Як очистити екран комп’ютера за 5 простих кроків

Бруд на екрані вашого комп’ютера починає дратувати вас? Плями на вашому робочому столі ускладнюють чітке бачення? Настав час почистити екран комп’ютера. Очищення екрана може здатися страшною справою, яка може зіпсувати ваш комп’ютер, але з відповідними матеріалами та запобіжними заходами це зробити максимально просто.

Як часто потрібно чистити екран комп’ютера?

Як часто вам потрібно буде чистити екран комп’ютера, залежить від низки факторів: чи це ноутбук, який найчастіше залишається закритим, наскільки запилена кімната, у якій він знаходиться, і як часто його пересувають або використовують. Ноутбук, яким майже не користуються, у вільному від пилу місці, який залишається закритим більшу частину часу, потребуватиме очищення набагато менше, ніж робочий стіл у запорошеному офісі.

У будь-якому випадку ви знатимете, коли ваш екран потребує очищення. Коли пил, бруд і відбитки пальців починають ставати помітними, настав час очистити екран комп’ютера. Важливо не залишати брудні екрани, оскільки з часом пил і бруд можуть налипати на них більше.

Що вам знадобиться

Готові стерти деякі плями? Ось що вам знадобиться, щоб очистити екран комп’ютера.

  • Три чистих і сухих серветки з мікрофібри
  • Тепла вода
  • Оцет (за бажанням)
  • 70% ізопропілові дезінфікуючі серветки (опціонально)

Крок перший: вимкніть комп’ютер

Перш ніж почати чистку комп’ютера, його потрібно вимкнути. Це допомагає захистити ваш (дуже дорогий) пристрій, а чорний екран чіткіше показує бруд і пил. Крім того, якщо ваш комп’ютер нагрівся, дайте йому охолонути перед чищенням.

Крок другий: витріть пил

Потім візьміть суху тканину з мікрофібри та витріть надлишки пилу чи бруду з екрана. Важливо використовувати тканину з мікрофібри (а не ганчірку для посуду чи рушник для рук), оскільки вона не залишає ворсинок і не так жорстко впливає на екран, як інші тканини.

Крок третій: Використовуйте вологу тканину

Тепер настав час очистити трохи глибше. Якщо екран вашого комп’ютера скляний, злегка змочіть тканину з мікрофібри в теплій воді та оцті у співвідношенні 1:1. Обережно протріть екран від одного боку до іншого. Якщо ваш екран комп’ютера світлодіодний або рідкокристалічний, використовуйте тканину, змочену водою.

Важливо не змочувати тканину в рідині незалежно від типу екрану, оскільки надлишок води або вологи може потрапити в отвори та порти комп’ютера та серйозно пошкодити його внутрішність.

Крок четвертий: замість цього використовуйте ізопропілові дезінфікуючі серветки

Ще один спосіб очистити екран – це дезінфікуючі серветки з 70% ізопропілу. Це особливо добре для пристроїв Apple і є способом очищення екрана комп’ютера без підготовки. Якщо ви виберете цей шлях, вам все одно доведеться ще раз перевірити, чи ваші серветки не надто вологі. Якщо вони є, вичавіть трохи вологи перед чищенням.

Крок п’ятий: відполіруйте та висушіть на повітрі

Нарешті дістаньте ще одну серветку з мікрофібри (це остання, яка вам знадобиться, ми обіцяємо). Чистою та сухою тканиною обережно видаліть залишки смуг. Потім дайте екрану комп’ютера повністю висохнути на повітрі, перш ніж увімкнути його та використовувати. Залежно від температури у вашій кімнаті це може зайняти лише кілька хвилин.

Як довше утримувати екран комп’ютера чистим

Один із найкращих способів довше підтримувати екран комп’ютера чистим – не робити певних речей під час чищення. Уникнення цих заборон краще захищає ваш комп’ютер і його нещодавно очищений екран. Не робіть таких речей:

  • Протирання круговими рухами: кругові рухи можуть створити нерівномірний тиск на екран комп’ютера та пошкодити його. Натомість протирайте довгими рухами або зигзаго-подібними рухами.
  • Використання абразивних засобів для чищення: не використовуйте відбілювач або універсальні спреї для чищення екрану. Ці розчини для очищення надто жорсткі для такої делікатної (і такої ж цінної) поверхні, як екран комп’ютера.
  • Використання нігтя або гострого предмета, щоб зішкребти стійкі плями: використання нігтя, щоб зішкребти налиплий бруд або пил, також може серйозно подряпати екран. Замість цього обережно, ледве притисніть бруд вологою тканиною протягом 15-30 секунд і витріть його.
Прокрутити вгору