Як чистити золоті прикраси та декор і підтримувати їх блиск

Золото не дарма є класикою ювелірних прикрас: воно довговічне, приголомшливе та просте у догляді. А коли вам все-таки потрібно доглядати за своїм золотом (чи то ювелірними виробами, чи чимось іншим), ви можете бути впевнені, що чистити це максимально легко.

Чистка золота вимагає небагато часу та навичок, і ви, мабуть, уже маєте всі необхідні матеріали вдома. Готові почати? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як.

Як часто потрібно чистити золото?

Золото слід чистити залежно від частоти носіння (якщо це ювелірні вироби) та впливу бруду та пилу. Для предметів, які рідко носяться, або для декору, який сховався, достатньо раз на рік чистити. Речі, які носять частіше або піддаються більшому впливу пилу та бруду, подумайте про чищення кожні кілька місяців. Але золоті прикраси, які носять щодня, намагайтеся чистити їх щомісяця, оскільки це збереже золото у відмінній формі.

Що вам знадобиться

Перш ніж відновити мерехтіння та блиск свого золота, вам потрібно буде зібрати свої запаси. На щастя, вам не потрібно багато. Ось що вам знадобиться:

  • Тепла вода
  • Засіб для миття посуду
  • Чаша
  • Зубна щітка
  • М’яка тканина
  • Газована вода (за бажанням)
  • Харчова сода і сіль (за бажанням)

Крок 1. змішайте воду та засіб для миття посуду

Щоб розпочати простий процес чищення золота, спочатку потрібно з’єднати невелику миску теплої води зі столовою ложкою мильного засобу для посуду. Переконайтеся, що мило для посуду, яке ви використовуєте, м’яке, оскільки ви не хочете пошкодити золото. Потрібно почистити більший предмет золотого декору замість золотих прикрас? Просто використовуйте більшу миску та відповідно відрегулюйте кількість засобу для миття посуду.

Крок 2: дайте йому просочитися

Потім помістіть своє золото в мильну суміш і дайте їй просочитися протягом 15 хвилин. Це допоможе видалити будь-який пил або бруд і надати йому гарного та чистого вигляду.

Крок 3: вичистіть бруд

Після того, як золото просочиться, вийміть його з мильної води та обережно потріть будь-які закутки чи щілини маленькою щіткою з м’якою щетиною, як зубною щіткою. Це додатково видалить будь-який бруд, який прихований у вузьких місцях.

Крок 4: промийте та висушіть

Нарешті, ви змиєте залишки мила з золота, пропустивши його під прісною водою. (Переконайтеся, що золото обережно тримається, оскільки ви не хочете впустити його в каналізацію.) Промокніть його м’яким рушником і дайте йому висохнути на повітрі.

Метод газованої води

Маєте під рукою газовану воду? Використовуйте його для очищення свого золота. Щоб очистити золото газованою водою, наповніть нею повну миску та покладіть туди золоті вироби так, щоб вони були повністю занурені. Дайте золоту замочитися в киплячій воді на 10–15 хвилин, а потім обережно видаліть будь-який бруд або бруд. Змийте бульбашки, що залишилися, і дайте висохнути, щоб золото було як нове.

Метод харчової соди та солі

Ще один спосіб очищення золота можна знайти за допомогою кількох основних засобів: харчової соди та солі. З’єднайте обидва разом, використовуючи рівні частини кожного, щоб утворити пасту. Додайте пасту в теплу воду і дайте золоту просочитися сумішшю протягом 15 хвилин. Очистіть щіткою будь-який бруд, промийте та дайте висохнути.

Як довше зберегти золото чистим

Щоб ваші золоті прикраси довше залишалися чистими, обов’язково знімайте їх, коли ви виконуєте грязну чи брудну роботу руками, як-от садівництво чи замішування тіста вручну. Сміття може застрягти в кутах і закутках ювелірних виробів і накопичитися з часом. Крім того, не носіть золоті прикраси в басейні, оскільки хлор може пошкодити золото.

Якщо ви зберігаєте золото протягом тривалого часу, переконайтеся, що ювелірні вироби захищають їх від пилу, і не забувайте час від часу діставати їх, щоб почистити.

Щоб зберегти золотий декор чистим, виставляйте його подалі від місць з інтенсивним рухом людей, щоб мінімізувати накопичення пилу чи жиру на ньому. Якщо він розміщений у жвавому місці, регулярно очищайте його від пилу та протирайте вологою тканиною з мікрофібри. Це допоможе вам збільшити час між необхідними «глибокими» очищеннями.

Прокрутити вгору