медичним працівником щодо плану лікування, який буде адаптований для вас.

Прокрутити вгору