Як очистити латунні свічники

Свічки роблять кімнату миттєво теплішою та затишнішою, вони також можуть додати додатковий стиль, особливо якщо їх виставити певним чином. Звичайно, банки — це класика, але свічники можуть надати елегантності та вінтажної атмосфери практично будь-якому простору. Латунні свічники знову повертаються, оскільки вони одночасно створюють нотки затишного котеджу, вікторіанського стилю та стилю фермерського будинку.

Ви можете придбати латунні свічники нові, але їх також можна знайти у великій кількості в комісійних магазинах, на блошиних ринках та в інтернет-магазинах старовинних товарів. Але незалежно від того, чи є ваші свічники абсолютно новими чи старими десятиліттями, з часом їх потрібно буде почистити.

І хоча чистка латунних свічників може здатися страшною, з невеликим доглядом і трохи більше мастила, ваші латунні красуні залишаться яскравими та сяючими. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як часто чистити свічники, різними способами їх очищення, що вам знадобиться та як довше підтримувати свічники в чистоті.

Як часто потрібно чистити латунні свічники?

Для деяких привабливість латуні полягає в її потьмянінні — з поважної причини, оскільки потьмяніла латунь може виглядати чудово старовинною за відповідних обставин. Якщо ви намагаєтеся зберегти потемніння, а не позбутися його, ви захочете чистити свої латунні свічники набагато рідше — можливо, щомісяця швидко протираючи пил, коли ви помітите надлишок бруду.

Але якщо ви шукаєте сяючий блиск, а не тьмяний блиск, вам потрібно буде очистити їх щоразу, коли на них з’являться ознаки бруду, пилу, плям або патьоків. Залежно від того, де розташовані ваші свічники (і як часто вони використовуються), це може відбуватися в будь-який час — від кожного тижня до кількох місяців, оскільки свічники, з якими часто користуються, або які знаходяться в більш запилених місцях, потребуватимуть частішого чищення.

Речі, які вам знадобляться

Існує багато різних способів очищення латунних свічників за допомогою багатьох різних предметів, включаючи скоби, які у вас уже є. Ось що вам знадобиться для кожного методу, який ми перерахували нижче.

Спосіб перший: тепла вода і ніжне мило

 • Магніт
 • Тепла вода
 • Ніжне мило
 • Безворсова тканина


Другий спосіб: кетчуп

 • Кетчуп
 • Тепла вода
 • Безворсова тканина


Третій спосіб: харчова сода і лимон

 • Харчова сода
 • Лимонний сік
 • Маленька миска
 • Тепла вода
 • Безворсова тканина

Як очистити латунні свічники

Існує не один спосіб почистити латунний свічник. Навпаки, так само як існує багато типів латунних свічників, існує багато способів їх очищення. Краще не DIY? Ви також можете почистити свої свічники за допомогою комерційного засобу для чищення латуні або віднести їх до професіонала.

Спосіб перший: тепла вода і ніжне мило

Не всі латунні свічники на 100% складаються з латуні — деякі просто латунжені. Щоб перевірити, чи латунять ваші свічники, помістіть на них магніт. Якщо магніт прилипає, ваші свічники латунжені. Крім того, вашу латунь також можна покрити лаком, тобто поверх латуні є прозорий шар лаку, щоб зберегти її блиск. У будь-якому з цих випадків важливо чистити свічники особливо обережно, оскільки будь-які жорсткі абразиви можуть видалити покриття або лак.

Простим розчином для чищення латунних або лакованих свічників є суміш теплої води та кількох крапель м’якого мила. За допомогою тканини без ворсу обережно натріть суміш на свічники, потім витріть і висушіть.

Другий спосіб: кетчуп

Кислотність помідорів у кетчупі робить їх стійкими до потьмяніння, і ви можете використовувати кетчуп для чищення латунних (але не латунних) свічників. Ви також можете використовувати томатну пасту замість кетчупу, але що б ви не робили: не забувайте видаляти томатний соус після того, як він настоявся, або ризикуйте липкими свічниками.

Щоб очистити свічники кетчупом, натріть невелику кількість кетчупу на свічники і дайте йому постояти від 30 хвилин до години. Потім протріть теплою водою і висушіть. Після цього у вас повинен залишитися чистий від плям свічник.

Третій спосіб: харчова сода і лимон

Цей перевірений і надійний засіб для чищення також підходить для латунних свічників. Використовуйте його для повністю латунних нелакованих свічників, оскільки цей метод очищення є абразивним і може пошкодити покриття або лак. І не тріть пасту надто сильно, оскільки харчова сода дуже абразивна і може залишити подряпини на латуні.

Щоб очистити латунні свічники лимоном і харчовою содою, спочатку змішайте три столові ложки лимонного соку з двома чайними ложками харчової соди, щоб створити пасту. Акуратно нанесіть пасту на свічники та залиште на 30 хвилин. Потім, як і у випадку з кетчупом, протріть вологою тканиною та витріть насухо.

Як довше підтримувати латунні свічники в чистоті

Профілактика — це перший захист від заплямованих і потьмянілих свічників — не робіть собі більше роботи, нехтуючи виконанням (трохи) роботи. Перш за все — не забудьте очистити надлишки воску, які могли впасти на ваш свічник після використання.

Подумайте про розміщення ваших свічників. Якщо ви розмістите їх у місці, яке швидко запилюється (наприклад, у ванній чи кухні), вам доведеться прибирати їх набагато частіше.

Ще один простий спосіб довше підтримувати латунні свічники в чистоті – це регулярне очищення від пилу. Швидке очищення тканиною без ворсу може видалити забруднення та запобігти їх накопиченню з часом.

Ви також можете підтримувати свічники в чистоті за допомогою мінерального масла. Натріть трохи мінеральної олії на свічники, щоб надати латуні природного блиску та сповільнити окислення. Інший спосіб зробити те саме — нанести невелику кількість автомобільного воску, а потім відшліфувати надлишки. Автомобільний віск, як і мінеральне масло, є додатковим захисним елементом від бруду та пилу.

Шукаєте метод запобігання потемнінню, який справді не потребує обслуговування? Розглянемо лак. Професійне лакування ваших свічників допоможе з року в рік залишати їх блискучими та чистими.

Прокрутити вгору