7 харчових добавок, які можуть викликати нудоту

Розвиток будь-яких нових симптомів, які зберігаються з часом, є вагомою причиною для виклику лікаря. Але нудота може особливо заважати вашому повсякденному житті, тому ви можете зробити цей дзвінок раніше, ніж пізніше.

Ваш лікар захоче виключити основні захворювання , такі як кишкова непрохідність, гастропарез, мігрень, пептична виразка, ГЕРХ тощо. Однак хороша новина полягає в тому, що дуже часто нудота є результатом звичок способу життя, які можна досить легко скорегувати. Ліки та добавки є одними з найпоширеніших причин хронічної нудоти, особливо якщо ви приймаєте їх натщесерце.

Фактично, існує кілька добавок, які, як відомо, викликають побічний ефект, часто разом з іншими проблемами шлунково-кишкового тракту. Цікаво, чи може ваш власний режим харчування посилювати ваш дискомфорт? Це сім добавок, які, на думку лікарів і фармацевтів, можуть викликати у вас нудоту.

1. Залізо

Залізо відіграє життєво важливу роль у боротьбі з анемією, яка виникає, коли не вистачає здорових еритроцитів для транспортування кисню до основних органів і тканин організму.

Добавки заліза можуть стимулювати вироблення червоних кров’яних тілець, ефективно усуваючи дефіцит заліза у випадках, коли лише дієта не ефективна.

Однак важливо відзначити, що добавки заліза, включно з полівітамінами, можуть призвести до небажаних шлунково-кишкових побічних ефектів, таких як нудота, біль у шлунку та діарея.

Погане засвоєння заліза може викликати нудоту та викликати інші неприємні побічні ефекти. Після прийому добавка заліза потрапляє в шлунок, перш ніж досягти тонкої кишки, де відбувається всмоктування. Залізо є одним із мінералів, які не мають чудового всмоктування.

В результаті невеликий відсоток заліза всмоктується в кров, тоді як неабсорбоване залізо залишається в шлунково-кишковому тракті. Це «залишок» заліза не є зручним для шлунково-кишкового тракту, оскільки воно подразнює слизову оболонку кишечника та шлунку, що призводить до нудоти, спазмів у шлунку та діареї.

Вона зазначає, що перехід на добавки заліза з контрольованим вивільненням може допомогти зменшити нудоту та дискомфорт у ШКТ.

2. Вітамін А

Багато людей приймають вітамін А для покращення зору, але він також відіграє важливу роль у клітинній діяльності, регуляції імунної системи, здоров’ї кісток і репродукції.

Оскільки вітамін А є жиророзчинним вітаміном, він не виводиться із сечею. Коли ви приймаєте вітамін А щодня, а ваше тіло не потребує його, він буде зберігатися в печінці та жировій тканині. Надлишок вітаміну А залишатиметься в організмі тривалий час, що призведе до токсичності.

Нудота є загальною ознакою надлишку вітаміну А, як і поганий апетит, головний біль і подразнення шкіри. Якщо ви приймаєте полівітаміни, поговоріть зі своїм лікарем або фармацевтом, перш ніж використовувати додаткові добавки вітаміну А. Ваш лікар також може порекомендувати безпечну дозу вітаміну А.

3. Цинк

Добавки цинку можуть допомогти підвищити вашу імунну систему та метаболізм, і вони, як правило, добре переносяться. Однак вони також можуть викликати ряд побічних ефектів, особливо у високих дозах. Це можуть бути розлад травлення, діарея, головні болі, нудота та блювота.

Важливо не приймати більше рекомендованої дози, щоб звести до мінімуму ризик нудоти.

4. Вітамін С

Вітамін С допомагає вам підтримувати здорову імунну функцію, здоров’я кісток, роботу мозку тощо. Більшість людей можуть отримати весь необхідний вітамін С із фруктів і овочів, включаючи цитрусові, помідори, ківі тощо.

Приймати добавки з вітаміном С рекомендується, якщо ви не отримуєте достатньо вітаміну С через дієту. Однак добавки з вітаміном С можуть викликати нудоту, розлад шлунку та діарею, особливо у високих дозах і якщо у вас чутливий шлунок.

Кисла природа вітаміну є винуватцем неприємних шлунково-кишкових розладів, каже фармацевт. Особливо при високих дозах вітаміну С накопичення кислоти може дратувати слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, викликаючи нудоту, біль у шлунку та діарею.

Прийом вітаміну С з їжею або закусками може стати буфером для полегшення нудоти та шлунково-кишкового дистресу. Не перевищуючи 2000 міліграмів (мг) вітаміну С одночасно, також можна знизити ризик нудоти.

5. Куркума

Куркума часто використовується через її благотворний вплив на біль, запалення та імунну функцію. Це ще одна добавка, яка може викликати нудоту, особливо у великих дозах.

Це викликає серйозні розлади шлунково-кишкового тракту. Подумайте про те, як ми використовуємо його для приготування їжі — воно додає тепла. І деякі люди приймають його у формі капсул у дуже високих дозах, набагато вищих за ті, які ми використовуємо для приготування їжі.

6. Гінкго білоба

Гінкго білоба (або гінкго) — це популярна рослинна добавка, яка використовується для покращення симптомів тривоги, покращення зору, високого кров’яного тиску та передменструального синдрому (ПМС). Хоча гінкго білоба добре переноситься більшістю людей, у деяких випадках воно може спровокувати дефіцит вітаміну B6, який може викликати нудоту та інші симптоми шлунково-кишкового тракту.

Гінкотоксин — це природна сполука, яка в основному міститься в горіхах гінкго, менша кількість — у листі. Гінкготоксин має хімічну структуру, подібну до структури вітаміну B6. Таким чином, було виявлено, що ця природна сполука перешкоджає активності вітаміну B6. Серйозність дефіциту вітаміну B6, спричиненого отруєнням гінкго, змінюється залежно від спожитої кількості, віку людини та історії здоров’я.

Сама по собі невелика або помірна кількість гінкго білоба може викликати нудоту. Однак при дефіциті вітаміну B6, спричиненому отруєнням гінкго, ви можете відчувати нудоту, блювоту, розлад шлунка, діарею та, можливо, безліч інших серйозних симптомів, таких як судоми. і втрата свідомості.

7. Полівітаміни

Нарешті, якщо ви відчуваєте хронічну нудоту, винні в цьому ваші щоденні полівітаміни, кажуть експерти.

Деякі люди можуть відчувати нудоту через комбінацію багатьох різних інгредієнтів полівітамінів, які вводяться в шлунок одночасно. Це може збільшити кислотність шлунка, тим самим викликаючи нудоту. Прийом полівітамінів з їжею може допомогти знизити кислотність шлунка та зменшити нудоту.

Прокрутка до верху