Як очистити кухонні шафи, щоб вони виглядали як нові

У цьому немає жодних сумнівів — наші кухні зазнають ударів, особливо якщо ними часто користуються або проходять через них. Важливо регулярно проводити глибоке прибирання кухні, але, можливо, ви нехтуєте прибиранням одного головного предмета на кухні, який, мабуть, виглядає чистішим, ніж є, — кухонних шаф. 

Шафи збирають бруд, пил і бруд, і це навіть не враховуючи кухонний жир. Прибирання кухонних шаф може здатися непосильною справою. Але не хвилюйтеся — продовжуйте читати, щоб дізнатися, як виконати цю необхідну та трансформуючу кухонну роботу.

Як часто ви повинні чистити кухонні шафи?

Прибирання кухонної шафи – справа необхідна, але часом клопітка. Наскільки вам потрібно це зробити, буде залежати від того, як часто ви готуєте на своїй кухні. Якщо ви готуєте щовечора, подумайте про прибирання шаф два-чотири рази на рік. Не дуже домашній кухар? Очищайте їх щорічно.

Що вам знадобиться

Готові почистити кухонні шафи? Ось що вам знадобиться, перш ніж почати.

  • Пилосос
  • Чисті мочалки
  • Розпилювач
  • Засіб для миття посуду
  • Тепла вода
  • Харчова сода
  • Щітка для скрабу з м’якою щетиною
  • Зубна щітка

Крок 1: Спорожніть шафи

Перш ніж почати глибоке чищення шаф, їх потрібно спорожнити. Хоча ви можете почистити свої шафи, якщо в них все ще залишилися речі, це набагато громіздкіше та менш ретельно. Тому краще очистити їх, перш ніж почати.

Крок 2: Пил

Завдяки частому (і безладному) використанню кухні є магнітом для будь-якого бруду, включаючи пил. Перш ніж мити кухонні шафи, необхідно позбутися пилу, щоб він не розмазувався навколо після початку чищення.

Щоб витерти пил з кухонних шаф, почніть з верхньої частини шафи ганчіркою і рухайтеся вниз. Не забудьте також витерти пил зсередини.

Крок 3: Створіть очищувач

Зробити засіб для чищення шафи максимально просто. Щоб зібрати це разом, змішайте кілька крапель мильного засобу з трохи теплої води в пульверизаторі. Очищувач можна розпорошувати безпосередньо на дерев’яні шафи або шафи з глянсовим водостійким покриттям. Для необроблених або твердих дерев’яних шаф спрей слід спочатку нанести на тканину з мікрофібри.

Крок 4: Очистіть внутрішню частину

Тепер настав час справді прибратися. Розпиліть миючий засіб на внутрішню частину шаф і протріть його чистою ганчіркою (з невеликою кількістю мастила для ліктів), щоб видалити накопичений бруд. Протріть внутрішню частину чистою вологою тканиною після обробки засобом для чищення. Працюйте зверху вниз і дайте внутрішній частині висохнути на повітрі, перш ніж закривати дверцята шафи, щоб почати очищення зовнішньої частини шафи.

Крок 5: Очистіть зовнішню частину

Далі почніть із зовнішньої частини шаф, очищаючи тим же способом, що й внутрішню. Почніть з верхньої частини шафи — тут, ймовірно, багато бруду, тому подбайте про неї додатково. Закінчивши з верхньою частиною, спустіться вниз.

Крок 6: Усуньте жир

Приготування на плиті може створити багато смачних страв, але воно також може залишити після себе жирний безлад на ваших шафах. Щоб позбавити шафи від накопичення жиру, приготуйте пасту з 1/4 склянки харчової соди та 1/2 склянки води. Нанесіть пасту на будь-які жирні плями та залиште на п’ять хвилин, а потім обережно витріть її. Протріть оброблену ділянку чистою вологою тканиною.

Крок 7: Не забудьте про кути та обрізку

Перш ніж припинити прибирання шафи, приділіть особливу увагу вузьким кутам або обробці. Використовуйте зубну щітку з нанесеним на неї миючим засобом, щоб дістатися до складних місць і обережно почистіть їх, щоб позбутися накопиченого бруду та пилу.

Крок 8: Поверніть предмети до шаф

Коли ваші шафи виглядатимуть як нові, настав час навести порядок у будь-якому безладі, який ви зробили під час чищення шаф. Ймовірно, вам доведеться витерти стільниці та підмести підлоги, оскільки надлишок пилу чи бруду з ваших шаф, швидше за все, потрапляє туди.

Якщо ваші шафи сухі, ви можете почати складати їх вміст назад. Але обов’язково перевірте вміст шафи, перш ніж повертати його назад. Очистіть бруд або пил, які ви бачите, щоб вони не забруднили ваші шафи після вашої важкої роботи.

Як довше підтримувати чистоту в шафах

Щоб переконатися, що ваші кухонні шафи залишаються в ідеальному стані якомога довше, обов’язково очищайте будь-які плями або розлиті рідини, як тільки вони з’являться. Це гарантує, що їх буде легко видалити, і вам не доведеться мати справу з будь-якими довго застряглими плямами. Крім того, використовуйте підкладки всередині кухонних шаф, щоб захистити їх від плям і бруду. Коли вкладиші виглядають брудними, їх можна протерти тією ж сумішшю миючого засобу для посуду та теплої води.

Прокрутити вгору